Найстаріше підприємство України Дрогобицька солеварня призупинило виробництво солі через надлишок продукції. На складі накопичилося близько 25000 пачок солі.
Технолог солеварні Оксана Бунда розповіла ZAXID.NET, що виробництво призупинили наразі на тиждень до липня. На час простою працівники у відпустці за свій рахунок.
«Після рясних дощів впала концентрація і мінералізація, і це спричинює більші витрати на виварювання. А оскільки на складі є великі запаси, то поки призупинили виробництво», — розповіла Оксана Бунда.
Дрогобицьку сіль закуповують в основному дрібні підприємці з Дрогобича, Самбора, Стрия, Трускавця, іноді з Рівного, Івано-Франківська.
«У нас була реалізація на ринку «Шувар», «Наш край», почали вести перемовини «Львівхолодом». Складно співпрацювати з крупними торгівельними мережами, їхні умови співпраці нам незручні: вони просять тривалої відстрочки платежів. А у нас як в державного підприємства інше оподаткування. Тому нашу сіль складно знайти у великих продуктових мережах», — Директор солевиварювального заводу пояснив ZAXID.NET Дмитро Ковальов.
Ціна дрогобицької солі — 12 грн за пачку в поліетиленовій упаковці 750 г — пов’язана з дорогою технологією. Адже методику виробництва зберегли ще з XIII ст.
«Це все ручна праця, використання дров. Але зате сіль без природних розсолів, кращої якості», — розповідає Оксана Бунда.
Дрогобицька солеварня зараз на добу в середньому виробляє 500 кг. В місяць це виходить близько 11 тонн. На заводі модернізували обладнання, але не вистачає коштів довести цю ідею до кінця. Якби вдалося, то виробництво можна було б збільшити щонайменше вдвоє, переконаний директор заводу.
Заснування Дрогобича безпосередньо пов’язане із видобутком солі, ще у період Галицько-Волинського князівства. У різні часи за різної влади, в тому числі окупаційної, підприємство не зупиняло виробництва. Дрогобицька солеварня працює понад 700 років і вважається найстарішим підприємством України. Крім того, це єдиний завод, який виробляє сіль методом виварювання.
Щоб підтримати Дрогобицьку солеварню, як зазначає керівник Туристично-інофрмаційного центру, Ви можете:
1) Якщо Ви з Дрогобича:
⁃ прийти на солеварню;
⁃ купити мінімум 2 пачки солі;
⁃ одну залишіть вдома, інші передайте друзям чи рідним.
2) Якщо Ви з іншого міста:
– Замовити дрогобицьку сіль через Ігоря Чаву і він відправить її Новою поштою.
Також Дрогобицьку сіль можна придбати і у продуктових магазинах.