Неділя, 22 Грудня

Британія запропонувала Україні будувати ударні катери, але керівництво ще думає

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Під час відвідин Києва на минулому тижні міністр оборони Великої Британії Роберт Бен Лоббан Уоллес привіз вищому військово-політичному керівництву України конкретний проект, спрямований на відродження військово-морського потенціалу нашої країни.

Йдеться про можливість розгортання британцями виробництва своїх сучасних швидкохідних ракетних катерів на одному з українських суднобудівних заводів, розповідає відоме одеське видання Думская.net з посиланням на свої джерела в Міноборони.

Видання наводить загальні характеристики цих одиниць (деталі військові тримають в таємниці) – “довжина 50 метрів, водотоннажність 400 тонн, швидкість 45 вузлів”, основне озброєння складається з восьми протикорабельних ракет”.

“По суті, це невеликий корвет. Питання фінансування теж ніби як вирішене – британська сторона готова надати Україні довгостроковий кредит”, – зазначається у матеріалі.

За даними видання, далеко не всі з військово-морського начальства і представників оборонної промисловості налаштовані прийняти пропозицію Лондона. Зокрема, у миколаївському дослідницько-проектному центру кораблебудування згадали про проект катера “Гроза” тридцятирічної давності, який нібито можна модернізувати до сучасних стандартів.

“Керівництву країни його підносять як панацею при захисті нашого узбережжя з моря. При цьому ракетного озброєння для “Грози” поки що немає: передбачуваний “Нептун” морського базування ще не створений. Але навіть без нього ціна одного (українського – ред.) катера здається фантастичною – близько $110 млн. Це приблизно половина корвета типу “Володимир Великий”. Зайве казати, що британські катери з повним пакетом озброєння коштують набагато дешевше”, – пише Думська.

Співрозмовники сайту стверджують, що на командувача ВМСУ зараз “тиснуть звери з метою змусити відмовитися від британського пропозиції та узгодити початок виробництва цієї самої “Грози”.

“Іншими словами, контр-адмірала змушують прийняти половинчасте рішення, адже ракетний катер без ракет – це не зброя, а тягар.

Треба розуміти, що рішення про виробництво зброї такого класу (малих ракетних корветів) є політичним. Воно на багато років визначить вектор розвитку українських Військово-морських сил. Вибір союзника в особі королівства Віндзорів обіцяє нам великі перспективи і допоможе подолати багато проблем, в тому числі технічні”, – пише Думська.