Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка відновив роботу і запрошує львів’ян відвідати їх, хоч і з деякими обмеженнями.
“Ми не будемо проводити екскурсій для груп людей, вхід та перебування у Музеї тільки в масці, відвідувачі повинні дотримуватися соціальної дистанції”, – повідомили в адміністрації музею.
Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка належить до числа найстаріших університетських музеїв Європи. Заснований він, як Кабінет натуральної історії, у 1784 році. Статусу Зоологічного музею набув 25 лютого 1885 року згідно з наказом Ректора.
Наукові колекції музею налічують понад 180 тис. експонатів, з яких близько 10 тис. формують експозицію. Фонди музею репрезентують тваринний світ усіх континентів та всіх акваторій земної кулі. На сьогодні музей володіє чотирма залами, коридором-галереєю, фондосховищем і робочим приміщенням, загальною площею 469,4 м2.
Коридор-галерея представляє фауну світу — від безхребетних до плазунів. Тут експонуються губки, гідроїди, корали та молюски. Цінною є колекція тропічних цикад і клопів австрійського ентомолога Е.-Ф. Гермара та колекція метеликів Європи, Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу та Австралії.
У музеї є остеологічний зал, де зберігається унікальний експонат — скелет морської корови Стеллера, яких у музеях світу налічується 27, і п’ять із них походять із нашого музею.
Музейні колекції мають виняткове значення для науки і практично не підлягають відтворенню у разі їх втрати або рyйнування. Вони є важливими джерелами дослідження проблем змін навколишнього природного середовища, збереження і відновлення біорізноманіття як основи функціонування біосфери. Це практично єдина форма науково задокументованого речового підтвердження видової різноманітності та змін ареалів тварин, яка може бути піддана критичній ревізії згідно сучасної систематики.
Експозиція та окремі експонати Музею використовуються у проведенні малих практикумів із зоології безхребетних та хребетних тварин, великого практикуму із зоології, спецпрактикуму та спецкурсів: орнітологія, теріологія, етологія, зоогеографія, екологія (1-5 курс). Крім того, всю музейну експозицію використовують для проведення занять і тематичних екскурсій школярів загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів з усієї держави. Наймолодші відвідувачі – це діти з садочків міста. На основі музейних колекцій учні Львова й області готуються до олімпіад з біології та екології всіх рівнів, а в залах Музею щорічно проводиться навчальна практика Львівського коледжу декоративного та прикладного мистецтва ім. І. Труша.
Співробітники музею взяли участь у складанні міжнародного анотованого списку решток морської корови Hydrodamalis gigas (збір очолив Др. Стефано Маттіолі з Університету в Сієні, Італія), зниклого виду ссавців. У світі налічується 27 повних скелетів цієї тварини та понад 550 кісток, які зберігаються у 51 музеї в 42 містах. З них скелет і понад 100 кісток у Зоологічному музеї ЛНУ ім. Івана Франка.
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 10.00 до 16.00.
Ціна: пожeртвa