П’ятниця, 19 Серпня

Авіарейси по Україні можуть відновити до кінця літа-початку осені

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Регулярні авіарейси по Україні зможуть відновити до кінця літа в кращому випадку, або до осені. Про це міністр інфраструктури Владислав Криклій сказав в інтерв’ю 24 каналу.

«Регулярні (авіарейси по Україні) — так, я думаю, що вересень — це вже цілком ймовірно, або навіть раніше, до кінця літа», — зазначив Криклій.

Він додав, що Мінінфраструктури зацікавлене у якомога швидшому відновленні авіарейсів українськими авіаперевізниками.

«Ми для цього спілкуємося і наполягаємо, щоб наша авіасфера була підтримана, зокрема, і внаслідок доступного кредитування, і авіаперевізники теж змогли долучитися та отримати цей ресурс. По-друге, під час цього карантину ми теж певні кроки вже робимо, такі як компенсація частини по чартерних перевезеннях. Наприклад, коли вони повертали українських громадян назад додому (коли пасажирські перевезення вже зупинили), і вони вимушені були літати порожніми в один бік постійно, забираючи людей. Ми прийняли рішення, і наразі очікуємо детальних розрахунків від авіаперевізників, щоб їм цю частину компенсувати. Це теж допомогло б їм певним чином протриматися до моменту відновлення повноцінного авіасполучення», — уточнив Криклій.

За його словами, до Мініфраструктури за допомогою зверталися усі українські авіаперевізники: не тільки МАУ, а й Windrose Airlines, і SkyUp, і Azur, «тому тут немає якихось ексклюзивів чи пріоритетів, це для всіх однаково».

«Повернутися до докризового режиму, в частині авіації, наші прогнози — це ще потребує додатково два роки», — сказав Криклій.

За його словами, тут питання не тільки в Україні, але й у відновленні міжнародного сполучення після карантину. За прогнозом Криклія, відновлення авіасполучення залежатиме від того, як швидко інші країни відкриватимуть свій повітряний простір.

«Тобто навіть якщо в Україні відновлюють внутрішню авіацію, це дуже добре, але основна авіація у нас працювала по міжнародних сполученнях, і як будуть знімати ці всі обмеження карантинні по інших країнах — це спрогнозувати важко», — сказав Криклій.

«Я собі не уявляю, наприклад, що до кінця літа Європа повністю вільно відчинить свої повітряні брами й скаже: „нумо займатися туризмом в такому ж режимі, як до появи коронавірусу“. Ландшафт туризму і польотів, він змінюється. Якісь компанії банкрутують, якісь націоналізовують», — зазначив міністр.

Криклій уточнив, що, зокрема, авіакомпанії використовуватимуть меншу кількість повітряних суден, і, щоб все оновилося і вийшло на докризовий період — це займе певний час.

«Це прогнози навіть і профільних організацій, і світових», — додав він.

Владислав Криклій вважає, що через карантин планувати відпочинок краще на другу половину літа. Але це за умови, що всі будуть дотримуватися обмежень та не ризикуватимуть своїм здоров’ям та життям близьких. В уряді повинні зафіксувати покращення статистики, тобто крива захворювань не повинна зростати.

Щодо наземного транспорту, то після карантину першими відновлять роботу приміські електрички.

Share.