Неділя, 24 Листопада

“Арена Львів” отримала круту новинку

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

“Арена Львів”, яка восени прийматиме матчі Ліги Європи, стала однією з перших в Україні, де встановили систему відеофіксації голів. Про те, як вона працює, “Експресу” розповів Сергій Ковалевець, фахівець з проведення спортивних заходів стадіону.

– Встановлювали її тиждень. До нас приїжджало декілька бригад з Європи, які спочатку прокладали кабелі, потім монтували камери, запускали систему, тестували, кадрували. Ми лише спостерігали і допомагали. Все робили люди з УЕФА.

– Робили вони, але для нас?

– Ну як вам сказати, для нас… Система змонтована так, що всі кабелі і шнури з камер виходять в одному місці арени. І вже туди, під”їжджає бусик з програмним забезбеченням, з усією апаратурою. Підключається до кабелів і лише тоді система запрацьовує. Без цього бусика – це лише жмут кабелів і декілька камер. Без представників УЕФА і цього бусика ми її просто не запустимо. Саме тому вона працюватиме лише на матчах, які відбуваються під егідою УЄФА.

– Як працює ця система?

– Над футбольними воротами вставновлено декілька камер. При чому вони розміщені таким чином, що навіть якщо футболісти перекриватимуть одній вид, інша все одно побачить реальне розташування м”яча. Тобто за будь-яких обставин на полі, система бачить і покриває всю площу воріт.

Я був на тестуванні цієї системи і, чесно кажучи, був вражений. Вона фіксує перебування м”яча з точністю до міліметра. Тобто якщо м”яч повністю перетнув лінію воріт, вона пускає сигнал на годинник головного арбітра і його помічника. Годинник судді починає відбувати і з”являється напис “Гол”. Якщо ж м”яч своєю проекцією хоч на міліметр не перетнув повністю лінію, гола не буде. При чому система спрацьовує блискавично. Робили спеціальні тести: один сильно бив по м”ячу, інший вибивав його з воріт. Тобто м”яч за лінією перебував якісь там соті секунди, але система пищала і сигналізування про взяття воріт.

– Скільки вартує ця система і скільки вартуватиме її обслуговування?

– Систему на стадіон привезли працівники УЄФА. Її купили і встановили за рахунок Європейської федерації. Ми за це нічого не платили, тому не знаю, скільки вона вартує. (Така система на один стадіон вартує від 200 до 250 тисяч євро залежно від наявності на арені комунікацій. – Авт.). Монтували теж вони і обслуговуватимуть вони. Єдині наші витрати – це забезпечення електроенергією цієї системи. Хто за це платитиме ще не знаю – або стадіон, або клуб який орендує арену на цей матч.

– “Арена Львів” стала першою в Україні, яка отримала цю систему?

– Її одночасно монтували у нас і в Харкові, де матчі Ліги чемпіонів гратиме “Шахтар”. Також вона повинна бути на столичному “Олімпійському”, бо там Лігу Європи буде грати “Динамо”. Це вимога УЄФА – починаючи з цього сезону, всі стадіони, які приймають групові етапи єврокубків, мають мати такі системи. В Україні є три арени, на яких гратимуться такі матчі.

Джерело