90 дерев і 110 кущів: як оживили вулицю Стрийську

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На розділювальній смузі вул. Стрийської висадили 90 дерев та 110 кущів. Йдеться про ділянку між перехрестям вулиць Стрийська – Наукова та автовокзалом. Про це на своїй сторінці у Facebook написала керівниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова.

Вона уточнила ZAXID.NET, що висадка дерев та кущів проводилась 15-16 листопада, однак деякі дерева садять ще 17 листопада. Загалом йдеться про 90 дерев, серед яких є клени та липи, та 110 кущів форзиції. Ідею подали активісти, а рослини придбала Сихівська райадміністрація, яка й займалась озелененням вулиці.

За словами Сладкової, тут висадили клени двох видів, які мінятимуть забарвлення залежно від пори року. Зокерма забарвлення кленів Роял ред влітку буде коричневим і яскраво червоним восени, а забарвлення кленів Фарлейкс грін восени буде оранжевого кольору. Тут також висадили липи, які восени матимуть забарвлення жовтого кольору.

Ділянка вул. Стрийської, де висаджували дерева, розташована на межі Франківського та Сихівського районів Львова. Додамо, що на вихідних, 18-19 листопада, активісти проводитимуть заміну поламаних та ушкоджених дерев на кількох вулицях Львова та шукають охочих допомогти у висадці нових дерев. Зокрема, дерева садитимуть на пр. Чорновола, вул. Шота Руставелі та на площі Маланюка.

Надаємо, що 12 листопада на Сихові висадили понад 20 дерев вздовж трамвайної колії.