У соцмережах нерідко можна побачити повідомлення, а то й відео про те, що начебто у Львові чи Львівській області вручають повістки на вулицях, у чергах за пальним на АЗС, на блокпостах, у пабах і навіть на пляжах.
Про те, як насправді проходить мобілізація на Львівщині розповів начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко.
«В Україні під час загальної мобілізації повістки можуть вручати особисто, після встановлення особи у будь-якому місці: за місцем проживання, на вулиці, на блокпостах та робочому місці. Законом це не заборонено, – розповів Олександр Тіщенко в інтерв’ю виданню Lviv.Media.
Утім, за словами Тіщенка, наразі вручення повісток на вулицях та блокпостах у Львівській області не проводиться. Він також зазначив, що станом на початок червня загальна кількість мобілізованих з Львівської області сягає близько 40 тисяч військовозобов’язаних.
«Усі напевно пам’ятають, які шалені черги вишиковувались серед добровольців перед районними територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки на початку російського повномасштабного вторгнення. В першу чергу йшли високомотивовані та патріотично налаштовані громадяни, резервісти оперативного резерву першої черги та звичайні добровольці з досвідом та без досвіду військової служби», – додав Олександр Тіщенко.
За його словами, на Львівщині найбільше було призвано стрільців, кулеметників і водіїв. Нині ж, враховуючи необхідність якості комплектування військових частин бойового складу, виникла потреба в укомплектованості фахівцями дефіцитних спеціальностей з досвідом проходження військової служби.
“Непідготовлені військовозобов’язані, без досвіду проходження військової служби або підготовки на навчальних зборах, які призвані по мобілізації, направляються для підготовки до навчальних центрів, курсів перепідготовки. Військовозобов’язані, які мають досвід проходження військової служби або залучались на навчальні збори раніше, можуть бути направлені відразу до військових частин”.
Також повідомляється, що до лав ЗСУ було мобілізовано 10% усіх чоловіків, які прибули з інших областей України.
Загалом на Львівщині поки зафіксовано 152 випадки ухиляння від мобілізації.
А ось щодо жінок, то призов на військову службу під час мобілізації можливий тільки за їх згодою. Законом України не передбачений обов’язковий призов жінок по мобілізації та і необхідності в цьому на даний час немає.