Велосипедна столиця України: 20 поважних причин пересісти на велосипед у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів – передове місто в Україні в плані велоінфраструктури. Тут уперше почали будувати велодоріжки, було ухвалено першу концепцію розвитку велоінфраструктури і з’явився перший автоматизований громадський велопрокат.

Клаптик до клаптика і маємо доволі стійку і непогану велосипедну інфраструктуру. Львів’яни мають змогу пересуватися Львовом майже безперешкодно на велосипедах та електросамокатах. На роботу і з роботи можна проїхати без жодного автомобільного затору. Звичайно є ще багато над чим працювати, однак не все втрачено і попереду тільки краще.

Давайте пройдемось по 20 пунктах і дізнаємось, чому велосипед у Львові – це круто!

1. Гарний настрій. Чи є щось приємніше, аніж їхати вранці улюбленими вулицями улюбленого міста і спостерігати за життям навколо?

2. Здоров’я. Велоспорт – це рух, а рух – це життя. А ще багатьом людям велосипед допоміг позбутись шкідливих звичок.

3. Привабливість. Фізичні навантаження – це не тільки спортзал. Їзда на велосипеді допомагає підтримувати гарну фізичну форму.

4. Розвиток велоруху. Все більша кількість велосипедистів у місті змушуватиме владу все більше дбати про інфраструктуру: робити велодоріжи, встановлювати велопарковки та інше. В принципі ми вже це бачимо за останні роки. Рух збільшується, активних учасників руху стає все більше і більше.

5. Ремонт доріг. Приємний бонус – прокладання нових велодоріжок спонукатиме владу ремонтувати більше доріг та тротуарів.

6. Дешевий транспорт. Витративши одного разу гроші на велосипед, вам не доведеться постійно заправляти його чи платити за проїзд.

7. Екологічність. Велосипед не забруднює навколишнє середовище.

8. Динамічність. Автомобілі швидкі на трасі, проте в умовах міста велосипед перемагає. Він дозволяє швидко просуватись та не стояти у заторах.

9. Доступність. Велосипеди є різних марок та моделей. Проте завжди можна вибрати доступний за ціною саме для вас. Також для їзди на велосипеді не потрібно витрачати кошти на навчання та отримання водійських прав.

10. Без незручностей громадського транспорту. На велосипеді ви не залежите від графіку автобусів, не потерпаєте від спеки в автобусі влітку, не слухаєте хамства водіїв чи пасажирів.

11. Велотусівка. Ви маєте змогу багато часу проводити з друзями, які люблять велосипед, відвідуючи різноманітні фестивалі, веломарафони та велопікніки, які постійно відбуваються у Львові. А також – знаходити нових знайомих.

12. Велоінфраструктура, що справді розвивається. Станом на лютий 2020 року у Львові існує понад 100 км велодоріжок. І система далі зростатиме. Наприклад, зараз завершують роботи на вулиці Хуторівка, Любінській.

13. Львів видав безкоштовний посібник велосипедиста. Перша партія посібників була надрукована ще в 2014 році та містила поради щодо їзди на велосипеді та витяги з Правил дорожнього руху, які стосуються велосипедистів. У 2018 році «Львівська асоціація велосипедистів» розробила і видала новий посібник, який розповсюджується безкоштовно.

14. Їздимо разом з поліцією. Управління патрульної поліції Львова також активно залучає велосипеди для патрулювання середмістя та міських парків. Тип велосипедів — гірський.

15. Велопрокати. Завдяки підвищеному попиту на велосипеди, у 2015 році місто Львів стало першим в Україні, де запровадили систему громадського велопрокату. Станом на 2017 рік мережа муніципального велопрокату у Львові налічувала 140 велосипедів і 24 станції прокату.

16. Велопарковки. Велосипедними парковками обладнані майже усі державні установи, освітні заклади та організації. Мережу велопарковок активно доповнюють представники бізнесу, які встановлюють велостійки біля своїх закладів. Найбільш популярним типом велостійок у місті є П-подібні стійки. Саме цей тип стійок є найбільш зручним для користувачів, надійним і саме він є офіційно рекомендованим типом стійок. Станом на 2020 рік у місті налічується понад 430 велопарковок.

17. Велоопори. Ще одним типом міської велоінфраструктури є опори для велосипедистів, на які вони можуть спиратись ногами в очікуванні зеленого сигналу світлофора. Вперше в Україні вони з’явилися у Львові. Спочатку такі опори були встановлені на перехрестях пр. Свободи і вул. Гнатюка, а також вул. Липинського з вул. Замарстинівською.

Фото Павла Паламарчука

18. Велоаптечки. В місті встановлено станції з інструментами для ремонту велосипедів, до яких є відкритий доступ. Зазвичай такі станції містять найбільш потрібні для велосипедиста інструменти (ключі, шестигранники, викрутки), а також насос. Таких вуличних велоаптечок налічується п’ять.  Біля ТРЦ «Форум Львів» (2 штуки, ключ до станцій в охорони ТРЦ), на пл. Ринок біля фонтану зі статуєю Амфітріти, на вул. Арсенальній біля «Арсеналу», на вул. Сихівській біля перехрестя з вул. Кавалерідзе.

19. Їздимо згідно ПДР. У Львові встановили в 2015 році перший велосвітлофор на перехресті вулиць Мельника та Коновальця. Станом на 2017 рік у місті працювало 4 таких світлофори (інші знаходяться на вул. Київській, пр. Чорновола, вул. Шептицьких). В 2019 році запустили велосвітлофор на перехресті вул. Липинського і Бетховена.

20. Велоспорт. В місті діє єдиний в Україні критий велотрек на 3 000 глядачів — Велотрек СКА, що спеціалізується на проведенні велосипедних та легкоатлетичних змагань.  У Львові діє більше десяти байк-парків в різних районах міста (Погулянка, Вульки, Кайзервальд, Горіховий Гай, Сихів, Замарстинів, Скнилів, Винники, Брюховичі, тощо). В різних районах Львова споруджено спеціально облаштовані скейт-парки, де любителі екстремального велоспорту тренуються на велосипедах BMX.

Отже, як бачимо, велорух у Львові розвивається, щороку з’являються нові велодоріжки чи велосмуги, будується інфраструктура, відбуваються цікаві заходи для велосипедистів, відкриваються нові «точки», де можна поспілкуватись на велотеми. До того ж, катаючись, можна побачити більше архітектурних пам’яток ніж в будь-який інший спосіб.

Всю детальну інформацію про велосипедну інфраструктуру у Львові можете дізнатись на міському порталі за посиланням