Неділя, 24 Листопада

10 поетичних новинок, які готує Форум видавців-2017

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

24-й Форум видавців у Львові цьогоріч стартує 13 вересня. Про це повідомила прес-служба Форуму видавців, передає Варіанти.

Цього року видавці привезуть до Львова понад 500 книжкових новинок спеціально до Форуму видавців. Більшість книжок ще у друкарні і побачать світ за кілька днів до найбільшої літературної події.

Відтак подаємо десятку новинок-поезій до Форуму видавців-2017:

Ольга Ковалевська. Зорі у квадраті (“Видавництво Старого Лева”)

Поезію літературознавці та філософи часто називають алгеброю метафор. Цю тезу підтверджує і назва книжки Ольги Ковалевської – “Зорі у квадраті”, що записана авторкою у формулу. Однак, математики тут небагато, – значно більше світлої наївності та нещадної самоіронії з вуст дитини, яка виросла, але так і не подорослішала.

І хоча їй вдаються часом складні експерименти з будовою слів і речень, втім, загальна філософія цієї книжки заснована на фундаментальних речах – любові до людей та світу як Божого творіння. Тож перехід від фізики до метафізики можна і не помітити.

Ігор Римарук. Три потоки місячного світла (видавництво “А-ба-ба-га-ла-ма-га”)

До вибраного Ігоря Римарука (1958-2008) – одного з найвизначніших поетів другої половини ХХ ст. – увійшли вірші з усіх його попередніх збірок, які якнайповніше відображають творчий шлях цього бездоганного майстра поетичної форми і змісту.

Маріанна Кіяновська. Бабин Яр. Голосами (видавництво “Дух і літера”)

Вірші Маріанни Кіяновської присвячені пам’яті Бабиного Яру. Маріанна Кіяновська – поетка, перекладач, літературознавець, член Асоціації українських письменників та Національної Спілки письменників України. У книзі використані ескізи Ади Рибачук та Володимира Мельниченка для проекту пам’ятника жертвам Бабиного Яру, роботу художника Зіновія Толкачова “Талескотен”, серії “Майданек”, 1944 р., а також фотографія Дмитра Пейсахова з циклу “Бабин Яр”.

Дарина Гладун. Рубати дерево (видавництво “Смолоскип”)

Маршрути наших днів і ночей мають форму кола, завершеного і недокінченого водночас. Пульсуючі кола на воді розходяться, не лишаючи по собі слідів, і не повертаються більше ніколи. Натомість у дерева кола повільні та витончені, пов’язані між собою назавжди. Збірка Дарини Гладун – це шлях до висхідної точки, що проходить крізь біль і пам’ять, крізь поламані ребра та розрубані стовбури дерев. Лише так можна дістатися серця й побачити довершене коло життя.

Василь Клічак. Копана гора (видавництво “Просвіта”)

Поет завше перебуває у пошуку заповітних скарбів – невтомний аргонавт, що, переборюючи штилі і шторми, прагне досягти омріяного берега, де нарешті знайде золоте руно. Сьогодні нових аргонавтів побачив поет Василь Клічак, який, вступивши у пору життєвої і творчої зрілості, збагнув, що найбільший скарб закопаний якраз на горі його дитинства, яка так і називається – Копана гора.

Василь Карп’юк. Глінтвейн дорогою на Говерлу (видавництво “Discursus”)

“Глінтвейн дорогою на Говерлу” – це дуже спокійна і розважлива поетична книжка, в якій усе знає своє місце і свій час. Її композиція чітка і виразна, і чотири частини збірки – “серце”, “думки”, “душа” і “гори” – це не просто маркери, які тематично структурують книжку, а радше пріоритети, на яких будується мала приватна авторова життєва філософія, оправлена в поетичну форму.

Любов, думання про світ, стосунки з Богом і життя серед гір – це основні вектори, які визначають траєкторію письма. А наявність цих чотирьох речей на щодень – любові, думання, віри і життя у своїй малій батьківщині – як видно з погідних інтонацій віршів, і є тим, що робить людину щасливою.

Ганна Назарків. Я поділюсь краплинкою тепла (видавництво “Джура”)

Четверта книжка поетеси Ганни Назарків – глибокий погляд лірика та громадянина крізь призму прожитого й пережитого на людину як епіцентр усього сущого, на сьогодення української реалії та їх можливі трансформації в прийдешньому. Для поціновувачів поезії і широкого читацького загалу.

Сергій Лазо (упорядник). Просто неба. Антологія сучасної грузинської поезії

Антологія представляє найповніше зібрання модерної поезії Грузії в українських перекладах. У книзі – твори двадцяти найвідоміших сучасних грузинських поетів, чия творчість відома в багатьох країнах світу. Тепер вона доступна й українському читачеві. Для широкого кола читачів.

Галина Крук. Доросла (“Видавництво Старого Лева”)

Нова книжка одної з найцікавіших сучасних українських поеток Галини Крук – це вірші 2013-2017 років про досвід дорослішання з усіма його здобутками та втратами, забороненими та дозволеними плодами, усвідомленням екзистенційної  межі буття та вмінням насолоджуватися життям тут і зараз. Книжка для тих, хто намагається зрозуміти себе, змиритися зі минущістю і швидкоплинністю життя та відчути вдячність за те, що дає людині любов.

Дмитро Павличко. Два кольори (видавництво “А-ба-ба-га-ла-ма-га”)

До поетичного вибраного Дмитра Павличка – одного з найвідоміших українських поетів кінця другого тисячоліття – увійшли найкращі вірші й поеми з усіх періодів його творчості. Неймовірний темперамент і жага до життя круто заносили поета на шалених віражах ХХ століття, однак любов, як найвірніший компас, непомильно виводила його на сонячні шляхи правди і повертала до себе справжнього. Його збірки любовної лірики “Таємниця твого обличчя” та “Золоте ябко” – осібна сторінка у скарбниці української поезії, а пісню “Два кольори” з її прихованими смислами знає чи не кожний українець.