В холодильниках українців завжди є базовий запас продуктів зі щоденного раціону. Щоправда, про деякі корисні властивості улюблених смаколиків споживачі навіть не здогадуються. Наприклад, мало кому відомо, що не тільки солодощі, але й овочі та м’ясні страви сприяють синтезу серотоніну та ендорфінів. А отже, їх потрібно їсти, щоб завжди мати гарний настрій.
Детальніше про їжу, яку слід вживати, щоб бути на позитиві, поговоримо нижче.
Яйця. Курячі яйця також позитивно впливають на самопочуття та настрій.
По-перше, вони містять білок, дефіцит якого призводить до стомлюваності, апатії та навіть емоційної нестабільності.
По-друге, до складу яєць входить Омега-3 та цинк. Ці речовини — ефективна зброя у боротьбі з млявістю й нудьгою.
Важливо: щоб яйця довше залишалися свіжими, їх потрібно зберігати у прохолодному місці на кшталт полички в холодильнику. Придбати холодильник Snaige на сайті Moyo.
Натуральні йогурти. Останнім часом стрімко зростає популярність натуральних йогуртів без барвників та підсолоджувачів. Їх з задоволенням вживають прихильники здорового способу життя, спортсмени та діти. Зумовлено це тим, що йогурти мають приємний смак і корисний склад.
Любителі молочної продукції навіть купують спеціальні пристрої для приготування йогуртів.
Дієтологи стверджують, що якісні кисломолочні продукти сприяють зменшенню дратівливості та покращенню настрою. Зумовлено це високим вмістом кальцію, необхідного для коректної роботи центральної нервової системи.
Цитрусові. В помешканнях українців важко знайти холодильник, на полицях якого немає жодного апельсина, мандарина або лимона. Особливо, у зимовий період, коли організм атакують ГРВІ. Цитрусові сприяють зміцненню імунітету. А ще вони містять вітаміни, завдяки яким активуються процеси синтезу серотоніну.
Часник. Часник взагалі знаходиться поза конкуренцією. Його можна вважати своєрідною «панацеєю» від усіх хвороб. Секрет чудодійних властивостей — величезна кількість корисних мікронутрієнтів у складі.
Часник — джерело фітонцидів, які провокують «викид» нейромедіаторів в організм. Завдяки аліцину, овоч виконує роль природного антиоксиданту. Він містить корисні амінокислоти й має антибактеріальні властивості.
Морська риба. Справжній рибний жир — безпечний стимулятор серотоніну.
Джерелом натуральних антидепресантів вважають таку морську рибу:
- форель,
- оселедець,
- тріску,
- горбушу.
Звичайно, вилікувати депресію за допомогою їжі неможливо, але попередити її перші прояви — цілком реально.
Для емоційної стабільності та гарного настрою варто щодня їсти принаймні один з вищезгаданих продуктів. Організм точно скаже «дякую» за такий «подарунок». Адже ефект від вживання їжі, яка сприяє синтезу гормонів щастя, помітний майже відразу.