Станом на сьогодні на порталі «Дія» українцям доступно вже 28 державних послуг в форматі онлайн. До кінця цього року кількість доступних послуг планують збільшити аж до 50, а за наступні 3 роки перевести на портал 100% державних послуг.
Як повідомили в Мінцфіри, з моменту запуску послугами на порталі скористалися 107 000 українців. За онлайн-послугами для ФОП тільки в квітні звернулися майже 3000 разів. Для порівняння, приблизно стільки ж заявок було за весь 2019 рік – коли послуга працювала на «Онлайн будинку юстиції.
Портал Ain.ua зібрав список послуг, що вже працюють на порталі «Дія» та що потрібно, щоб почати отримувати держпослуги онлайн.
Послуги на порталі «Дія» згруповані за темами. Зараз їх 15, вони розділені на дві категорії – «Громадянам» і «Бізнесу».
Повний перелік послуг в алфавітному порядку виглядає так (доступний тут):
- Бронювання дозволів на міжнародні перевезення вантажів
- Верифікація водійського посвідчення
- Верифікація тех.паспорта
- Витяг про земельну ділянку
- Витяг про нормативну грошову оцінку
- Відкриття ФОП
- Відновлення та обмін посвідчення водія
- Відомості про власника землі
- Декларація про відходи
- Довідка з Реєстру застрахованих осіб
- Довідка про відсутність судимості
- Дозвіл на водокористування
- Допомога при народженні дитини
- Закриття ФОП
- Замовлення індивідуального номерного знака
- Змінення даних ФОП
- Інформація про осіб, що переглядали відомості про земельну ділянку
- Ліцензія з протипожежної діяльності
- Ліцензія на виробництво ліків
- Ліцензія на імпорт ліків
- Ліцензія на послуги з автоперевезень
- Ліцензія на продаж лікарських засобів
- Муніципальна няня
- Отримання дозволів на негабаритні перевезення
- Перевірка автоперевізника
- Підписання документів
- Призначення належного користувача
- Протипожежна декларація
Як скористатися?
Доступ до цих послуг можна отримати після реєстрації на порталі за допомогою електронного цифрового підпису, кваліфікованого електронного підпису, MobileID або BankID. Для цього потрібно зайти на сайт «Дія» та у верхньому правому кутку натиснути кнопку «Зареєструватися».
Потім обрати ключ, за допомогою якого ви бажаєте пройти верифікацію, вибрати зі списку центр сертифікації, яким видано цей ключ. Наприклад, АЦСК АТ КБ «ПриватБанк» для кваліфікованого цифрового ключа.
Залишилося ввести до нього пароль і натиснути «Далі».
Після входу по ЕЦП або КЕП, «Дія» попросить вас заповнити свій профіль – без цього завершити реєстрацію не можна. Вам потрібно буде підтвердити адресу електронної пошти, номер телефону, ввести свої паспортні дані та адресу. Це займе не більше 10 хвилин.
Тепер ви можете скористатися будь-якою послугою. По кожній з них на порталі «Дія» є докладне роз’яснення: що робити, які документи потрібні, які додаткові дії доведеться здійснити, а також відповіді на поширені питання.
Деякі послуги на 100% оцифровані і не потребують ніяких додаткових дій в оффлайні. Наприклад, дуже швидко і без зайвої мороки можна отримати виписку з доступних реєстрів (зараз їх 5).
Всі замовлені виписки і документи ви побачите в особистому кабінеті, який стає доступний вам після реєстрації. При необхідності ви можете просто завантажити потрібну виписку і не замовляти її кожен раз заново.
Але є і такі послуги, наприклад, як відкриття/закриття та зміна ФОП, в яких доведеться нанести візит до відділення відповідного держоргану. Так, через «Дію» можна подати заяву на реєстрацію ФОП, але не можна оформити книгу обліку доходів – за нею доведеться іти в податкову.
Зверніть увагу, що на період карантину ви можете розпочати вести свою діяльність без реєстрації книги обліку і вести облік своїх доходів без її використання. Проте протягом 3 місяців з дня припинення карантину ви обов’язково маєте подати до Центру обліку платників за місцем реєстрації або за місцем реєстрації, що вказано в довідці переселенця заповнену книгу обліку, що включає доходи, здійснені протягом карантину