У Львові у гіпермаркеті жінка намагалась розрахуватись фальшивою купюрою в 500 гривень. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.
Зазначається, що у Личаківський відділ поліції звернулась директор одного із львівських гіпермаркетів. Вона повідомила, що невідома особа в приміщенні торгового закладу намагалась заплатити за товар 500-гривневою банкнотою, яка має ознаки підробки. Працівники поліції встановили, що намагалася розрахуватися фальшивими гривнями 31-річна львів’янка. За її словами, сумнівну банкноту вона отримала в одному із пунктів обміну валют.
Купюра вилучена та відправлена на експертизу. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.
Зазначимо, шахраї не часто підробляють банкноти номіналом 500 гривень, адже вони в порівнянні з іншими мають більш високий рівень захисту, незважаючи на це, Нацбанк продовжує фіксувати випадки появи фальшивок.
Справжню купюру в 500 гривень можна відрізнити за наявністю мікровідтиску – трикутника з оком. На лицьовій стороні купюри номіналом в 500 грн в інфрачервоному світлі повинні бути видні: частина портрета Григорія Сковороди без обличчя, тобто волосся, піджак і контур шиї. Герб, так званий OVI-номінал у вигляді ромба праворуч від портрета, а також фрагменти слів “УКРАЇНА”, “П’ЯТСОТ”, частина великого номіналу і дві нижні точки тактильного опуклого знаку – для людей з ослабленим зором.
Під ультрафіолетовим світлом на купюрах можна побачити блискучу стрічку, а також додатковий знак з номіналом купюри. На підроблених – такого знаку немає. Така ж стрічка видна, якщо подивитися на купюру, підносячи її до світла.
Всього в грошовому обороті України є купюри номіналом 500 гривень зразків 2006 і 2015 років.
Як виглядає справжня купюра 500 гривень 2006:
Водяний знак – при перегляді на сонячних променях видно багатотонове зображення Григорія Скороводи.
При перевірці купюри на ультрафіолетовому обладнанні захисна стрічка стає синьо-жовтою.
При зміні кута нахилу банкноти ромб змінює колір з фіолетового на оливковий.
Захисна стрічка повністю занурена в купюру.
Зверніть увагу: на більшості підроблених банкнот зображення нанесені за допомогою поліграфічного друку.
Купюра, випущена в 2015 році, отримала додаткові рівні захисту. Проте, за період 2015-2017 років НБУ фіксував кілька випадків появи на ринку підробок. Вони були поганої якості, збувалися в невеликих магазинах і аптеках. В основному, шахраї користувалися довірливістю і недостатньою обізнаністю окремих громадян.
Як виглядає справжня купюра 500 гривень 2015 року:
Водяний знак (портрет Сковороди) проглядається на сонячних променях. З’явився додатковий елемент – позначення номіналу “500”.
Захисна плівка занурена в купюру, також на неї нанесли тексти і мікротексти.
SPARK-елементи – при розгляді банкноти під різними кутами деякі фрагменти будуть міняти колір від зеленого до синього.
Мікротексти видно тільки під збільшувальним склом.
Є флуоресцентний захист окремих фрагментів.
Наявні рельєфні елементи.
Якщо виникли сумніви щодо оригінальності купюри можна звернутися в НБУ, найближче відділення банку або в поліцію. Відповідно до законодавства буде проведено безкоштовне дослідження.
Додамо, згідно з Кримінальним кодексом, за виготовлення, зберігання, розповсюдження, збут підроблених грошей передбачене покарання від трьох до семи років позбавлення волі.
Джерело: lviv.vgorode.ua