П’ятниця, 29 Листопада

Як відомий фільм “Зараза” 2011 року передрік епідемію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Спалах пандемії коронавірусу передрекли в голлівудському фільмі “Зараза” (Contagion) 2011 року режисера Стівена Содерберга. Через 9 років після виходу стрічка увійшла в список найбільш часто завантажуваних фільмів американського iTunes Store.

Усе це – завдяки коронавірусу й дивовижній схожості сюжету фільму десятирічної давнини з подіями, що тепер розвиваються в реальності.

За сюжетом фільму, жінка, яку грає актриса Гвінет Пелтроу, гине від загадкового вірусу, який вона підхопила в Китаї, після чого паніка розростається по всьому світу і отримує глобальний характер. Як і COVID-2019, вигаданий вірус з фільму поширюється при близькому контакті людей або через дотики до заражених поверхонь, пише BBC Україна.

До слова, Пелтроу недавно опублікувала в соцмережі Instagram своє фото в масці під час трансатлантичного перельоту. “Я вже бачила це кіно. Тому зберігайте спокій, утримайтеся від рукостискань, частіше мийте руки”, – написала актриса.

Сценарист “Зараження” Скотт Бернс зазначає, що автори фільму ставили перед собою завдання показати, наскільки сучасне суспільство не підготовлене до подібних епідемій.

У фільмі жінка, яку грає Гвінет Пелтроу, гине від загадкового смертельного вірусу, який вона підхопила в Китаї, і це спричиняє паніку в усьому світі.

Зв’язок із Китаєм – лише одна з численних паралелей, що прослідковується між стрічкою й реальністю. Саме тому глядачі останнім часом з величезним інтересом кинулися передивлятися це кіно.

Жінка повертається додому в США, захворює і незабаром помирає. Помирає і її син, зате чоловіків, якого грає Метт Деймон, виявляється стійким до інфекції.

В реальності, вважають фахівці, зараження в Ухані почалося після того, як вірус подолав міжвидовий бар’єр і передався від тварини до людини.

Як і справжній коронавірус Covid-19, вигаданий вірус із фільму розповсюджується при близькому контакті людей або через дотики до заражених поверхонь.

Коли у фільмі відбувається спалах вірусу, працівники Служби санітарно-епідеміологічної розвідки (така служба дійсно існує) отримують завдання виявити й ізолювати заражених.

Поступово Чикаго опиняється в карантинній зоні, що дуже нагадує реальний розвиток подій у Китаї, де цілі міста закриті на карантин. Намагаючись впоратися зі спалахом коронавірусу цим самим шляхом пішла й Італія.

Сплеск інтересу до “Зарази” сильно здивував автора сценарію стрічки Скотта Бернса. В інтерв’ю виданню Fortune він розповів, що автори фільму ставили перед собою завдання показати, наскільки сучасне суспільство не підготоване до подібних епідемій.

Сплеск інтересу до “Зарази” частково можна пояснити тим, що Бернс під час написання сценарію намагався зробити фільм якомога більш науково достовірним.

Він консультувався з провідними вірусологами та епідеміологами, зокрема з експерта Всесвітньої організації охорони здоров’я. І вони не на жарт його налякали, зізнається Бернс.