Неділя, 24 Листопада

Як правильно пити воду

У різних джерелах можна знайти протилежні поради стосовно правильного вживання питної води. Так, деякі медичні ресурси стверджують, що пити рідину треба, щойно з’являється відчуття спраги. Інші, навпаки, рекомендують вживати воду чітко за схемою — після їжі, перед фізичними навантаженнями та після них, за кілька годин до сну тощо. Але всі точно погоджуються з тим, що рідина має бути чистою та безпечною для здоров’я людини. Забезпечити всю родину свіжою водою можна за допомогою системи фільтрів. Але існує й більш зручний та простий спосіб — замовити доставку води додому!

Як пити воду для збереження гідробалансу?

Довгий час вважалося, що кожна людина повинна випивати не менше 2-х літрів звичайної питної води на день. Сьогодні нутриціологи дедалі частіше кажуть, що для кожного ця норма є індивідуальною, на додаток, вона може суттєво коливатися залежно від обставин.

Далі в статті наведено декілька порад щодо питного режиму від Кімберлі Снайдер — відомої американської фахівчині з правильного харчування.

Денна норма води для кожного своя

Щоб підтримувати баланс організму, розрахуйте кількість води в залежності від своєї ваги. Так, для максимально комфортного функціонування вашому організму потрібно 25–30 мл рідини на кожен кілограм.

Температурний режим

Оптимальна температура води для людського організму — кімнатна. Якщо вода, сік, чай або інші напої дуже холодні, це призводить до звуження судин, і рідина погано засвоюється. А занадто гарячі напої можуть травмувати слизові оболонки ротової порожнини або стравоходу.

Ранкова склянка води

Впродовж ночі людина рухається та пітніє, тому втрата вологи не припиняється. Склянка води зранку натщесерце сприяє поповненню гідробалансу і пробуджує організм, даруючи заряд енергії. Тим, хто важко просинається, рекомендовано пити воду з лимоном. Але зловживати нею не варто — надлишок кислоти може зашкодити шлунку та зубній емалі.

Вода до їжі та після, але не під час!

Вживати воду чи будь-який інший напій краще або за 30–40 хвилин перед прийомом їжі, або через 20–30 хвилин після нього. Якщо пити багато рідини під час вживання їжі, можна спровокувати розлад шлунку, викликати появу набряків.

Чим більше кави — тим більше питної води

Кофеїн сам по собі є потужним діуретиком — він запускає сечогінний процес і тим самим зневоднює організм. Якщо ви часто вживаєте каву, не забувайте випити після неї склянку води — так ви зможете компенсувати порушення гідробалансу.