Пуховик – це тепла куртка або пальто, в якій не страшний ні мороз, ні поривчастий вітер. Такий одяг добре тримає тепло, він легкий, простий в догляді і дозволяє вільно рухатися. Їх з задоволенням носять представниці прекрасної статі з різних куточків світу. Перші згадки про пуховий верхній одяг відносяться аж до XV століття. Вважається, що її завезли на Русь купці з Азії. Але селяни, які звикли носити кожухи, не були вражені новинкою. Широке поширення пуховики отримали тільки в XX столітті, причому винайшли їх зовсім не дизайнери, а вчені: спеціально для представників професій, які працюють в суворих погодних умовах.
Сьогодні цей одяг є практично у всіх колекціях найбільших будинків мод, тому важливо знати, як вибрати пуховик на зиму, що відповідає останнім тенденціям і стандартам якості.
Види наповнювача
Наповнювач – головна складова, від якої залежать експлуатаційні властивості виробу. Більшість надійних компаній прикладають до пуховику прозорий мішечок з зразком наповнювача.
Найчастіше в якості наповнення використовують такі матеріали:
- Гусячий, качиний або лебединий пух – натуральний наповнювач, добре утримує тепло, м’який, але важкий. В якісному виробі вміст пуху повинен бути мінімум 70%. З обережністю такі моделі слід вибирати алергікам. Крім того, з часом пір’я збивається в грудку, і одяг швидко втрачає свої первісні якості. Якщо ви надаєте перевагу саме пуху, переконайтеся, що відстань між рядками з наповнювачем не більше 20 см, інакше куртка дуже скоро стане непридатною.
- Сінтепон – поганий вибір, оскільки його єдиний плюс – низька вартість. Через місяць користування таке наповнення зіб’ється в грудки і «вилізе» на зовнішній стороні куртки у вигляді білих катишків.
- Ізософт – дорогий, але хороший варіант. Вироби з ізософту тонкі, але дуже теплі і якісні. Ця набивка не збивається у грудки і витримує часте прання.
- Холлофайбер – більш якісний аналог синтепону. Не збивається в грудки, не пропускає повітря, і теплота пуховика з холлофайбером є на гідному рівні.
На бірці виробу з натуральним наповнювачем повинен бути напис down ( «пух»): не cotton, не polyester і навіть не wool.
Примірка
Зрозуміло, що купувати верхній одяг без примірки не варто. Просто подивившись на фото і почитавши відгуки в інтернеті, вибрати його правильно навряд чи вийде. Адже потрібно приміряти модель, що ви придивилися в магазині, застебнути, покрутитися перед дзеркалом. І на цьому «церемонію» закінчувати не можна: зніміть куртку і подивіться, чи не залишилося на вбранні після її примірки пір’ячко. Огляньте пуховик: з нього не повинно стирчати пір’я і пух, ні зі стібків, ні тим більше з самої тканини. Приділіть увагу і виворітній стороні: в хорошій речі підкладка теж повинна бути прострочена. Пощупайте матеріал: якщо промацуються ущільнення і грудочки, поверніть річ продавцю.
Є простий тест для перевірки якості пуховика. Проводиться протягом декількох секунд. Просто стисніть невелику ділянку виробу і різко відпустіть. Якщо він швидко повернувся до первісної форми, сміливо беріть річ: в ній ви не замерзнете.
Коефіцієнт стиснення і багатошаровість
Пуховики бувають одношаровими і багатошаровими. Теплота останніх вище, тому такі куртки оптимальні для занять зимовими видами спорту. Але для звичайних міських жителів досить і одношарового виробу.
Для використовування в помірних кліматичних умовах підходять пуховики з одношаровим утеплювачем. Якщо ж зима в вашому регіоні далеко не м’яка, вибирайте модель з двошаровим утеплювачем.
Наповнювач пухового виробу повинен практично миттєво приймати початкове положення після короткочасного стиснення. Якщо повний обсяг відновлюється довше, ніж за 20 хвилин, значить, наповнення пуховика не якісне. Перевірити це можна не тільки стиснувши рукав, але і поглянувши на ярлик. На ярличку зазвичай є дані про масштаб стиснення після букв F.P. Fill Power (F.P.) – це час розправлення. Вибирайте куртку, у якій значення F.P. становить від 550 одиниць.
Вибір довжини
За довжиною пуховик може бути коротким або подовженим. Нещодавно в моду увійшли і жіночі пуховики пальто довжиною нижче коліна.
Подовжені і довгі
Такі моделі універсальні і практичні. У них не страшно виходити з дому взимку, знаючи, що багато часу проведеш на свіжому повітрі. Під довгий верхній одяг можна вільно надіти штани з легкої тканини або міні-спідницю.
Дівчатам високого зросту можна вибирати довгий виріб, не ризикуючи виглядати старшою за свій вік. Невисоким представницям прекрасної статі краще носити такий одяг тільки з взуттям на стійкому каблуці.
Власницям стрункої фігури можна носити як трендову модель oversize, так і об’ємні «дуті» пальто. Дівчатам з пишними розмірами рекомендується вибирати приталені вироби, щоб не додавати зайвого об’єму.
Короткі
Коротка куртка, як правило, демісезонна. Такі моделі випускаються в більш широкому асортименті кольорів і фасонів, ніж подовжені, так що тут є, де розгулятися. Вони підходять жінкам будь-якого зросту, ідеальні для активного відпочинку і незамінні для тих, хто за кермом. Але вибирати відповідний крій слід з урахуванням особливостей фігури.
Вибрати по фігурі
Щоб виглядати елегантно навіть в мороз, потрібно підбирати теплий одяг у відповідності зі своєю фігурою. З її допомогою можна підкреслити переваги фігури і приховати недоліки:
- Широка талія. Жінкам, які хочуть приховати широку талію, варто вибирати тільки приталені моделі з діагональними вставками або прострочкою.
- Невисокий зріст. Компенсувати нестачу зросту допомагають укорочені пуховики, до середини стегна або вище. Якщо ви все ж вибираєте довге пальто або куртку, але не хочете виглядати старшою за свій вік, переконайтеся, що одяг пропорційний фігурі, особливо в плечах. Під довгу модель в вашому випадку обов’язкове взуття на платформі або підборах.
- Пишні груди. Щоб підкреслити пишний бюст, краще вибирати приталений виріб з поясом. А ось пишних комірів і широких горизонтальних прострочок варто уникати, щоб образ не виглядав громіздким.
- Широкі стегна. Відмовтеся від моделей приталеного і прямого типу. Щоб відвернути увагу від непропорційно широкого низу, вибирайте моделі з силуетом «кокон», що звужуються до низу.
- Повнота. Дівчатам з пишними формами слід уникати надмірно «дутих» фасонів. Варто пам’ятати і про те, що глянцеві тканини повнять. Краще надати перевагу матовій фактурі і бажано темних кольорів.
Часто зустрічаються жіночі моделі з манжетами на рукавах і по низу, які перешкоджають проникненню холоду під одяг. Однак манжети і резинки в нижній частині можуть візуально додати об’єму, тому повним дівчатам варто вибирати класичні варіанти з вертикальною або діагональною прострочкою.
Вибір кольорової палітри
Практичними вважають темні кольори зимових речей. Вони не такі мазкі, як підтверджують відгуки, до того ж візуально роблять фігуру більш стрункішою. Щоб підкреслити жіночність в цьому одязі, можна вибрати модель з поясом.
Для тих, хто не ставить на чільне місце практичність, дизайнери пропонують безліч інших цікавих забарвлень. Все ще актуальні пастельні тони, які підкорили модні подіуми в минулому році. Пуховик в таких відтінках виглядає ніжно і свіжо. У цьому сезоні до яскравих кольорів приєдналися такі ж принти, причому чим яскравіше і оригінальніше, тим краще.
У моді вироби з металізованим напиленням. Наскільки довго протримається цей тренд, поки не відомо, але якщо ви плануєте ходити протягом двох зим з «блиском», можете не замислюючись вибирати «метал».
Який би відтінок не був в моді, варто завжди пам’ятати про свій колірний тип. Носіть тільки ті кольори, які гармоніюють із зовнішністю: саме вони допомагають створити гарний образ.
Як вибрати демісезонний пуховик?
Осінньо-весняні пуховики вибирати легше, ніж зимові. У них з роллю утеплювача впорається і штучний синтетичний наповнювач.
Демісезонна куртка або пальто з синтепоном коштують недорого і довго не втрачають привабливий зовнішній вигляд, але носити такі речі можна лише за температури вище нуля.
До числа хороших утеплювачів серед штучних відносяться тінсулейт і холлофайбер. Вироби з ними коштують дорожче, але відрізняються легкістю і здатністю зберігати тепло незважаючи на перепади температури. На етикетці має бути напис DIN EN 12934. Це означає, що наповнювач пройшов дезінфекцію і парову обробку – одяг придатний до використання.
Дизайн жіночих демісезонних пуховиків не знає обмежень. Яких моделей тут тільки немає: і короткі, і пальто з укороченими рукавами, і пухові жилети. Якщо погода дозволяє, дайте волю фантазії.
Як вибрати зимовий пуховик?
Вибирати зимовий пуховик потрібно не тільки за якістю наповнювача. Є кілька інших характеристик, які впливають на рівень «теплоти» цього одягу.
Під час дощів і снігопадів актуальною стає також водонепроникність виробу. Дізнатися, наскільки сильно може намокнути конкретна модель, можна за написом на етикетці. Якщо там значиться water-resistant, це говорить про те, що в пуховику можна гуляти під снігом хвилин 20, не більше.
Проводити багато часу на вулиці під дощем і снігом можна тільки в речах з технологією waterproof. Тканина такого одягу має мембранне напилення, яке служить бар’єром для вологи зовні, при цьому випаровування тіла легко виводяться назовні.
При виборі зимового пуховика професіонали рекомендують звертати увагу і на такі деталі:
- Внутрішні манжети – зазвичай вони робляться на резинці, яка щільно обтягує руки і не дає вітру задувати в рукава.
- Капюшон – один з «бонусів» до пуховику – наявність капюшона, але він не є обов’язковим. Об’ємні капюшони, оздоблені хутром, створюють ще більш «зимовий» образ, а моделі зі шнурівкою ідеальні за дуже холодної погоди.
- Комір – повинен бути високим і щільно прилягати до горла. Як би стильно ви не виглядали в моделі з об’ємним і відкладним коміром, для зими таку річ вибирати не варто. Ще краще, якщо на комірі є хутро, він не тільки гріє, а й робить річ красивою.
Пуховик з хутром
Хутро прикрашає і зберігає тепло. Якщо на комірі воно з’явилося вже давно, то в останні роки в моду увійшли жіночі пухові куртки і пальта з хутряними вставками. Причому в деяких випадках воно займає чималу частину виробу.
Якщо у пуховика є хутряна підкладка, вона повинна відстібатися, щоб не зіпсуватися при пранні.
- Ізносостійким вважається хутро єнота, до того ж воно красиво виглядає за рахунок свого об’єму.
- Більш бюджетний варіант – хутро кози або кролика, проте воно часто лізе і зношується вже після двох сезонів користування.
- Сьогодні популярні пуховики з каракулем і овчиною: таке хутро і носиться довго, і виглядає стильно, і коштує недорого.
- Ефектний вид має хутро песця, але в негоду з ним краще не гуляти довго на вулиці.
- Норка – класичний варіант, доведеться розщедритися, але елегантність того варта.
- Хутро вовка не поступається зовні більш дорогим породам, а тепло зберігає в кілька разів більше.
Жіночі пуховики з хутром стають все популярнішими, але стильні моделі коштують недешево. Меншими витратами можна обійтися без шкоди для зовнішнього вигляду, якщо вибрати замість хутра пір’я.
Пуховик з капюшоном чи ні?
Якщо вибирати пуховик для зими, то з капюшоном практичніше. При покупці перевірте, відстібається чи капюшон і хутро на ньому: знімні деталі спрощують прання. Зустрічаються жіночі моделі, в яких обидві сторони капюшона ошатні. Час від часу змінюючи сторону, можна оновлювати звичний вигляд виробу.
Найбільш функціональний варіант, судячи з відгуків, – трансформер. В такому пуховику капюшон зазвичай на блискавці і відстібається без шкоди для привабливості моделі. Над блискавкою повинен бути додатковий клапан, що дозволяє уникнути проникнення холоду через ланки. Останнім часом широко поширені пальто і куртки без капюшона, замість якого передбачені незвичайні припасовані коміри.
Пальто-ковдра
Пуховик великого розміру в стилі oversize є яскравим, але суперечливим трендом. Влітку і навесні подібний одяг, на думку професіоналів, часто виявляється недоречним. Інша справа – зима: в холодну пору року великі речі досить актуальні. Такі моделі повністю обволікають тіло, як ковдра, зігріваючи, навіть якщо на вулиці сильний мороз. Мабуть, ця аналогія прийшла в голову і Maison Martin Margiela, який втілив ідею в життя у вигляді оригінального пальто-ковдри, що став хітом моди останніх сезонів.
Шкіряні пуховики
Шкіряні пуховики ідеально поєднують в собі теплозберігаючі властивості і розкішний зовнішній вигляд. Вони коштують дорожче звичайних, але стиль і якість себе виправдовують.
Існують і бюджетні аналоги з еко шкіри з наповнювачем з синтепону. Але подібні варіанти не зігрівають так, як пуховики з натуральним пухом, і швидко зношуються. Щоб правильно вибрати жіночий пуховик зі шкіри, потрібно переконатися, що пух розподілений рівномірно, рядки рівні, фурнітура справна, фірмові логотипи на місці, а розмір в точності відповідає вашому.
Шкіра повинна бути м’якою і однаковою по товщині по всій поверхні виробу. Важливо і те, яка вона. До довговічних відносяться моделі зі шкіри буйвола або теляти, тоді як якість свинячої лише трохи краще, а ніж штучною.
З чим носити пуховик?
Утеплятися, як відомо, потрібно красиво, тому багато дівчат ламають голову над тим, з чим носити верхній одяг. Спідниці та сукні взимку чомусь прибираються подалі в шафу. Але одягатися в спортивний casual з голови до ніг зовсім необов’язково, тим більше, що існують вовняні спідниці та сукні, які можна одягати навіть під короткий пуховик.
Вдалий ретро-образ допомагає створити спідниця-міді і куртка простого фасону. Дуже добре виглядають з будь-яким верхом джинси. Що стосується головних уборів, то при їх виборі можна відчувати себе вільно. Єдине, що рекомендується пам’ятати: шапка повинна бути якісною, з натуральної тканини, а шарф – відповідати одягу за кольором.
Особливості догляду
Щоб пуховик прослужив довго і не втратив первісний вигляд, потрібно знати, як правильно за ним доглядати. Вся інформація по догляду за конкретною моделлю вказується на етикетці, але є загальноприйняті правила.
Вся фурнітура вироби повинна бути знімною, так як при пранні вона може пошкодитися. Прати виріб можна за температури до 40 °, виставивши дбайливий режим. Замочувати пуховий одяг не можна: через тривалий впливу води пуховик може прийти в непридатність. Не рекомендується також сушити річ на батареї.
Просушувати пуховик треба в розгорнутому вигляді в добре провітрюваному приміщенні. Можна винести його на балкон. Викладіть куртку на чистий махровий рушник, щоб волога вбралася в нього. Періодично виріб слід перевертати.
Засоби для прання підбирайте з обережністю, щоб не завдати одягу шкоду. Бажано використовувати кошти з антибактеріальним ефектом. Це зведе до нуля ймовірність розмноження мікроорганізмів в наповнювачі. Щоб захистити пуховик від дощу і снігу, варто придбати водовідштовхувальний спрей. Його наносять перед тим як вийти з дому.