П’ятниця, 29 Листопада

Як львівська майстриня створює дивовижні ювелірні прикраси

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська художниця-ювелір Майя Котельницька понад 10 років тому створила ювелірну лінію свого бренду Maya Kotelnitskaya, де втілює власні творчі ідеї в життя. Майя виготовляє прикраси з різноманітних та нестандартних матеріалів, які вдало поєднує між собою. У неї є власна майстерня, а її оригінальні вироби купують як в Україні, так і за кордоном. Серед клієнтів – українська співачка Джамала. Про це ідеться в матеріалі Дивись.info.

Майстриня створює свої шедеври в природному стилі, використовуючи кераміку, срібло, скло, латунь, кристали та інші матеріали.

Підходять такі прикраси тому, хто полюбляє індивідуальність та небанальні кольорові поєднання і фактури.

Люди часто вважають, що це виключно чоловіча робота бути ювеліром, але ні: “Немає у цій роботі нічого фізично важкого, щоб її виконували лише чоловіки”, – розповідає Майя Котельницька.

Майя в юності почала цікавитись біжутерією і почала плести буси, а на той момент вчилась у Львівській національній академії мистецтв на факультеті художнього металу. Їй подобалось це заняття і вона вирішила вивчитись за фахом, ставши ювеліром.

Щоб створити подібну унікальну красу, вона вдягає захисний одяг і рукавиці. “Це важка робота, може бути брудно, коли чистиш метал, летить пил”.

Дизайнерка поєднує краплини скла, необроблене каміння і природні форми. Срібні сережки коштують від 500 грн, браслети – від 1000 грн.

Майстриня погоджується з тим, що ринок прикрас зараз доволі перенасичений, однак її роботи займають певну нішу, тому що вона виготовляє їх маленькими колекціями або в єдиному екземплярі. Часто це є прикраси на подарунок або для якогось приводу.

“Наприклад, мені часто замовляють якісь прикраси чоловіки до свят, на Новий рік. Усі хочуть дарувати щось ексклюзивне – те, чого не знайдеш в десяти магазинах Львова”.

Серед її клієнтів, які носять прикраси, є українська співачка Джамала. – Це срібний перстень. Там декілька орбіт, які перехрещуються і створюють ніби рух.

Майя презентує прикраси на виставках, яких провела вже 6, а одна виставка була у Литві.

Робота над конкретною прикрасою може тривати день, а може й кілька місяців. Це все залежить від складності й досвіду, стверджує Майя. Але й додає, що є певні ювелірні секрети, про які не скажуть в книжках, а передають їх лише майстри. Вона старається працювати водночас над кількома роботами, а не приділяти всю увагу лише одній, тому іноді виходить зробити за день кілька різних одиниць.

Загалом, в ювелірному світі існує загроза, що ювелірку можуть не купити, проте якщо це щось справді прекрасне та творче, це починають помічати на вулиці та розпитувати про автора роботи. Таким чином Майя і почала просувати свою колекцію бренду, коли спочатку носила прикраси на собі, а друзі стали помічати.

А ще віднедавна майстриня почала займатись технікою емалі.

“Це новий напрям у ювелірній справі, але водночас дуже стара техніка. Зараз вона використовується, але те, що можна знайти у магазинах – це холодні емалі, вони як фарби. Натомість я використовую грузинську техніку мінангарі. Емаль – це скловидний порошок, який треба викладати. Складність полягає у тому, що його треба запекти за температури 700-800 градусів і від кількості накладених шарів може змінитися колір”.