Любити себе – це природний стан психічно здорової людини. Самолюбство означає повагу до своїх потреб та почуттів, турботу про власний добробут, визнання себе цінною та важливою особистістю. Людина, яка любить і поважає себе, завжди відчуває внутрішню гармонію і готова відстоювати свої права, коли хтось їх порушує.
Важливо не плутати самолюбство з гордовитістю та нарцисизмом. При адекватному сприйнятті свого «я» людина бачить і усвідомлює всі власні недоліки, але не страждає від цього і не упокорюється, а намагається виправити свою поведінку чи риси характеру, щоб набути повного внутрішнього спокою. Здорове самолюбство вселяє в людину впевненість у собі, дає сили на боротьбу з труднощами та дозволяє влаштувати щасливе особисте життя.
Самозбереження – як воно проявляється?
Збереження власного здоров’я та життя – це інстинкт, вкладений у людину природою. Щодня люди роблять дії, створені задля реалізації цього інстинкту. До основних проявів можна віднести:
- вгамування голоду і спраги;
- захист від холоду та надмірної спеки;
- лікування при нездужаннях.
Окремо слід сказати про моменти, пов’язані з загрозою життю. У разі війни люди встають на захист себе та рідних. Потреба у мирному житті – це бажання, властиве кожній людині зі здоровою психікою.
На жаль, нерідко комплекси та тривоги порушують емоційний баланс, і тоді можуть відбуватися зміни у реакціях людини на ті чи інші обставини. Здійснюються помилки, що ведуть до ще більших помилок. Щоб усі природні інстинкти зберігалися, необхідно ставитися себе правильно – без зайвої критики і з щирою любов’ю.
Як полюбити себе?
Насамперед потрібно взяти на себе відповідальність за власне життя. Не слід перекладати на інших: рідних, колег, другу половинку. Згодом прийде розуміння, що дуже багато залежить від конкретних дій –людина здатна змінювати світ навколо себе сама. Вибудовування міцних відносин, побудова успішної кар’єри, нарощування матеріального добробуту – все це під силу кожній людині.
Забути про порівняння
Ніколи не потрібно порівнювати себе з іншими. Неважливо, на яку користь порівняння так чи інакше подібний підхід підточує самооцінку. З’являється відчуття, що завжди необхідно бути кращим, красивішим, розумнішим і т.д. Людина перестає жити так, як їй справді хочеться, адже потрібно весь час озиратися на інших.
Єдине, з ким можна порівнювати себе – це з самим собою. Бажання стати кращим, ніж був учора, дає імпульс до нових звершень. Однак і тут важливо не переступати межі. Неможливо постійно вдосконалюватись – завжди будуть кроки назад, це нормально. Щоб запобігти розвитку комплексів, слід наголошувати не так на результати, але в дії, які до них ведуть.
Випробовувати сексуальні радості
Сексуально задоволена людина, як правило, почувається впевнено і майже не відчуває негативних емоцій. Регулярні оргазми чудово впливають на психіку – розслаблюють та піднімають настрій. Під час сексуального збудження організм виробляє гормони, що спричиняють стійке почуття спокою, радості, безпеки. Плюс до цього – оргазми загалом благотворно відбиваються на здоров’я, і не лише на статевому.
Звичайно, не у всіх є можливість регулярно займатися сексом – наприклад, людина може бути самотньою або у другої половинки низьке лібідо. У таких випадках варто заглянути на сайт онлайн секс шопу – творці інтимних девайсів створюють різноманітні прилади для чоловічого та жіночого задоволення. Слід зазначити, більшість секс-іграшок підходить як для одиночних еротичних розваг, так і для застосування в парі. Різні вібруючі та пульсуючі штучки гарантують яскраві оргазми.
Дбати про своє тіло та психіку
Тремтливе ставлення до себе – це ні в якому разі не нарцисизм. Якщо складно прийняти та полюбити свій характер, можна почати з тіла. Потрібно почати піклуватися про нього – не переїдати, висипатись, займатися спортом. Незабаром це увійде у звичку. З’явиться повага до себе, що необхідне формування здорової самооцінки. Сюди необхідно віднести і відмову від шкідливих звичок: вживання алкоголю, шкідливої їжі і куріння сигарет.
Далі слід потурбуватися про емоційний стан. Щоб запобігти надмірним стресам, потрібно зменшити час на перегляд телевізора, а також інтернетних новин та мемів. Звичайно, повністю відмовлятися від сучасних мережевих благ немає жодної потреби. Однак завжди можна видалити непотрібні сміттєві паблики з стрічки новин і перестати дивитися оглупляючі передачі по телевізору. Чудові методи розвантажити думки – медитація, заняття йогою, читання традиційної літератури, аутотренінг, спорт, танці.
Періодично необхідно робити умовні зупинки для аналізу своїх процесів. Дуже важливо в такі моменти не дорікати собі за невдачі чи помилкові вчинки, а знаходити правильні шляхи вирішення нагальних проблем. Здорове ставлення до своєї персони сформує правильні природні інстинкти – і самоповага стане невід’ємною частиною особистості.