Громадянам України, котрим не вистачить стажу для виходу на пенсію в 60 років, можуть його докупити. І чим раніше це зробити, тим менше доведеться заплатити. Про це OBOZREVATEL розповіли на гарячій лінії Пенсійного фонду України.
Як пояснили фахівці ПФУ, є два способи отримати додатково стаж.
Перший спосіб: якщо ви ще не досягли пенсійного віку, але офіційно не працюєте і розумієте, що стажу вам не вистачить.
“У такому випадку в податковій службі за місцем реєстрації можна укласти добровільну угоду про сплату єдиного соціального внеску з мінімальної зарплати. Наразі це 1039 грн на місяць. Розмір мінімальної пенсії при цьому становить 1712 грн. Тобто ви зараз заплатите тисячу, а потім отримаєте 1,7 тисячі”, – розповіли в ПФУ.
Особливість такого способу полягає в тому, що стаж купується по одному місяцю. Аналогічно тому, як ви би працювали і самі платили єдиний соціальний внесок. Тобто якщо для пенсії залишився рік і вам не вистачає двох років, такий спосіб вам не підійде – все одно доведеться використовувати другий метод.
Другий спосіб – якщо вам вже виповнилося 60 років і потрібно купити відразу кілька років стажу. У такому випадку розмір ЄСВ сплачується в подвійному розмірі. Наприклад, 2078 грн на місяць або 24,9 тис. за рік.
“Сума сплаченого єдиного внеску не може бути меншою, ніж дві мінімальні. При цьому, громадяни самостійно визначають період, за який можуть укласти договір про добровільну участь. Якщо ви 8 років тому не працювали два роки, можете доплатити за ті роки”, – розповідають в ПФУ.
26 червня Пенсійний фонд України розробив і впровадив нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії.
Для цього необхідно: заповнити анкету-заяву; додати скановані копії документів; за допомогою КЕП підписати анкету-заяву і відправити її до територіального органу Пенсійного фонду.
Нагадаємо, раніше у заявили, що Мінсоцполітики працюють над новими параметрами пенсійної системи, в результаті чого частина українців зможе виходити на заслужений відпочинок раніше.
“У нас є три законопроекти, які формують нові параметри пенсійної системи. Перший — це законопроект, яким ми упорядковуємо солідарний базовий рівень. Що ми хочемо зробити: визначити чітку дату індексацій, показати, які категорії підпадають під індексацію, встановити чіткий норматив, менше за який не може бути підвищення під час індексації”, — про це заявила в ефірі одного з українських телеканалів міністр соціальної політики Марина Лазебна.