Понеділок, 25 Листопада

Вчитися щодня: 5-годинне правило від Білла Гейтса та Воррена Баффета

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Якщо ви хочете розвинути свої здібності, тоді використовуйте правило 5-ти годин: кожного буднього дня виділяйте годину на саморозвиток. Таким чином ви станете продуктивнішими та креативнішими.

Як це правило виглядає на практиці?

Всі ми любимо стверджувати, що дуже зайняті і на багато що нам не вистачає часу. Однак насправді це не так. Адже якщо ви перестанете заходити кожних 5 хвилин у соцмережі, перевіряти пошту чи розмовляти по телефону, у вас з’явиться багато часу, який можна використати справді з користю. І ось тут вам у пригоді стане правило 5 годин, яке, до речі, є дуже популярним серед світових бізнес-лідерів.

Дуже часто вони виділяють цей час на читання, роздуми та експерименти.

1. Читання

Ця звичка дуже популярна серед бізнесменів-мільярдерів:

Воррен Баффет 5-6 годин в день займається читанням 5 газет і 500 сторінок корпоративних звітів.

Білл Гейтс читає 50 книг за рік.

Марк Цукерберг читає, як мінімум, одну книгу за кожні два тижні.

Ілон Маск ріс, читаючи дві книги за день (за словами його брата).

Марк Кубан читає більше 3-х годин кожен день.

Артур Бланк, співзасновник роздрібного торгового підприємства в галузі будівництва, будівельних та побутових товарів The Home Depot, читає дві години в день.

Мільярдер Девід Рубенштейн читає 6 книг за тиждень.

Мільярдер Ден Гілберт читає 1-2 години в день.

2. Роздуми

Генеральний директор соціальної мережі LinkedIn Джефф Вайнер присвячує дві години в день роздумам.

Браян Скудамор, засновник компанії O2E Brands, витрачає на роздуми 10 годин в тиждень.

Коли Рейду Хофману потрібно обдумати якусь ідею, він телефонує своїм друзям (Пітеру Тілю, Максу Левчину та Ілону Маску).

Коли мільярдер Рей Даліо робить помилки, то вносить їх у загальнодоступну для всіх працівників компанії систему, а потім разом із командою шукає причину їхнього виникнення.

Мільярдер Сара Блейклі в одному з інтерв’ю розказала, що має більше, аніж 20 записників, куди записує всі жахливі та хороші речі, які трапляються з нею.

І який би випадок ви не розглядали, у кожному з них ці люди виділяли час на роздуми, на обдумування помилок і т.д., одночасно з чим вчилися чомусь новому.

3. Експерименти

Бенджамін Франклін, незважаючи на свою зайнятість, знаходив час для експериментування та постійно дізнавався щось нове.

В Google діяло правило, згідно з яким кожен працівник мав право 20% свого робочого часу витрачати на інші проекти, які його цікавили.

Однак, найкращий приклад в цьому пункті — це Томас Едісон. Хоча він і був генієм, до кожного нового винаходу він підходив із стриманістю. Він розглядав всі можливі пояснення, і перевіряв кожне з них.

За словами одного з його біографів, Едісон зрозумів теорії свого часу, але також усвідомлював, що вони ніяким чином не допоможуть вирішити невідомі проблеми.

Одного разу його конкурент Нікола Тесла сказав: “Якби Едісону знадобилося знайти голку в копиці сіна, він не став би втрачати часу на те, щоб визначити найбільш вірогідне місце її знаходження. Він би негайно, як бджола, почав би оглядати соломинку за соломинкою, поки не знайшов би предмет своїх пошуків”.

Сила 5-годинного правила

Люди, які використовують це правило, мають певну перевагу. Більшість фахівців зосереджують увагу на продуктивності та ефективності, а не на швидкості удосконалення. Як результат, всього 5 годин навчання в тиждень може виділити вас з-поміж інших.

У недавньому інтерв’ю бізнесмен Марк Андрісен зазначив, що на сьогодні ми маємо багато Марків Цукербергів, але більшість з них діють емоційно, не обдумавши всі свої кроки, і як результат — не можуть нічого досягнути. Все відбувається за таким сценарієм через те, що зараз недооцінюється важливість набуття навиків.

5-годинне правило потрібно сприймати, як фізичні вправи

Перш за все, потрібно вийти за рамки кліше, пам’ятати, що вчитись потрібно все життя і думати більш глибоко про те, яким має бути мінімальний об’єм навчання, щоб стати успішним.

Оскільки кожного дня ми маємо споживати певну кількість вітамінів та займатися фізичними навантаженнями, то повинні бути суворими у процесі навчання, щоб вести здоровий спосіб життя в економічному плані.

Як каже генеральний директор AT&T: “Той, хто не вчиться самостійно 5-10 годин в тиждень, застаріє, як технології”.

Джерело: mizky.com