Четвер, 28 Листопада

В мережі у вільний доступ виклали історичну фентезі-стрічку «Чорний козак»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Український історичний фентезі-фільм “Чорний козак” та «пeрший народний фільм», створений за сюжетом казки Сашка Лірника про містичну історію кохання в рeаліях XVII століття, тепер доступний для вільного перегляду на Ютубі.

“Чорний козак” — повнометражний ігровий фільм режисера Владислав Чабанюка, який вийшов в український обмежений прокат у 2018 році. Загалом виробництво фільму тривало 10 років із з 2008 року.

В основу кінострічки покладено містичний сюжет казкаря Сашка Лірника за твором “Про Чорного Козака, Ганну Шулячку та страшне закляття”. Виробництвом фільму займалися громадська ініціатива Толока Легендзине і Народна кіностудія Мальва.

“Це не історичне кіно, бо у ньому є багато неточностей. Це казка, у якій ми намагалися передати атмосферу того часу: вірування, забобони, традиції”, — зазначив режисер картини Владислав Чабанюк.

Події відбуваються у ХVII столітті. Від чоловіка, котрий пішов на війну, красуні Ганні залишається лише перстень, шабля та донька. Ганна відмовляє численним женихам і самостійно веде господарство та виховує дитину. Але раптом починають відбуватися дивні речі — по ночах хтось приходить до обійстя і виконує найтяжчу роботу: оре поле, лагодить ворота… Ворожка дає Ганні зачароване яйце, здатне зробити її невидимою і дізнатися, хто приходить до неї уночі. І побачила Ганна Чорного Козака, проклятого не бачити світла сонячного.

Кошторис фільму — 2 мільйона 35 тисяч гривень. Відомо що творці фільму зверталися до Держкіно за фінансуванням, але отримали відмову. У 2014 році творці фільму намагалися зібрати 136 тис. гривень на спільнокошт-платформі «BiggggIdea», але фільм не зміг зібрати запланованої суми, загалом зібравши лише ₴8 тис. з ₴136-ти.

Зйомки фільму розпочалися ще 2008 року і тривали з перервами до 2013 року. Батальні сцени фільму було відзнято на полі біля села Легедзине Тальнівського району. Більшість акторів фільму — аматори, єдина професійна акторка, котра брала участь у зйомках фільму — Марина Юрчак. Зокрема чимало акторів масовки — це жителі села Легедзиного Тальнівського району та Піківця на Уманщині.

До слова, пропонуємо вам ряд із ще 10 фільмів, які є у вільному доступі на YouTube.