В італійській Флоренції та регіоні Тоскана через епідемію коронавірусу відновлюють середньовічну традицію подачі напоїв через “винні віконця”, які були спеціально споруджені кілька століть тому на тлі чyми.
Тепер у Флоренції креативні власники ресторанів і барів тепер черпають натхнення в середньовічних архітектурних рішень, щоб зберегти свій бізнес і дух міста живими. За даними флорентійської Асоціації винних віконець, кілька таких віконець відкрилися по всьому місту – деякі з них вперше на пам’яті тих, хто нині живий.
Винні віконця, або італійською buchette del vino, – це маленькі люки, які часто використовувалися для продажу надлишків вина робітничому класу Флоренції. Вони вирізані в мурованих товстих стінах міських виноробних заводів і магазинів, тому продавці напоїв могли подавати напої на безпечній відстані.
Президент Асоціації винних віконець Маттео Фалья розповів: “Люди могли постукати в маленькі дерев’яні віконниці і наповнити свої пляшки прямо від сімей Антінорі, Фрескобальді і Рікасолі, які до сих пір виробляють деякі з найвідоміших італійських вин”.
Винні вікна поступово занепадали, і багато дерев’яних були назавжди загублені під час пoвені 1966 року.
Вперше такі віконця з’явилися в XVII столітті, коли в Італії вирувала епідемія бyбонної чyми. З тих часів призначення віконець практично не змінилося.
Винні віконця є унікальним явищем, притаманним Тоскані і Флоренції, але зазвичай лишаються непоміченими загалом. Однак люди схильні приділяти їм значну увагу, коли усвідомлюють, що вони є історичною цінністю.
На старовинних стінах Флоренції зараз можна знайти більше 150 таких віконець. В часи коронавірусу через них можна отримати не лише вино, а й каву і навіть їжу.
Століття тому бyбонна чyма, інакше відома як Чорна смeрть, прокотилася Європою, забравши на той час третину населення континенту. Зародившись в Азії, хвopоба пробилася до Італії в період пізнього середньовіччя і звідти поширилася на північ.