Понеділок, 20 Січня

ТОП-10 вражаючих маловідомих пляжів України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Україна багата колоритною природою, тож для того, щоб добре відпочити й отримати насолоду для душі і тіла, не обов’язково їхати далеко. Адже, як кажуть, усе найкраще поряд!

В Україні є чимало популярних пляжів та місць відпочинку. Однак наступна десятка – поки що не дуже відомі в країні місця, тому натовпів відпочиваючих тут немає. У 10 неймовірних маловідомих пляжів України увійшли і чимало закарпатських.

Блакитні озера в селі Олешня Чернігівської області

Тут тебе чекають найчистіша вода і прохолода соснового лісу. Озера – їх чотири, площа найбільшого – 25 га – утворилися після затоплення кар’єрів, де добували кварцовий пісок. Водойми знаходяться в хвойному лісі, завдяки чому повітря тут вважається цілющим. Місце вже трохи облагороджене: можна відпочивати не тільки з наметами, але і в будиночках неподалік.

Озеро Віта в селі Нижнє Студене. Закарпаття

Той щасливий випадок, коли в Карпатах є де купатися. Озеро знаходиться на території однойменної бази відпочинку в горах на висоті 800 м над рівнем моря (висота вважається ідеальною для здоров’я). Саме озеро дуже глибоке – місцями до 15 метрів. Але від нього зробили відведення і побудували два розкішних басейна: для дорослих і дитячий. Частина пляжу – привізний пісок. І все це в оточенні лісу. До найближчого села 2 км.

Біле озеро біля села Рудка Рівненській області

Водойму, до речі, називають озером молодості, бо у воді багато гліцерину, і шкіра після купання стає дуже м’якою. Її навіть свого часу возили в бочках по залізниці польським панночкам. Та й сьогодні вода в озері дуже чиста – проглядається на два метри, для водойми з піщаним дном це багато. На березі побудовані кілька пансіонатів і баз відпочинку, але можна відпочивати і з наметами. Інфраструктура розвинена непогано – є де поїсти-потанцювати, працюють прокати човнів і катамаранів.

Бакотська затока біля Кам’янця-Подільського Хмельницької області

Привертає особливим мікрокліматом, красивими скелястими берегами і цілющими мінеральними джерелами. На Бакотській затоці багато сонця і практично немає вітру – через скелі, які оточують місцевість. На 1 квадратний метр тут, до слова, доводиться стільки тепла, скільки і в Ялті. Найвища скеля – Біла – 120 метрів! У ній за часів Київської Русі був вирубаний монастир, поруч з яким досі б’ють мінеральні джерела (корисні при безплідді, проблемах із зором і серцем).

Бірючий острів на Азовському морі в Херсонській області

Знаходиться в кінці Федотової коси, яка розділяє Азовське море і Утлюцький лиман. Для тих, хто трохи знайомий з регіоном, – це приблизно за дев’ять кілометрів від відомої в Україні Кирилівки. Натовпи туристів на Бирючий поки не добралися, так що його багатокілометрові пляжі ще можна назвати безлюдними.

Шаянське Озеро поблизу Хуста. Закарпаття

Шаян – відомий курорт Закарпаття. Він знаходиться в 18 км. від міста Хуст, на лівому березі Тиси, в оточенні гір – Великого, Середнього та Малого Шаяна. Схили цих гір покриті сосною, буком і грабом. Саме завдяки горам, які оточують Шаян з трьох сторін, тут зберігається своєрідний мікроклімат – м’який і безвітряний. Середньорічна температура повітря дорівнює +8,7 градуса за Цельсієм. Відпочинок в Шаяні можна поєднувати з лікуванням в тутешніх санаторіях.

Основою лікування є мінеральні води, в яких містяться корисні для організму макро- і мікроелементи. За своїм складом вони схожі з відомими мінеральним водами “Боржомі”, “Нарзан”, “Єсентуки”. Шаян – досить компактний курорт, але тут ви зможете підібрати собі місце проживання на власний смак: в санаторії, бази відпочинку, готелі, пансіонаті чи в приватному секторі. За кілометр знаходиться велике озеро, де можна поплавати або покататися на катамарані або човні.

Теребля. Міжгірський район. Закарпаття

Довжина цієї правої притоки Ріки – всього 91 км. Вона бере свій початок від Морського Ока Карпат (озера Синевир), річка живиться численними струмками, що злітають до неї з Горган. Аж до дракульської вотчини Драгово Теребля тече у вузькій долині, зажата з обох боків горами. Дуже мальовничо, раджу, хоча асфальтове покриття залишає бажати кращого в кількох місцях.

Середня глибина Тереблі – 0,7-1,5 м. Швидкість течії – 18 км/год. Головна принади Тереблі полягає в тому, що це одна із не багатьох гірських річок із теплою, незвично зеленуватою водою.

Озеро Кунігунда. Солотвино. Закарпаття

Озеро знаходиться на західній околиці Солотвина. Саме озеро утворилося у 1902 році антропогенним чином. Внаслідок просідання на 20 м до соляної копальні “Кунігунда”.

Площа поверхні озера відносно невелика – 800 м?, а глибина сягає 8 метрів. Озеро наповнене цілющою водою. А берегита дно вкриті шаром лікувальної грязі аспідно-чорного кольору.

Протягом року температура води в ньому не опускається нижче 17 °С тепла. На березі озера знаходяться бази відпочинку.

Острів Джагарлигач

Острів Джагарлигач – найбільший безлюдний острів Європи – справжня мрія будь-якого “Робінзона”. Хоча він знаходиться лише в годині плаву від материка, він ніби створений для послідовників Крузо.

Цей острів просто таки створений для життя, на ньому є кришталево чисте джерело, з їжею теж проблем немає: камбала буквально сама пливе до ловця в руки. Немає дефіциту і з креветками, крабами і мідіями. Ну і, звісно, тут є чудовий пляж.

Блакитна Лагуна. Великоберезнянський район. Закарпаття

Є на Закарпатті одне цікаве мальовниче місце — затишна заводь з водою бірюзового кольору серед живописної природи карпатських гір. Справжній маленький рай! Лагуна в Карпатах.

Між двома скелями б’є водоспад, утворюючи дивовижну лагуну з вируючою водою. Водойма глибиною до трьох метрів, чиста і прозора. Тут є чимало риби. Лагуна через стрімкий потік води не прогрівається, але влітку можна поплавати, відчувши бадьорість і цілющу прохолоду цього гірського дива.Лагуна в Карпатах

Це мальовниче місце неодмінно сподобається любителям живої дикої природи. Адже тут гарні краєвиди, свіже повітря, відсутність натовпів туристів і можливість зробити круті світлини з пейзажами райської лагуни в оточенні Карпат.

А знаходиться це чудо природи на річці Люта, неподалік села Чорноголова Великоберезнянського району.

Джерело: tyachivnews.in.ua.