Четвер, 28 Листопада

ТОП-10 найсмішніших фільмів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Комедія − не такий простий жанр, як здається. Далеко не кожен фільм комедійного жанру можна назвати якісною комедією, і не кожна комедія може по-справжньому розсмішити глядача.

Редакція tochka.net підготувала ТОП-10 найкращих та найсмішніших комедій за версією The Guardian.

10. “Борат” (2006)

Телеведучий з Казахстану Борат відправляється в США, щоб зробити репортаж про цю “найбільшою в світі країні”. Однак після прибуття виявилося, що головна мета його візиту – пошуки Памели Андерсон з метою одружитися на ній, а зовсім не зйомки документального фільму.

9. “Монті Пайтон і священний Грааль” (1975)

Кіно, яке назавжди змінило вигляд жанру комедії. Знаменита комік-група з Великобританії під назвою “Монті Пайтон” зняла пародійну стрічку про короля Артура і його лицарів, поклавши початок нового жанру. Дія фільму відбувається в середньовічній Англії в епоху лицарів Круглого столу.

8. “Клерки” (1994)

Культове кіно від Кевіна Сміта. Комедія про молодих хлопців, що працюють продавцями і службовцями в крихітних, середнього штибу магазинчиках (бакалія та відеопрокат) занепалого району Нью-Джерсі. Фільм отримав нагороду молодіжного журі Каннського кінофестивалю.

7. “День бабака” (1993)

Класична комедія Харольда Реміса з легендарним Біллом Мюрреєм. Телевізійний коментатор Філ Коннорс щороку приїжджає в маленьке містечко в штаті Пенсільванія на святкування Дня бабака. Але на цей раз час зупинився, і Філ застряг у 2 лютого, з якої ніяк не може вибратися. Безжурний ведучий намагається отримати вигоду зі свого комічного положення: попереду у нього сила-силенна часу і безтурботне передбачене майбутнє.

6. “Великий Лебовські” (1998)

Справжня класика від братів Коен з Джеффом Бріджесом. Лос-Анджелес, 1991 рік, війна в Перській затоці. Головний герой на прізвисько “Чувак” вважає себе абсолютно щасливою людиною. Його життя становлять гра в боулінг і випивка. Але раптово його щастя порушується, гангстери помилково приймають його за мільйонера-однофамільця, вимагають гроші, про які він нічого не підозрює, і, до всього іншого, викрадають дружину мільйонера, будучи упевненими, що “чоловік” виплатить за неї будь-яку суму.

5. “Його дівчина П’ятниця” (1940)

Уолтер Берні (Кері Грант) – головний редактор газети, Хільді Джонсон (Розалінд Расселл) – його колишня дружина і кращий репортер. Вона приходить повідомити Уолтеру, що виходить заміж і залишає газету. Пропалений цинік, той все ще любить Хільді, та й кращого працівника втрачати не хоче, тому він дає їй останнє завдання – взяти інтерв’ю у засудженого до смерті Мерфі. Це буде її кращий репортаж, вершина кар’єри.

4. “Житіє Брайана по Монті Пайтон” (1979)

Ще одна комедійна пародія від “Монті Пайтон”. Виявляється, 2000 років тому волхви злегка промахнулися і через невелику астрономічну помилку явили, свої дарунки не тому немовляті, якому слід було. Дитя звали Брайан, і він просто народився в той же час і лише будинком далі, ніж Самі-Знаєте-Хто. Через цей інцидент потім усі плутали Брайана з Месією, а йому було лінь переконувати своїх шанувальників.

3. “Доктор Стрейнджлав, або Як я навчився не хвилюватися і полюбив атомну бомбу” (1963)

Знаменита антимілітаристська сатира на військові програми уряду США того часу і гонку озброєнь в цілому. Одержимий думкою про те, що комуністи мають намір вкрасти у американців їх “безцінні тілесні соки”, генерал Джек Д. Ріппер, командир військово-повітряної бази, посилає ескадрилью бомбардувальників з ядерною зброєю бомбити СРСР. Президент США Маффі намагається врятувати становище, він збирає своїх радників, включаючи доблесного генерала Тергідсона і прикутого до інвалідного візка колишнього нацистського вченого доктора Стрейнджлава.

2. “У джазі тільки дівчата” (1959)

Легендарна комедія Біллі Вайлдера і найвідоміша роль Мерилін Монро. Фільм вважався досить сміливим за мірками 50-х і навіть викликав хвилю засудження за переодягання чоловіків у жінок, двозначні репліки героїв і відверті вбрання Монро. Чиказькі музиканти Джо й Джеррі випадково стають свідками бандитської перестрілки, вони в терміновому порядку “змиваються” на поїзді у Флориду, видаючи себе за Джозефіну і Дафну − інструменталісток жіночого джазового бенду.

1. “Енні Холл” (1977)

Фільм, що став візитною карткою Вуді Аллена, знаменита романтична комедія “Енні Холл”. У фільмі показано зародження, розвиток і кінець любовних стосунків пари − нью-йоркського стенд-ап-коміка Елві Сінгера, єврея-невротика, який бачить всюди антисемітські змови і вже 15 років відвідує психоаналітика, і починаючої співачки Енні Холл. Оповідання перемежовується вставками комедійного характеру, що відносяться до спогадів або саморефлексії персонажів.