Ці 10 музеїв, які знаходяться в безпосередній близькості до Львова, є дуже цікавими і вартують уваги туристів. Переважно це не просто типові музеї типу (екскурсовод-указка-лекція-байдужість), а цікаві та інтерактивні.
1. Градівка. Відомість цьому селу приніс приватний історико-краєзнавчий музей Івана Яценка, який збирав і збирає свої експонати протягом життя. В музеї є біля 3000 експонатів, це один із найцікавіщих приватних музеїв Львівщини.
2. Басівка. Неподалік від Львова у славному Басівському лісі, знаходиться одна з найкращих криївок в Україні. На основі двох бліндажів, які залишилися після Першої світової та українсько-польської баталій воїни УПА створили підпільну друкарню, де зараз є музей-криївка. Саме на цю криївку, в якій перебувало три повстанці, напали 16 серпня 1955 року енкаведисти – це був один з останніх боїв УПА на Львівщині. За свою історію це місце стало об’єктом зйомок багатьох кінофільмів і це не дивно, адже відновлена підземна споруда складається з двох основних приміщень, які з’єднані 30-ти метровим тунелем! Також цікавими є оригінальний прохід попід залізничну колію та прогулянка по чудовому лісі, де можна побачити рідкісний п’ятистовбурний дуб “5 братів”.
3. Брюховичі – Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри. Селище повинне бути відоме не лише своїми чебуреками, але й завдяки унікальному музею модерної скульптури Михайла Дзиндри. Музей нараховує 808 шедеврів абстрактного мистецтва різних форм і розмірів. Напрям мистецтва, репрезентований музеєм, сьогодні є одним з найперспективніших в світі. Це свято форми, динаміки, кольору та уяви, яке підкреслює взаємодію людини, скульптури і природи надовго запам’ятається Вам.
4. Глиняни. Славне в минулому місто, на перетині торгових шляхів, що славилося своїми ткачами, зараз має цікавий і пізнавальним Музей килимарства і ткацтва.
5. Скнилів. Село тезка підльвівського Скнилова, відоме на всю околицю культурним центром “Краєзнавча бібліотека Анатолія Недільського”. Це унікальний літературно-пізнавальний проект, який складається із великої бібліотеки на 20 000 видань, двох конференц-холів, виставкових залів, літньої сцени та двох музеїв (краєзнавчо-літературний та Галицької родини). Заснував це чудове місце журналіст, приватний підприємець, директор книгарні “Рідкісна книга” Анатолій Недільський, який підкупляє гостей своєю освіченістю, приємністю та гумором. Відвідувачам також подобається тут через вільний доступ до експонатів, всі книги можна потримати в рухах, особливо величезні стародруки, з якими всі полюбляють фотографуватися.
6. Стара Скварява. Тут чудово збереглася одна із найстаріших дерев’яних храмів Галичини – церква св. Архістратига Михаїла (1508р.) у якій створено музей “Староскварявський іконостас XVI-XVIII століть”.
7. Суховоля. Зовсім неподалік від Львова знаходиться унікальний музей січкарні, який відкрив Микола Павлишин біля власного будинку. Все починалося, як хобі, з однієї бабусиної січкарні, а зараз це найбільша колекція січкарень в світі, що налічує біля 70 екземплярів від 30 виробників з 10-ти країн. Тут цікаво як дітям так і дорослим, бо де ще можна побачити як подрібнюється солома чи сіно, а також лущиться кукурудза, особливо приємно також те що територія цього музею під відкритим небом є надзвичайно доглянута та охайна, а експонати є у зразковому стані.
8. Трудовач. Це село-скансен, притулилося до мальовничих Гологорів, зацікавлює церквою свв. Ап. Петра і Павла (1784р.), біля якої знаходиться унікальний симбіоз хреста з плющем. Про давнє минуле цього поселення можна дізнатися у невеличкому і затишному музеї, який організував місцевий краєзнавець Віктор Іванюк із знайдених на території поселення пам’яток старовини.
9. Вовків. Село відоме як батьківщина знаного українського художника та громадського діяча Корнила Устияновича, який народився тут в родині відомого письменника та поета о. Миколи Устияновича. На знак пошани та любові до своїх земляків у Вовкові створено музей-садибу родини Устияновичів.
10. Звенигород. Колишня столиця могутнього Звенигородського князівства донесла до нас залишки давньоруського городища (Х-ХІІІ ст.), фундаменти кам’яної церкви (ХІІІ ст.) та дорогу (ХІІ ст.) та чудовий музей в якому можна дізнатися про героїчне минуле цього славного місця.
Джерело: vidviday.ua