Середа, 27 Листопада

Топ-10 місць, де варто провести відпочинок в Карпатах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Де ще може бути миліше, вільніше та гарніше, ніж в горах?! Безмежні поляни пахучих квітів на фоні неймовірно глибокого та чистого неба. Суворі кам’яні скали гармонійно дивляться на фоні дрімучих смарагдових лісів. Десь в далині виблискує звивиста стрічка гірської річечки, а он там грайлива водичка переростає в бурхливий та нестримний водоспад. Легенькими ніжними доторками яскраве сонечко вимальовує кольорами веселки на прозорому водяному полотні свої зрозумілі тільки природі картини. Ніби суворі сторожі, обступили з усіх сторін гірські вершини. Одні із них холодні покриті білосніжною шапкою снігу, а інші — вкриті густими лісами, нагадують мохнатих ведмедів, які поринули у сплячку. Та от не спить ведмідь, своє одне око тримає відкритим, пильно споглядає звір за порядком. Та тільки-но краще придивишся — і одразу стає зрозуміло — то не око великого звіра, а кришталево чисте гірське озеро в оточені густих гірських трав.

Де ще можна доторкнутися до справжніх хмар?! Тільки уявіть: Ви піднімаєтеся на вершину, а перед Вами виникає густий білосніжний килим… і ще декілька метрів — і Ви немов підіймаєтеся над світом… і як тут не відчути себе вільним птахом…

Та не тільки недоторкана та чиста природа манить сюди кожного року тисячі туристів. Карпатський край — казковий край! Край столітніх традицій, гостинних та щирих людей, чарівних сіл та міст, які не схожі на жодні із інших у світі. Щоб краще пізнати цей дивовижний край, недостатньо почути чиїсь враження, тут варто таки побувати! Не залежно в яку пору року Ви зібрались провести свій відпочинок в Карпатах, чи то буде осінь, чи навіть — зима, Ви сповна наберетесь незабутній вражень та оздоровите свій організм. З усього різноманіття дивовиж все-таки важко обрати одну єдину, тому наша стаття виділить окремі місця, котрі варто відвідати на початку подорожі в Карпати.

Осінь в Поляниці, Карпати

1. Місто Яремче — столиця туристів на Прикарпатті

Невеличке та затишне прикарпатське містечко на березі річки Прут розташоване в гірській мальовничій улоговині. Хоча історія міста не нараховує і трьохсот років, саме Яремче стало колискою карпатської культури та традицій. Надзвичайно пістряве та колоритне воно поєднує в собі ритмічну сучасність та мудру древність. Через гостинність місцевих мешканців, їхню любов до природи та ближнього давня таємниця старих гір стає доступною для кожного туриста.

Особливо цікаве Яремче у період найбільших релігійних свят. Здається, ніби перед тобою не звичне для містян дійство з уже пройденими неодноразово традиціями, а справжній театр. Різнобарв’я кольорів, різноманіття пісень та дійств не залишать байдужим жодного із гостей. Справжній театр з непідробними акторами на фоні неймовірних пейзажів здатен віднайти у душі кожного із нас запального гуцула. Відпочинок у Яремче Вам запам’ятається надовго.

Що варто побачити в Яремче

Водоспад «Пробій».

Підвісний міст над Прутом.

Заповідник з дикими тваринами.

Старий залізничний міст.

Старовинні дерев’яні храми XVII-XVIII століть, виконані у колоритному місцевому архітектурному стилі.

Музей етнографії та екології.

Ресторан «Гуцульщина», зведений без єдиного цвяха.

Перевал «Переслоп».

Скелі Довбуша.

Сувенірний ринок.

Нічний вид Яремче (Яремча) з висоти пташиного польоту

2. Незабутній відпочинок в селі Поляниця

Наступний пункт призначення — село Поляниця, яке належить до Яремчанської міської ради. Поселення достатньо сучасне та розвинуте. Незважаючи на доволі українську назву, село може з легкістю позмагатися з найвідомішими гірськолижними курортами Європи. Саме поруч Поляниці знаходиться найбільший в Україні гірськолижний комплекс «Буковель».

Кожного туриста може вразити не тільки неймовірні краєвиди, а й чистота вулиць, їх упорядкованість, великий вибір затишних та сучасних приватних садиб та готелів. Тому відпочиваючи в Поляниці Ви назбираєте повну чашу незабутніх вражень.

Що цікавого в Поляниці

Гірськолижний комплекс «Буковель».

Пішохідний перевал «Столи» 1130 м.

Гора «Синяк».

Перевернутий будинок.

Поляниця — туристичне село в Карпатах

3. Мальовниче карпатське село Яблуниця

Село з апетитною назвою Яблуниця розташоване за 35 кілометрів від міста Яремче. Завдяки помірно холодній зимі сніговий покрив зберігається протягом півроку, а через велику кількість схилів, Яблуниця є одним із найпопулярніших курортів на Прикарпатті.

Немов в глибокому казані знаходиться Яблуниця, з усіх її сторін оточують Карпатські гори. Казкова пора — літо, коли повітря сповнене солодкими трав’яними ароматами та яскравими соковитими кольорами. В такий природний казанок просто хочеться потрапити. Яблуниця — відпочивай і забувай про домашні проблеми.

Без чого важко уявити Яблуницю

Церква Успіння Пресвятої Богородиці XVIII століття.

Гора Хом’як;

Найвища вершина України Говерла (2061 м).

Гора Петрос (2020 м).

Яблуницький перевал.

Яблуниця — курортне село в Карпатах

4. Місто українських звичаїв та обрядів — Косів

За місцевою легендою Косів — частина райської землі. І з цим важко не погодитися! Край садівництва та бджільництва, світова Мекка народно-прикладного мистецтва. Весь Прикарпатський та гірський край представлений у роботах місцевих майстрів. Косів — народна енциклопедія Гуцульщини. Відвідини та відпочинок у Косові — свято душі та тіла, яке можна продовжувати вічно.
Від такої насолоди самі собою народжуються поетичні рядки:

«Запахущі меди і солодкі суниці,
Світанкова роса на царівні — ялиці,
І цілюща вода голубої криниці,
Отаким мені Косів завжди буде сниться.»

Чим ще славиться Косів

Церква Різдва Івана Хрестителя поч. XX ст.

Дерев’яна церква Благовіщення Пречистої Діви Марії.

Національний парк «Гуцульщина».

Музей Струтинського.

Музей визвольних змагань Карпатського краю.

Косівський ринок.

Косівський музей народного мистецтва та побуту.

Водоспад «Косівський Гук».

Вали замку.

м. Косів, панорама із хребта Острий

5. Казкове гуцульське селище — Верховина

Співочий край з веселими та привітними людьми. Магічне та загадкове місце, яке вражає найскептичніші уми. Край настільки живописний, що став улюбленим серед письменників та поетів. Навколишня краса та велич настільки вразила режисера Сергія Параджанова, що саме тут було знято знаменитий на весь Радянський Союз фільм «Тіні забутих предків».

Верховина — ніби фортеця, яка оберігає традиції Прикарпатського краю з південного боку. Надзвичайно яскраві традиції святкування весілля, яке відбувається тут цілий тиждень. Народні традиційні костюми — це тільки вершина айсбергу, а всі інші традиції, їх різноманіття просто важко перелічити та осягнути одразу. Але гостинні та щирі верховинці прагнуть, щоб про них знав весь світ. Тому не потрібно соромитися, Вам пояснять усе в найдрібніших деталях, — завітайте та відпочивайте у Верховині!

Чим славиться Верховина

Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів ім. Р. Кумлика.

Музей гуцульської магії.

Хата-музей «Тіні забутих предків».

«Хата-стая».

Регіональний історико-краєзнавчий музей Гуцульщини.

Музей прикладного мистецтва, присілок Ільці.

Верховинський національний природний парк.

г. Піп Іван.

Писаний камінь.

Хата-музей фільму «Тіні забутих предків»

6. Срібний курорт Гуцульщини — село Шешори

Багате та розкішне гуцульське село в Косівському районі. Без сумніву — найкращий спосіб відпочити це поїхати в Карпати. Шешори — знаменитий на всю Україну і за її межами курорт, в якому від чистого гірського повітря з ароматом справжніх польових трав паморочиться в голові. В якому прокидаєшся від солодкого співу пташок та лагідного сонячного промінчика. Курорт, в якому зцілюєшся за допомогою природи душею і тілом. Місце, де можна віднайти внутрішню гармонію.

І звичайно куди ж без лиж. Справжніх відчайдухів та екстрималів в Шешорах очікують спеціально облаштовані гірськолижні курорти. А смачна гуцульська кухня швидко відновить Ваші сили.

Що подивитись в Шешорах

Озеро Лебедин.

Урочище Петричіла.

Водоспади Великий та Малий Гук.

Сріблясті водоспади.

Алея з американської сосни, часів Австро-Угорщини.

Хребет «Брусний».

Один із найстаріших гуцульських храмів — Горішня церква.

Фестиваль етнічної музики та лендарту «Шешори».

Куротний відпочинок в Шешорах

7. Селище Східниця

Поселення в розлогій долині на березі невеличкої гірської річки розташоване в Львівській області, Дрогобицького району. Колишній всесоюзний курорт дотепер знаменитий на всю Україну завдяки мінеральній воді «Нафтуся». Джерельна вода цього типу допомагає при захворюванні печінки та нирок, малокрів’ї, солевому діатезі, цукровому діабеті, нормалізують кислотність шлунка та інш. Вода допомагає в регенерації клітин, тому по праву заслуговує на звання «живої води».
Загалом на території Східниці нараховується 38 джерел та 17 свердловин. Окрім води, Східниця знана лікувальними грязями.

Як для курорту, в селищі досить добре розвинена туристична інфраструктура, тому гостю не потрібно хвилюватися за житло та й ціни на проживання тут на будь-який гаманець. Відпочинок в Східниці стане дійсно лікувальним та цікавим проведенням часу в Карпатах.

Що варто подивитися у Східниці

Меморіальна кімната — музей першовідкривача Східницького родовища мінеральних вод О.Стоцького.

Маршрут Східниця-Угрич( 10 км.) Державний історико-культурний заповідник «Тустань».

Залишки доменної печі «Залізна гута».

Система гірських масивів «Бескиди».

Кімната-музей народного побуту.

Мурована Миколаївська церква XVII ст.

Східницьке нафтове родовище.

Східницьке родовище мінеральних вод.

Ланшафтний регіональний парк Стужиця.


Курорт Східниця для відпочинку із лікувальними джерелами

8. Місто Сколе

Невеличке провінційне містечко районного значення Сколе належить до Львівської області. Історичний центр Бойківщини, занесений до Списку історичних населених місць України. У поселенні зосереджена велика кількість архітектурних та природних пам’яток.

Місто Сколе з усіх боків оточене гірськими вершинами різних висот, що робить його затишним та захищеним від холодних вітрів. Сколе — це активний відпочинок для всієї сім’ї. Помірний та м’який клімат дозволяє пішохідні прогулянки серед природи на березі чистої річки, серед зелених та затишних лісів, серед пахучих трав.

Чим ще цікаве Сколе

Водоспад «Кам’янка (Ключ)».

Водоспад «Гуркало».

Національний природний парк «Сколівські Бескиди».

Костел Семи Печалей, кін. XIX ст.

Мертве озеро.

Палац баронів Грьодлей.

Палац Кінскі.

Печерний монастир XIII-XVI ст.

Скелі Довбуша.

Фортеця Тустань;

Церква вмч. Пантелеймона (святої Параскеви).

г. Парашка.

На околицях м. Сколе, водоспад Гуркало

9. Село Пилипець

Пилипець — високогірне село, одне із найбільших в районі. Знаменитий гірськолижний курорт, який належить до Закарпатської області. Найбільш відвідуваний Пилипець під час гірськолижного сезону. Для любителів зимового відпочинку та екстриму тут спеціально облаштовані траси загальною довжиною 20 км, найдовша із них має 6 км, та 7 підйомників. Також в селі на належному рівні розвинена інфраструктура: готелі, садиби, ресторани, пункти прокату та інш. Для любителів домашнього затишку можна винайняти кімнату в приватному секторі.

Пилипчани — гостинні та привітні. Дивуєшся, як ці люди можуть багато розповісти, поділитися всім, що у них є: харчами, житлом, традиціями. Від цього навіть у найлютіші морози стає тепло та затишно на душі.

Що цікавого в Пилипці

Церква Різдва Пресвятої Богородиці;

Водоспад «Шипіт».

Гора Гимба.

Гора Жид Магура.

Околиці с. Пилипець, вдсп. Шипіт

10. Село Шаян

Справжня перлина Закарпаття — курортне село Шаян, славне своїми мінеральними джерелами. Саме на основі цих джерел була заснована одна із найстаріших купалень Марамороські жупи. Місцева вода здатна вилікувати та очистити кишечник, вилікувати виразку шлунка, позбутися урологічних захворювань. Шаянська мінеральна вода за своїми властивостями прирівнюється до відомих лікувальних вод «Боржомі», «Нарзан», «Єсентукі».

Розвинута інфраструктура дозволить туристу забути про проблеми облаштування, а навколишня чиста та неймовірно живописна природа допоможе відновити та поновити всі втрачені сили. Приїжджайте в Карпати та відпочивайте в Шаяні.

Визначні місця села Шаян

Цілющі джерела Мармароші.

Вершини Шаян, Шаяниха, Шаянчик.

Вигорлат-Гутинський хребет.

гора Лопош.

с. Велятино, унікальне стадо буйволів, єдине в Україні.

Перлина Закарпаття — курортне село Шаян

Джерело: karpaty.life