Український композитор Мирослав Скорик зі Львова помер на 82 році свого життя. Згадуючи цю особистість, одне з перших, що спадає на думку, його найупізнаваніший твір «Мелодія» з фільму «Високий перевал» Володимира Денисенка 1981 року. Вшановуючи пам’ять композитора й згадаємо знакові твори Мирослава Скорика.
«Мелодію» можна почути в аудиторіях музичних училищ і з високої сцени, по радіо і на вулиці.
«Гуцульський триптих» належить до перших творів, які репрезентували Мирослава Скорика як представника «неофольклорної хвилі» в українському мистецтві. Виник він на основі музики до кінофільму режисера Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» за повістю Михайла Коцюбинського.
Однією з пісень, які принесли композитору широку популярність, стала «Не топчіть конвалій» – перший український твіст, написаний 1963 року. Його виконував створений Скориком вокально-інструментальний ансамбль (ВІА) «Веселі скрипки».
Початково оперу «Мойсей» планувалося написати до 100-річчя Львівської опери, що відзначали у 2000 році. Проте згодом прем’єру було відкладено на один рік й приурочено іншій, більш знаковій події — візиту Папи Римського Івана Павла II до України, що відбувався 23-27 червня 2001 року.
Концерт для віолончелі з оркестром, за який Скорик отримав Шевченківську премію 1987 року.
Популярною піснею стала також «Намалюй мені ніч», яку свого часу переспівували різні виконавиці – від молодої Софії Ротару до Тіни Кароль.
У своїх творах Скорик активно використовував стилістичні прийоми джазу, а деколи писав і власне джазові п’єси.