Ви правильно, грамотно і красиво говорите, якщо можете підбирати потрібні слова і без проблем говорити про будь-який предмет годинами. І при цьому вас не нудно слухати, але навпаки – приємно і корисно. Це не дар, а вміння, яке можна опанувати.
1. Існує одна досить забавна й цікава вправа для розвитку ваших літературних здібностей
Візьміть абсолютно будь-який предмет домашнього побуту, наприклад, качалку або навіть пральну машину, і протягом 5-7 хвилин спробуйте розповідати про нього літературною красивою мовою.
Спочатку, звичайно ж, це буде даватися не просто, зате з кожним разом у вас буде виходити все краще і краще. Потроху починайте збільшувати час вашого тренування і ускладнюйте завдання (чим важче описати предмет, тим краще), вибираючи все нові й важкі теми. Подібні вправи допоможуть вам навчитися підбирати правильні слова, після чого ви зможете без проблем говорити про будь-який предмет годинами, навіть про ту ж качалку.
2. Виключайте в терміновому порядку слова-паразити
Такі як: «блін», «еее», «типу», «як би», «ну», «в загальному», «ну це» і т. д. У розмові намагайтеся не вживати сильних емоцій.
3. Вам обов’язково потрібно стежити за темпом своєї промови
Найчастіше монотонна млява мова викликає нудьгу і байдужість. Намагайтеся витримати паузу і деякі моменти пробуйте виділяти емоціями, але не переборщіть.
4. Під час розмови використовуйте приказки, цитати, і т.п.
Це додасть вашій мові велику перевагу. Ну, і куди ж без гумору. Жартуйте, як і над собою, так і в цілому, зрозуміло, якщо гумору вимагає ситуація.
5. Для того, щоб добре тренувати свої навички хорошої мови, вам потрібен великий круг спілкування
У разі, якщо такого немає, тоді можна скористатися телевізором, інтернетом або радіо. Можна брати приклад з улюбленого телеведучого або якогось шоумена: повторювати його фрази, дивитися на його емоції, копіювати інтонації.
6. Більше читайте: книги, журнали, статті, газети
Дуже хорошим варіантом є читання класичної літератури, так-так, саме тієї, що нам ще в школі задавали. При читанні не потрібно поспішати, тут потрібно думати над кожним прочитаним реченням. Це дасть вам можливість навчитися правильно вибудовувати слова в грамотні пропозиції і значно збільшить ваш словниковий запас.
Працюючи щодня, ви будете поповнювати свій словниковий запас і користуватися всіма цими знаннями в повсякденній розмові, ви помітите, що стали значно краще говорити, і отримали владу над словами, і тепер вони будуть служити вам, але за умови, що ви будете щодня практикуватися.