Східниця — затишний бальнеологічний курорт, розташований поблизу відомого наскельного міста Тустань. Бажаєте підлікуватись? У Східниці це можна зробити не лише ефективно, але й весело, розповідає сайт Karpaty.ua.
Мінеральний курорт Східниця розкинувся неподалік Дрогобичу, у розлогій долині на березі ріки Східничанка. Хоча старовинне селище знаходиться у мальовничому куточку Карпат, туристів сюди приваблюють не чарівні краєвиди і не буремна історія краю. Сюди їдуть на лікування мінеральними водами – чисельні санаторії та пансіонати пропонують не лише туристичні, але й медичні послуги.
Східниця має в своєму розпорядженні ціле родовище мінеральних вод, яке налічує не більш не менш як 38 джерел. Хімічний вміст води у цих джерелах різний, тому курорт приймає гостей, які страждають будь-якими хворобами, що піддаються лікуванню мінеральними водами. Щоб гості не сумували, у Східниці влаштовано багато розважальних закладів: кафе, ресторанів та клубів.
Активний відпочинок з присмаком історії
Гості Східниці можуть розважитись прогулянками, збором грибів та ягід, риболовлею та екскурсіями. Мінеральні джерела, завдяки яким невеличке селище перетворилося на фешенебельний курорт, знаходяться на території Національного парку «Сколівські Бескиди». Цікаві туристи можуть прогулятись до заповідника «Тустань» – це ймення присвоєне залишкам фортеці, спорудженої за доби раннього Середньовіччя. В епоху Київської Русі на місці Східниці існувало укріплене поселення, що було частково зруйноване монголо-татарською навалою. Поселення називалось Золота Баня — його знищила орда хана Батия. Люди, що вціліли після набігу, зійшли у долину ріки Стрий, де заснували нове поселення — Східницю.
У XIX ст. курорт був центром видобутку нафти, на якому працювали підприємці з усієї Європи. Саме тут вперше в світі була пробурена свердловина механічним способом. Видобуток нафти був таким активним, що навколо тутешнього “чорного золота” навіть сформувався свій кримінальний світ. І лише всередині XX ст. в Східниці було відкрито родовище мінеральної води “Нафтуся”. Лікувальні властивості “Нафтусі” зробили її популярною чи не від моменту першого наукового опису водиці. Честь відкриття місцевого родовища належить пенсіонеру Омеляну Стоцькому — педагогу та досліднику. Його геологічна знахідка перетворила затишне селище на модний курорт. На будинку, в якому проживав пан Стоцький, можна і зараз побачити пам’ятну таблицю.
Східницькі мінеральні води
Корисних джерел у Східниці дійсно налічується 38 штук, до того ж існує 17 свердловин. Проте сьогодні для відвідувачів відкриті лише 10 джерел і 3 свердловини. Тут можна покуштувати воду 4 типів. Перший — з підвищеним вмістом органічних речовин, завдяки чому має сечогінну дію. Другий — з вираженим жовчогінним ефектом.
Перші два типи води — це славнозвісна “Нафтуся”, яка має пізнаваний запах нафти, особливо відчутний для тих, хто п’є воду вперше. Третій тип мінеральної води — залізиста слабомінералізована, четвертий — хлоридно-натрієва. Крім того, в Східниці є джерело типу славнозвісної “Боржомі”: це гідрокарбонатно-натрієва вода, надзвичайно корисна для обміну речовин та роботи органів травлення. В якості показань до лікування в санаторіях Східниці можна розглядати хвороби нирок так сечовивідних шляхів, розлади травлення, аномалії обмінних процесів. Прихворіли? Ми знаємо де можна повернути міцне здоров’я, добрий настрій та жагу до життя!
Розташування: Східниця, Львівська область
Координати GPS: 49.22510430000001, 23.348351200000025
Джерело: karpaty.ua