Національна служба здоров’я України пояснює, як отримати безкоштовну хірургічну допомогу та в яких медичних закладах. НСЗУ законтрактувала вже 844 медзаклади на здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах. 4 з них — приватні. Про це повідомляє на своїй офіційній сторінці у Facebook.
«На сьогодні НСЗУ виплатила цим закладам 5,5 млрд грн за надання хірургічних послуг пацієнтам у квітні-вересні», — йдеться у повідомлені.
В безоплатний пакет хірургічної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:
- проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії;
- інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;
- післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень;
- ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
- харчування в стаціонарних умовах.
Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки та медичні вироби, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі.
Інформація про наявність відповідних ліків в конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці в лікарні та офіційному веб-сайті медзакладу, а також органу місцевої влади.
Що потрібно для отримання безоплатної хірургічної допомоги
Щоб отримати хірургічну допомогу безоплатно пацієнту необхідно:
- отримати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря, та звернутись до обраного медзакладу;
- в разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103, яка за необхідності доставить його до медзакладу. Наголошуємо, медична допомога пацієнту у невідкладному стані надається безоплатно без жодних додаткових умов — без направлення і без декларації з лікарем.
- Пацієнт може звернутись за хірургічною допомогою до будь-якого з понад 800 медзакладів, з якими НСЗУ уклала договір на надання таких послуг, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації.
- Ці послуги для пацієнта будуть безоплатними.
Якщо у вас вимагають гроші за безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16−77.
Також в НСЗУ додають, що через продовження адаптивного карантину, оплати медзакладам, які законтрактовані на пакет «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» до 1 жовтня здійснюються на 100% за глобальним бюджетом.
Тобто заклад отримує кошти незалежно від того, скільки в ньому проведено операційних втручань.
Це зробили через те, що зараз в окремих регіонах країни, які потрапили до червоної та помаранчевої карантинної зони, скасовуються планові операції, і кількість пацієнтів, які звертаються до лікарень для отримання хірургічної допомоги, зменшується.