Що подивитися у Львівській області?

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська область – це не тільки Львів з його смачною кавою, історичними пам’ятками та затишними вуличками, – пише Ukraine is.

За межею міста Лева, приховуються не менш захоплююча багатовікова історія, природні пам’ятки, невідомі зоопарки і скельні монастирі.

Оскільки про Золочівський, Підгорецький та Олеський замки все добре знають, в цій збірці ми розповімо про маловідомі, але не менш значимі місця у Львівській області.

Печерний монастир

Фото how.travel

Печерний монастир у Львівській області знаходиться біля села Розгірче. Печерний монастир існував тут у XIII-XIV ст.

Монастир прямо висічений в камені на цілих двох рівнях, які з’єднує сходи. Стіни печерного монастиря розписані графіті, якому вже понад 400 років.

Адреса: Львівська область, село Розгірче

Урочище “Прийма”

Одна з найстаріших археологічних знахідок знаходиться саме тут.

Саме в печері, яка знаходиться в Урочищі Прийма було знайдено поселення неандертальців, вік якого перевищує 46 тис.р.

Адреса: Львівська область, місто Миколаїв

Свірзький замок

Фото instagram.com/chaban.denis

Один із найкрасивіших замків України, він неначе з історії про лицарів.

Перші згадки про замок датуються 1530 року, коли він належав шляхтичам Свіржським.

Після кількох реконструкцій, замок пережив десятки захоплень, але найбільше постраждав замок за часів Першої та Другої світової війн.

Не дивлячись на те, що на даний момент Свірзький замок не перебуває на реконструкції, доступ до будинку все ж обмежений.

Адреса: с. Свірж

Фортеця «Тустань»

Фортеця Тустань – оборонний комплекс, який виконував функції прикордонної фортеці і митного пункту.

Фортеця Тустань була важливим опорним пунктом Київської Русі, потім Галицько-Волинського князівства. У 1241 р її зруйнували орди хана Батия, а у 1340 р захопив і заново відбудував польський король Казимир Великий в якості королівської фортеці. Через неї в Закарпатті та Угорщину експортувалася сіль, яку добували в Дрогобичі та його околицях.

Збереглися залишки кам’яної стіни, печери, ступені, колодязь і дві цистерни для води.

На території діє музей.

Адреса: Львівська область, с. Урич

 Дрогобич

Фото pizzatravel.com.ua

Дрогобич – місто Бруно Шульца та Юрія Дрогобича, місто старовинної архітектури і непростої історії.

Перші згадки про місто датуються ще XI століттям, коли поселення носило ім’я «Біч». Через велику пожежу поселення було практично знищене, тому на його місці заснували новий населений пункт, ім’я якому дали «Інший Біч», звідки і пішла сучасна назва міста.

Палац і парк в Оброшино

Фото pizzatravel.com.ua

Палац архієпископів в Оброшино був побудований в 1730 році, літньою резиденцією львівських архієпископів.

Найцікавіше, що на території палацу є приголомшливий дендропарк, який добре зберігся до нашого часу. Дендропарк в Оброшино має більше 60 видів різних дерев, а також невеликий зоопарк.

Львівська область, с. Оброшино

Жовква

Жовква – це дивовижне місто, яке місцеві переконливо називають Винники, а карта Нестерів. У Жовкві основний засіб пересування – це велосипед, який місцеві акуратно залишають на головній площі, поспішаючи помолитися мармуровій статуї Божої матері перед входом в замок.

За кількістю пам’яток у Львівській області, місто Жовква посідає друге місце після Львова.

Перша згадка про місто Жовква датується 1368 р

У 1594-1606 рр. був споруджений Жовківський замок з садом «Звіринець», деякий час був резиденцією короля Яна III Собеського.

Місто сильно постраждало під час Першої світової війни, коли він кілька разів переходив з рук в руки, але все ж був відновлений.

Чудово виглядає ренесансний ансамбль забудови історичного центру Жовкви, яка задумувалася як «Ідеальне місто». Збереглося багато історичних пам’яток. Відреставрована ринкова площа, по периметру якої розташовані торгові доми з аркадними галереями. У радянські часи місто було перейменовано в Нестерів на честь загиблого неподалік в 1914 р російського льотчика П. Нестерова, автора знаменитої «мертвої петлі».

Стільське городище

Фото wikimedia.org

Стільське городище – городище білих хорватів (східнослов’янське плем’я, що жило в околицях міста Перемишль на річці Сан), центр общинної та великокнязівської влади східних хорватів розташований в районі сіл Ілів, Стільсько, Дуброва (Миколаївський район Львівська область).

У ватиканських архівах є короткі записи на грецькому, що датуються найпізніше 30-ми роками XVI століття, в яких йдеться про Стільське місто між Галичем і Володимиром, резиденції Галицької митрополії.

Більше тисячі років тому на широких просторах українського Прикарпаття існувала країна слов’ян, відома як Велика або Біла Хорватія.

Стільське городище почали відкривати в 1970-х роках. З 80-х років Верхнєдністрянською археологічною експедицією НАНУ були розпочаті перші дослідження пам’яток східних хорватів у Верхньому Придністров’ї.

В результаті археологічних досліджень було встановлено, що на порослому лісом плато, над селом в IX – початку XI століття існувало велике місто. Його територія сягала 250 гектарів, а довжина оборонних стін простяглася в цілому на 10 км. На це вказують потужні земляні вали, оточені ровами та штучно зведені тераси, які в кілька рядів оточували територію стародавнього міста.

На валах стояли дерев’яні стіни і башти (до них всередині були прибудовані житлові, господарські та військові споруди). В одному з головних проїздів до міста була розкопана кам’яна бруківка, яку згідно легенд називали «Білою дорогою». Населення міста приблизно становило 40 тис. чоловік.