Четвер, 28 Листопада

П’єр Дюкан: «Відмовтеся від солодкого на період вагітності»

Раціон жінки та харчові звички під час виношування дитини впливають на розвиток ембріона і його схильність до ожиріння протягом життя. Так, через неправильне харчування майбутніх мам мільйони малюків у всьому світі страждають від повноти. За даними журналу Lancet, країнами-античемпіонами, де ця проблема торкнулася критичної позначки, стали ПАР, Афганістан і Республіка Гаїті. В Україні за останні роки теж зросла кількість дітей з надлишковими кілограмами – майже у 5 разів. Тепер понад 16 тисяч маленьких українців щорічно реєструються в центрах корекції фігури і переходять на дієтичне дитяче харчування.

Але подбати про здоров’я дитини можна не тільки після пологів, купуючи все для годування з натуральних інгредієнтів. Все ж найсерйознішим є саме етап виношування. Так вважає П’єр Дюкан, французький лікар-дієтолог і фахівець у сфері правильного та здорового харчування. У книзі «60 найважливіших днів вашої вагітності» він розповідає, що раціон матері у першому триместрі впливає на формування органів малюка. В цей період його підшлункова залоза починає виробляти інсулін. І навіть мінімальне підвищення рівня цукру у жінки може обернуться надмірною вагою або діабетом у дитини.

Лікар каже, що найбільше впливає на підшлункову та щитовидну плода надлишок швидких вуглеводів, з яких на 70% складаються солодощі. Потрапляючи разом із кров’ю до органів малюка, вони порушують їхню роботу та роблять вразливими після народження. «Мова не йде про дієту, спрямовану на схуднення», – пояснює дієтолог. – «Гінекологи просять пацієнток відмовитися від куріння, алкоголю, і 80% жінок дотримуються рекомендацій. А я пропоную лише два місяці уникати продуктів з високим вмістом вуглеводів та цукру».


Ось ще декілька порад П’єра Дюкана, які допоможуть вберегти дитину від зайвої ваги у майбутньому:

  • Бажано не тільки скоротити споживання вуглеводів у період виношування, а замінити їх на боби, макарони з борошна грубого помелу, дикий рис, гречку чи вівсяні висівки. У цих інгредієнтах багато клітковини і вітамінів. Отже організм насичується корисними компонентами без шкоди для здоров’я мами і малюка.
  • Також краще видалити з раціону картоплю, будь-яку випічку, білий рис і макаронні вироби. Вони містять надто багато глюкози, що і негативно позначається на кількості інсуліну в організмі плода.
  • Дієта – найбільш результативний метод корекції харчування. Та через гормональний дисбаланс майбутнім мамам інколи важко дотримуватись правильного раціону. Щоб не відхилятись від рекомендацій дієтолога, потрібно виконувати мінімальні фізичні навантаження, що дозволені вагітним. Доведено: під час тренувань виробляється серотонін, який впливає на гарний настрій жінки.
  • Зі слів дієтолога, смакові переваги майбутньої матері передаються дитині з їжею. Це зв’язано із тим, що від третього місяця у плода з’являється чутливість до смакових відчуттів, запахів і звуків. Після народження малюк буде віддавати перевагу саме тій їжі, яку переважно вживала мама під час вагітності.

Тож ці прості рекомендації допоможуть збалансувати харчування і дотримуватись правильного виношування дитини. Адже майбутнє малюка ближче, ніж здається. Подбайте про нього заздалегідь, щоб закласти умови для гармонійного розвитку і міцного здоров’я малюка.