Четвер, 28 Листопада

Один біля одного: відвідуємо три суперових водоспади на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині знаходиться чимало красивих водоспадів, які за висотою і потужністю поступаються своїм «браттям» із високогірніших Івано-Франківщини та Закарпаття. Тим не менше, це зовсім не применшує їхньої естетики і не нівелює енергетики, яку випромінюють ці водяні природні дива.

Сьогодні ми поговоримо конкретно про три водоспади, які знаходяться в безпосередній близькості один до одного, і які можна відвідати за один день. Це водоспади Лазний, Сопіт і Гуркало. Перші два не є такими популярними як останній. Мабуть через погане покриття дороги.

Отже перший на шляху буде водоспад Лазний, якщо їхати звісно зі сторони Східниці, а не Верхнього Синьовиднєього. Це найвищий водоспад Львівської області, розташований в національному парку “Сколівські Бескиди”. Його висота – близько 12 м, а ширина – 2 м. Розташований він між селищами Довге і Сопіт недалеко від річки Стрий.

Читайте також: “Карпатське море” на Львівщині: колишній грандіозний проект, який так і не втілили в життя (це знаходиться дорогою до водоспадів).

Водоспад Лазний

Як добратись до водоспаду Лазний?

Потрібно доїхати до одного з зазначених вище сіл, і далі проїхавши трохи вздовж річки, на перехресті ґрунтових доріг, повернути в гори. Метрів через 400, буде стежка направо вздовж струмка. За цією стежкою ми і виходимо прямо до водоспаду.

Спуск до водопаду не облаштований, так що в погану погоду будьте дуже обережні. Сходинки зроблені або просто в землі, або викладені з каменів.

Сам водоспад знаходиться в глибокій ущелині, так що ніяких місць для пікніка або стоянки тут немає. Навіть доріжки уздовж водоспаду відсутні, і щоб підійти ближче, потрібно акуратно пробиратися по мокрому камінню.

Водоспад Сопіт (або Сопітський водоспад) знаходиться в українських Карпатах у Сколівських Бескидах), неподалік від південної околиці села Сопота Сколівського району Львівської області.

Скріншот з відео Ютуб: Василь Васильович

Висота водоспаду 8 м, він однокаскадний. Розташований на безіменному потічку, який впадає в річку Сопіт, або Сопотянка, (права притока Стрию). Потічок стрімко збігає по скелі, яка утворена відслоненням порід нижнього роговикового горизонту менілітової світи Скибової зони складчастих Карпат. При підніжжі скелі водоспад утворив розлогий неглибокий водобійний казан, заповнений галькою пісковиків.

Як добратись до водоспаду Сопіт?

Підхід до водоспаду не облаштований і в дощову погоду може становити певні труднощі. Тому до кінця їхати автомобілем не рекомендуємо.

У селі переїжджаємо через міст, і рухаємося вздовж невеликої річки. Майже на виїзді з села на стовпі буде малопримітного покажчик направо на водоспад. Тут його краще залишити, а далі йти пішки.

Від околиці села до водоспаду йти недовго. Зайшовши в ліс, ви незабаром побачите на лівій стороні дороги альтанку. Пройшовши буквально трохи, буде спуск до водоспаду. Він не дуже помітний, так що дивіться уважніше.

Водоспад Сопіт знаходиться в своєрідній ущелині з крутими краями. Спуск до нього йде по ґрунтовій стежині, яка в дощову погоду стає практично непрохідною.

Останньою зупинкою буде водоспад Гуркало біля Сколе. Його висота падіння води — 5 м. Висота над рівнем моря — 570 м. Водоспад складається з одного каскаду, розділеного скельним виступом на два потоки, один з яких значно повноводніший від іншого; у посушливі пори менший струмінь майже зникає. У підніжжі водоспаду є водобійний котел близько 10 м у діаметрі, глибина води у якому сягає 2 м.

Гуркало відповідає своїй назві під час паводків (після інтенсивних злив), коли витрати води Великої Річки, сягають максимуму, і каламутний водний потік стрімко біжить зі схилів хребта Парашки, з великим гуркотом спадаючи зі скельного виходу порід менілітової світи.

Як добратись до водопаду Гуркало?

Від селища Корчина до водоспаду – близько 6 км. Дорога – стандартна карпатська грунтовка – з камінням і дрібними бродами. У суху погоду по ній можна проїхати практично на будь-якому автомобілі з нормальним дорожнім просвітом. А після дощів – боюся, що і трактор не допоможе.

Прямуючи до водоспаду навіть на автомобілі, не поспішайте. Обов’язково варто зробити кілька проміжних зупинок і помилуватися чудовими краєвидами гір!

Сам водоспад ви без проблем знайдете по шуму води. До нього є кілька спусків, але всі вони легкі. Хоча, знову ж таки, все залежить від погоди.

Добравшись до водоспаду, можна спокійно знайти зручне місце для пікніка або стоянки. Навколо безліч зручних полян, які судячи по слідах, регулярно використовують туристи.