Геймерські крісла покликані створити максимально комфортні умови для тривалого перебування за комп’ютером — щоб і поперек не болів, і шия не затікала, і лікті не висіли у повітрі. Адже якщо вам зручно, то сконцентруватися на грі та здобути перемогу над супротивником набагато легше. Нумо дізнаємося, які саме параметри варто врахувати при виборі новенького ігрового крісла.
Конструкція та налаштування
Каркас комп’ютерного крісла може бути монолітним чи роздільним. У першому випадку сидіння та спинка з’єднані намертво, у другому — можуть регулюватися окремо. Звичайно, другий варіант більш зручний. Та й взагалі, чим більше параметрів крісла піддаються налаштуванню, тим краще. У найпростіших моделях регулювань може бути всього дві-три, в той час як у просунутих кріслах налаштовується буквально все:
- висота та нахил спинки;
- висота, глибина та нахил сидіння;
- висота, винос та нахил підлокітників;
- положення та нахил підголівника;
- висота поперекового валика;
- нахил усього крісла;
- жорсткість гойдання і т. д.
Важливо, щоб ігрове крісло мало надійний механізм гойдання, який дозволяє розслабити м’язи спини та перепочити.
Спинка
Спинка геймерського крісла має повторювати природні вигини хребта. При цьому важливо, щоб вигин в області попереку не був занадто великим — це призведе до дискомфорту та болю в спині.
Рекомендуємо звернути увагу на геймерські крісла з регульованим валиком для підтримки нижнього відділу хребта. Він дозволяє притиснути поперек до крісла та рівномірно розподілити навантаження. При цьому користувач може самостійно фіксувати валик у найкомфортнішому для себе положенні.
Підголівник
Підголівник допоможе розслабити м’язи шиї, запобігне розвитку остеохондрозу та появі головного болю. Він може бути:
- вбудованим — у вигляді невеликої подушки, вшитої в крісло;
- зйомним — кріпиться на звичайну резинку;
- регульованим — повноцінний елемент крісла з можливістю налаштування положення.
Підлокітники
Підлокітники можуть бути стаціонарними чи регульованими. Останні поділяються на 1D (регулюється лише висота), 2D (висота і розворот вправо-вліво) 3D (висота, розворот, винос вперед-назад) та 4D (все перераховане плюс кут нахилу в горизонтальній площині).
Оббивка
- Натуральна шкіра — красивий, приємний тактильно, довговічний, але, на жаль, дуже дорогий матеріал.
- Штучна шкіра — зовні імітує натуральну шкіру, але гірше пропускає повітря та швидше зношується.
- Екошкіра — штучний матеріал на текстильній основі, через 3-5 років починає тріскатися та обсипатися.
- Перфорована екошкіра — пропускає повітря, зберігає товарний вигляд довше звичайної екошкіри.
- Акрилова сітка — пористий, простий у догляді, довговічний матеріал.
- Тканина — приємна на дотик, добре пропускає повітря, але погано переносить контакт із водою, легко забруднюється та вицвітає на сонці.
Наповнювач
В бюджетних кріслах у ролі наповнювача найчастіше використовується поролон. Він на 90% складається з повітря, тому з часом злежується та просідає. Зручніші та довговічніші варіанти — м’який пінополіуретан з ефектом пам’яті, жорсткий пінополіуретан, натуральний або штучний латекс.
Хрестовина
Хрестовина може бути пластиковою (дешевий варіант) або металевою (більш надійний). Якщо ваша вага складає не більше 80-90 кг, підійде будь-яка хрестовина. Однак все одно рекомендуємо звернути увагу на її розмір: якщо діаметр хрестовини менший за 70 см, крісло буде недостатньо стійким.