Понеділок, 25 Листопада

Нова оглядова вежа у Карпатах на Львівщині, з якої видно не лише Дрогобич і Трускавець

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Нещодавно на Львівщині на горі Цюхів Верх з’явилася 15-метрова оглядова вежа, з якої в хорошу погоду видно не лише Дрогобич, Трускавець і Борислав, які знаходяться поруч, а й Львів та Івано-Франківськ, до яких не менше 100 кілометрів.

Це справжній кусочок Європи в диких Українських горах! Такої споруди в Карпатах більше немає ніде, а підйом на неї цілком безкоштовний, пише портал RDZS.org.

Розташована вежа біля території Національного природного парку “Сколівські Бескиди”, куди входить низка об’єктів загальнонаціонального значення, а мережа туристичних шляхів складається з 19-ти маршрутів, 2-х екостежок загальною протяжністю 146 км, які пронумеровані та мають індивідуальний QR-коди.

Потрапити до вежі (ось координати) можна двома шляхами. З траси «Стрий – Сколе» звертаємо на с. Нижня Стинава та їдемо десь 25 км в кінець до села Орів. Останні 6 км підйом на гору. Дорога тут так собі, прийдеться перекочуватися з ями на яму.

Інший шлях є з с.Східниця. По Східниці є нормальний асфальт, а на саму гору веде вторована ґрунтова дорога 7 км. Легкове авто проїде, в дощову погоду небажано. Як альтернатива, є ще ВелоБескиди та піший туристичний маршрут.

Фото: Vgorode.lviv

Висота вежі, разом з горою, становить 946 метри. Вежа є “родзинкою” проєкту “ВелоБескиди”, який передбачає будівництво 12 сучасних об’єктів туристичної велосипедної та пішохідної інфраструктури на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця. Вартість – 11,8 мільйона гривень.

Споруда повністю металева, наверх ведуть зручні та надійні сходи. Ззовні вежа має впізнавану естетику маяка. А з даху такого “маяка” можна насолодитися цілим океаном краси навколо. Якщо ж ти зголоднів, то неподалік є ресторан і готель.

Звідти видніються найвищі львівські вершини, зокрема, гора Пікуй.

До речі, з хребта Цюхів є безкоштовна лісова дорога до верхніх скель Тустані.

Завдання проєкту «ВелоБескиди» полягає в тому, щоб розбудувати велосипедну інфраструктуру так, аби створити безпечні умови для туристів, які здійснюють свої мандрівки гірськими територіями Львівської області. Водночас проєкт має на меті підвищити екосвідомість та екодружність людини до природи.

Новий туристичний веломаршрут об’єднав три територіальні громади – Трускавецьку, Бориславську та Східницьку.

Поруч є Буковий ліс. Фото: Vgorode.lviv

Довідка: Цюхів Верх – вершина у Сколівських Бескидах і найвища точка Орівської скиби. Висота – 939,4 метра над рівнем моря (за іншими даними – 942 метрів). Розташована за 5 кілометрів від села Орів. Цікаво, що понад 100 років тому планувалося будівництво канатної дороги на Цюхів Діл з Трускавця. Вперше ідея спорудження канатки виникла в 1912 році як одна із складових плану розвитку міста-курорту.

Перед 1914 роком планувалося спорудження початкової станції в районі сучасної вулиці Городище, проміжної станції на Лисій Горі (Кам’яний горб), висота якої 366 метрів та кінцевої на схилах гори Цюхів Діл. Проєкт канатки мав за приклад канатний підйом на гору Каспрів верх у Закопане (Польща). Передбачалося побудувати вілли на горі, поблизу кінцевої станції, де є прекрасний панорамний краєвид на Трускавець та околиці. На заваді його реалізації стала Перша світова війна.