9 березня 1814 року народився Тарас Шевченко, ім’я котрого досі знає кожен українець. Геніальний поет та художник, котрий всі життєві складнощі перекладав у свою творчість та став голосом свого часу. Його життєвий шлях та творчість вивчає кожен школяр, тож здивувати когось, розповідаючи факти з біографії — досить складно. Але ми все ж постарались зібрати небанальні шматочки подій у житті митця:
Секрет успіху:
Всі молоді автори, навіть ті, хто має вроджений талант — мали на початку свого шляху приклад для наслідування, творчого наставника, тощо. У випадку з Шевченком — це був Євген Гребінка, з котрим він обговорював теми творів, який збільшував його коло читачів та підтримував у всіх починаннях. Подейкують, що саме Гребінка першим редагував твори Шевченка, тих вісім, що увійшли у перше видання “Кобзаря”, мовляв, саме тому вони такі довершені. А ще, саме він наполіг на необхідності виділити гроші на друк збірки, котра принесла автору світовий успіх.
Про зловживання спиртними напоями:
Тургенєв казав і писав про те, що нібито Шевченко надто часто зловживає алкогольним напоями. Костомаров також підтримував дане твердження. Полковник Косирьов переповідав історії, як талановитий чоловік напивався і засинав прямо в будинку, де його пригощали. Ця слабкість стала головною темою для обговорення в колах українофобів (як відомо, найбільше противників українською мови та творчості — серед росіян). Про те, наскільки серйозною була проблема зловживання алкоголем у відомого автора, можна сперечатись дуже довго — адже конкретних доказів, окрім слів, немає.
Але справа не у тому, існувала така проблема чи ні. Справа у тому, що шкідлива звичка, яка б вона не була, та якого автора б не стосувалась — не применшує таланту. У будь-якої людини можна знайти ваду чи шкідливу звичку, але не у кожної людини є геніальний талант та довічне світове визнання — ось про що потрібно пам’ятати.
Останнє кохання:
Тарас Шевченко прожив усього 47 років і встиг відзначитись на цій планеті, як людина з винятковим даром. Проте, мабуть, як і кожного щирого серцем поета, в коханні його чекало розчарування. Попри те що Шевченко був романтиком і не раз закохувався, віднайти щастя у сімейному затишку йому так і не вдалось. Останні його відносини, які закінчились за три місяці до смерті, були з українкою Лукерією Полусмак, яка знаходилась у кріпацтві в його друзів у Петербурзі. Вже дорослий, 47-річний чоловік, все ще мав відкрите серце і коли закохався у дівчину — не просто залицявся до неї, як міг би собі це дозволити, а вчинив, як справжній джентльмен — заручився з Лукерією, а також домігся від своїх друзів, аби вони звільнили дівчину з кріпацтва за зробили вільною людиною. Проте, за словами очевидців, після цього — дівчина почала собі дозволяти відкритий флірт із друзями та знайомими поета, що боляче вдарило по його почуттях і він припинив відносини. А через три місяці помер одинаком.
Перепоховання:
За заповітом, Шевченка перепоховали у 1861 році — на Чернечій горі поблизу Канева. З тих пір гору стали називати Тарасовою. Організаційні моменти взяв на себе Григорій Честаховський. Церемонія відбулась пишна, українці з почестями похоронили Тараса Шевченка. На процесію перепоховання з’їхались люди з усієї України, та продовжували приїздити опісля.
Прізвище:
Насправді, у всесвітньо відомого Шевченка могло бути зовсім інше прізвище! Адже прадід автора, запорізький козак Товстик, після одруження відмовився від свого прізвища і сім’я перейняла прізвище дружини — Шевченко. Зробив він це для того, або сховатись від переслідувань російською владою. Тарас також взяв прізвище матері. Але на цьому їх рід закінчився, адже, як відомо, автор не мав власних дітей та помер на самоті.
Проте, у поета все ж було справжнє кохання — наша батьківщина. І навіть була дитина, яку він плекав усе своє життя — поетична творчість. І ніхто не в праві сказати, що його спадок зник без сліду, адже його носіями є не одна сім’я, а вся українська нація. Залишається сподіватись, що видатний автор пишався б такою родиною. Джерело: vsviti.com.ua