П’ятниця, 29 Листопада

Навчання, онлайн театри, віртуальні подорожі й книги: 22 ідеї для карантину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У зв’язку із карантином в Україні пропонуємо вам список корисних порталів, де можна “залипнути” з користю, пише bzh.life. Виділивши всього кілька хвилин на день для ознайомлення з цими сайтами, зможете швидко привести свій мозок в дію, збагатити знання, навчитись чомусь новому чи дізнатись цікаву інформацію.

Онлайн навчання

1. Українська освітня платформа Prometheus відкрила безкоштовний доступ до 100 онлайн-курсів. Серед них – англійська, дизайн-мислення в школі, мистецтво діалогу і медіації, курс зі здорового харчування, з протидії булінгу, з критичного мислення і багато іншого. Все – за посиланням.

2. Coursera. Найвідоміша освітня платформа відкрила на час карантину 3800 курсів за 400 спеціальностями. Щоправда, тільки для студентів університетів (вони повинні приєднатися до Coursera for Campus). Але навіть якщо ви не студент, на Coursera завжди є безліч безкоштовних курсів (як правило, лекційна частина, без завдань і сертифікації). Ось найпопулярніші.

3. Google Digital Workshop. Навчальна платформа від Google надає можливість пройти безкоштовний курс із цифрового маркетингу (і отримати сертифікат!), просування в інтернеті, ділового спілкування, візуалізації, мистецтва публічних виступів. Ці курси доступні українською мовою.

4. Засновник агентства Fedoriv Андрій Федорів виклав свій зоряний онлайн курс із маркетингу “Папа Бренда” у відкритий доступ. Абсолютно безкоштовно. Перша з 14 серій буде доступна на Youtube каналі Fedoriv vlog у понеділок, 16 березня. Далі будуть викладати по одному епізоду в день.

5. EdEra – ще одна українська освітня платформа, на якій зібрані курси про все на світі – від підготовки до ЗНО з математики до основ веб-розробки.

6. WiseCow – ще один онлайн-лекторій. Тут можна прослухати курс лекцій “100 років світової фотографії за 100 хвилин”. Такий же курс – на тему української історії, культури, кіно, літератури, світової моди та багато іншого.

7. Open Culture – це портал, на якому зібрані 1300 онлайн-курсів від світових університетів. Тут можна слухати лекції з архітектури, мистецтва, комунікацій, дизайну, економіки та іншого.

8. Tedx Talks – лекції, що надихають, від спікерів з усього світу на найрізноманітніші теми: технології, бізнес, наука. Якщо не хочете потонути у великій кількості тим і виступів, почніть з 10 найпопулярніших за версією самого Ted.

9. Кураж Базар зібрав виступах усіх своїх спікерів на одній сторінці. Серед них – лекції на тему сексуального здоров’я, sustainability, нових функцій Instagram.

10. Карантин – саме час розібратися у вині! Платформа Open Mind Academy виклала у безкоштовний доступ курс Supernatural Романа Ремеєва про натуральне вино. З нього можна дізнатися, що таке органічні, біодинамічні та натуральні вина і яка між ними різниця. А ще вам розкажуть про помаранчеві, бурштинові, skin contact вина, про pet nat або, як його ще називають, дідівське ігристе.

Мистецтво та подорожі

1. Якщо ви не йдете до театру, театр йде до вас. Українська онлайн платформа Open Theatre транслює відео постановок київських театрів. Наприклад, можна подивитися вистави “Дикого театру”. Весь архів – за посиланням.

2. Завжди мріяли побувати в знаменитій Віденській опері? Не проблема. Віденська державна опера відкриває свої архіви для прямої трансляції. Тепер Wiener Staatsoper щодня безкоштовно транслює записи попередніх виступів опери та балету. Берлінська філармонія, яка також закрита у зв’язку з епідемією коронавірусу, вчинила аналогічно – протягом 30 днів її постановки можна безкоштовно дивитися онлайн. Свої вистави також транслює Берлінська опера.

3. Ukraїner розповідає пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та бізнес в Україні. Понад 200 волонтерів створюють для вас ці історії, які показують інакшу Україну. Чимало українців взагалі ніколи не виїжджали за межі свого регіону. Ті ж із нас, хто багато подорожує Україною, можуть помітити, як мало ми знаємо про сусідні регіони і про свою країну в цілому. Тому однією із цілей проекту також є подолання стереотипів між різними регіонами шляхом інформування.

4. Blog 360, хлопці, які знімають відео з подорожей українськими містами, зібрали весь свій архів на одній сторінці. Якщо ви ніколи не були у Жовкві або на Шацьких озерах, подивіться, за посиланням – багато краси.

5. Віртуальні подорожі по всьому світу. Лувр закрили на карантин? Не біда. Його колекцію можна оглядати онлайн. А на платформі Google Arts & Culture взагалі зібрали 30 віртуальних турів, 300 тисяч фотографій і 150 інтерактивних виставок із 50 музеїв світу. Наприклад, можна побродити по МоМА.

6. У Google також є платформа з віртуальними подорожами українськими музеями просто неба. 3D-проект дозволяє здійснити віртуальну подорож, яке дає можливість ознайомитися з унікальною архітектурою оперних театрів, зазирнути за куліси, відчути дух і атмосферу театру і побувати в тих місцях, які зазвичай закриті для відвідувачів.

7. Ще можна розглядати панорами всесвітніх пам’яток на 360cities.net або на Google street view (там є цілі фототури відомими місцями та містами). На Vimeo також є серія відео з різних міст світу.

Кіно

1. Саме час оформити підписку на Netflix або Megogo. А якщо ви не встигли подивитися останні новинки українського кіно, це можна зробити на платформі Takflix. “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”, “Гуцулка Ксеня”, “Коли падають дерева” – доступ до цих фільмів можна купити за 60 грн/7 днів. А є деякі фільми навіть безкоштовно!

Книги

1. Книги українською мовою таких авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

Книги англійською мовою

2. Онлайн-бібліотека аудіокниг українською. Соціальний проект “Слухай” – це перша онлайн-бібліотека, де можна завантажити та прослухати книги українською мовою. Серед озвучених книг – класика української прози Ольги Кобилянської, Івана Франка, Панаса Мирного, Валер’яна Підмогильного та ще десятки авторів.

Інше

1. Онлайн гра на бандурі. Ще у 2018 році спеціально для Lviv Bandur Fest ресурс Ukrzen In Ua створив сайт, де можна онлайн грати на старосвітській бандурі (або ж народній бандурі) — українському народному інструменті.

Щоб зіграти та насолодитись звуками бандури, варто лише клацнути на посилання. Сервіс доступний як з мобільного, так і з комп’ютера. Можна використовувати клавіші клавіатури, або ж клацати по струнах.

2. Гра для смартфонів “Українська революція”. Підготуватися до ЗНО чи з користю провести час, і розібратися у подіях Української революції 1917-1921 років – тепер можна легко і, головне, за допомогою ґаджетів, які завжди у нас під рукою.

Раніше Український інститут національної пам’яті розробив гру для смартфонів та планшетів під назвою “Українська революція 1917-1921 років”. Вона допоможе запам’ятати важливі дати та постаті, до того ж, це справжня знахідка для вчителів під час індивідуальних та групових занять.