Львівська стилістка Наталя Береза пояснює, що краще вплітати у свій образ невеликі патріотичні деталі. Про це вона написала у своєму блозі на порталі “Твого Міста”.
“Нездорова манія носити речі в синьо-жовтому поєднанні і футболки з патріотичними надписами просто змусила мене подати свій голос щодо цієї теми.
Шкарпетки з надписом «Слава Україні» то, певно, найбільше дно, в яке може впасти людина. Є ще футболки, джинсові куртки, сукні, туніки, обручі, костюми, сережки у вигляді колосків пшениці. Не знаю, як у вас із цим, але мої причини не носити такі речі подаю нижче.
Державні символи та кольори – це щось високе, набагато вище рівня обручів і шкарпеток. Це кольори держави, нації, щось дуже особливе і таємниче. Це прапори, які майорять на вершинах гір, біля консульських установ і державних інституцій, прикрашають офіційні документи.
Виставляти напоказ свою патріотичність завжди було моветоном. Вона, як і віра, має бути тихою, але діяльною.
З точки зору стилю, те, що перейшло у найнижчі рівні масмаркету і китайського виробництва, вже не може вважатися стильним. Навіть, якщо це джинсова куртка з намальованою на ній картою України.
Особисто я ніколи не купувала речі, в яких бачила одягненими половину Львова. Кожна друга жінка чи дівчина зараз одягає на себе або синьо-жовтий аутфіт, або футболку з тризубом, або «Ukraine is My Home». Я вже мовчу про «рускій ваєнний карабль». Жодних ознак індивідуальності, власного стилю чи підходу. З серії модно, але нестильно.
Четверте. Логоманія, тобто словесні і літерні надписи на одязі, ніколи не була і не є ознакою стилю чи гарного смаку.
Ну, і п’яте. Суто стилістичне. Використовуючи синій і жовтий, як контрастні кольори, ви перетворюєте свою фігуру у квадрат або іншу геометричну фігуру. Це насамперед залежить від вашої фігури. Темні колори візуально зменшують в об’ємі, а світлі додають. Тому якщо, скажімо, у вас широкі стегна, а низ синьо-жовтої туніки – жовтий, то нижня частина вашої фігури візуально виглядатиме ще більшою.
Якщо ви все ж бажаєте виявити свою патріотичність і любов до України, то я, як стиліст, раджу вплітати у свій образ невеликі деталі, елементи. Робіть це вишукано, зі смаком і майже непомітно. Це може бути маленька моносережка у вигляді колосу пшениці, якісна та з дорогого металу. Це може бути шовкова хустина або твіллі з легеньким натяком на патріотичність. Це може бути футболка з малюсіньким золотим тризубом на кишеньці або на грудях. Не більше”.