Якщо їхати по трасі зі Стрия у бік Славського, то мальовниче Верхнє Синьовидне не помітити неможливо. Впізнати його можна за високою вежею костелу, який стоїть прямо біля дороги, а також за золотими куполами дерев’яної церкви, що височіє на горі у центрі селища.
Верхнє Синьовидне розташоване у прекрасній місцевості – тут вже почалися Карпати. Відлік горам можна умовно розпочати від передуючого Верхньому Нижнього Синьовидного, розташованого трошки нижче (ну, ви здогадалися). А от наступне Сколе – вже справжнє гірське карпатське місто.
Ну, передусім слід сказати про назву. Як можна здогадатися, означає вона те, що селище розташоване високо, і що всі гористі околиці, які видно навкруг, наче мають синє забарвлення. Так, вже давно і міцно приклеївся до наших чарівних Карпат епітет «сині». Але до Верхнього Синьовидного все це не має стосунку. Справа в тому, що раніше селище називалося Synowodzko Wyzne, тобто Верхнє СиньовОдне. Назва ця начебто походить від синіх вод великого озера, яке колись заливало обидва села (і Верхнє, і Нижнє). Хоча, може й не було ніякого озера, а просто річки Стрий та Опір розливалися синіми водами. Відомості про озеро ми почерпнули у «Географічному словнику Королівства Польського» 1889 р.
Верхнє Синьовидне є центром зеленого туризму. Місцевість тут дійсно мальовнича. Від селища на південь простягається заповідник «Сколівські Бескиди». Саме ці місця дуже зацікавлять людей, які полюбляють відпочинок із прогулянками по невисоким горам, а між метушливим містом та тихим селом зі свіжим повітрям оберуть останнє.
Однією з атракцій приїжджих туристів з області – це кемпінг на березі гірської річки Опір та плавання у ній, вона ж впадає біля села у вже більшу річку Стрий. Долиною річки Опір проходять автомобільна траса Київ-Чоп та залізнична дорога. Мальовничі краєвиди, які завжди заворожують.
Але ще одне місце, яке варте уваги – це пішохідний міст, який фактично з’єднує Верхнє Синьовидне із сусіднім через річку та пагорби село Побук.
Цього року на мості переклали дощечки і він став безпечнішим для пересування людьми. Ця локація часто є місцем для фотозйомок та Інстаграм-постів. До речі, на фото поручні з тросів виглядають порваними. Не переймайтесь! Це просто скріншот з Гугл-карт, а зображення там є викривленим.
Перейшовши пішохідний міст, рекомендуємо піднятись вище на пагорб, звідки відкриваються прекрасні краєвиди на Сколівській Бескиди, а також на село, з якого ви прийшли. Чи не чудове місце для відпочинку та, можливо, пікніку?
Зовсім недалеко знаходиться ще одне маловідоме місце серед туристів – це Княжі скелі. Княжі скелі — група скель, що височіють над долиною ріки Стрий. Максимальна відносна висота скель — 42 м. Являють собою ерозійні останці палеогенових пісковиків ямненської світи. Про них ми писали ТУТ.