Понеділок, 25 Листопада

Громадський бюджет Львова: як обрати проект, на який дадуть гроші

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, першого листопада, у Львові стартує голосування за найкращі проекти Громадського бюджету.

Протягом 15 днів львів’яни можуть обирати два проекти – один великий і один малий, – які їм найбільше до вподоби. Автори тих проектів, які наберуть найбільше голосів, отримають наступного року гроші на їх втілення.

«Львівська газета» розповідає, де і як обрати проект та проголосувати за нього.

Де можна ознайомитись з проектами?

Цього року до голосування допущено 259 проектів. Ознайомитись з усіма ними можна на сайті lviv.pb.org.ua.

Нагадаємо, кошторис малих проектів може сягати 500 тисяч і вони здебільшого стосуються вирішення проблем, які актуальні для мікрорайону. Кошторис великих проектів може сягати трьох мільйонів і вони повинні мати загальноміську вагу.

Як проголосувати львів’янам?

Львів’яни, тобто особи з львівською пропискою або реєстрацією, можуть проголосувати з допомогою  Bank ID на сайті lviv.pb.org.ua або gb.city-adm.lviv.ua (якщо ви офіційно зареєстровані у м. Львові, м. Винники, смт. Рудно, смт. Брюховичі та є власником платіжної картки ПриватБанк, Ощадбанку, ConcordBank, Банк Південний, А-Банк з підключеним інтернет-банкінгом або ЕПЦ).

У міській раді нагадують та наголошують, що ВankID — спосіб електронної ідентифікації громадян через українські банки. Обравши опцію «голосувати з BankID», ви надаєте системі разовий доступ до даних про ваші прізвище та ім’я та адресу проживання. Вона автоматично підтверджує особистість громадянина України, ви голосуєте. Важливо: cистема не отримує доступу до рахунку, не знімає гроші з рахунку, не перераховує гроші з рахунку. BankID просто ідентифікує особу.

Хто ще може проголосувати?

Голосувати може також кожна особа, яка народилася, вчиться, працює чи має нерухомість у Львові.

Віддати один голос за малий проект та один голос за великий проект у Центрах надання адміністративних послуг  також можуть ті особи, які досягли 16-річного віку та відповідають одному з наступних критеріїв:

Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом та довідкою з місця праці.

Особа навчається у м. Львові, що підтверджується паспортом та студентським квитком або іншим документом, що підтверджує факт навчання.

Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у м. Львові, що підтверджується паспортом та витягом з відповідного реєстру прав власності.

Місце народження особи зареєстроване у м. Львові, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.

Центр надання адміністративних послуг м. Львова знаходиться за адресою:

пл. Ринок, 1 (вхід з бічної сторони Ратуші), Львів, Україна, 79006

Контактний телефон: 38 (032) 297-57-95

Територіальні підрозділи ЦНАП м. Львова:

Територіальний підрозділ ЦНАП м. Львова на вул. Шевченка, 374

Територіальний підрозділ ЦНАП м. Львова на вул. Ген. Чупринки, 85

Територіальний підрозділ ЦНАП м. Львова на вул. І. Виговського, 32

Територіальний підрозділ ЦНАП м. Львова на вул. К. Левицького, 67

Територіальний підрозділ ЦНАП м. Львова на пр. Червоної Калини, 72а

Територіальний підрозділ ЦНАП м. Львова на вул. М. Хвильового, 14а

Що відбувається далі?

Результати онлайн-голосування відображаються на е-сервісі «Громадський бюджет м. Львова» у режимі реального часу.

Результати голосування будуть відомі уже 16 листопада і їх можна побачити на сайті громадського бюджету Львова.

Після голосування Постійна комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова, постійна комісія фінансів та планування бюджету на своєму спільному засіданні відповідно до результатів голосування формують рейтинг проектів та визначають перелік проектів, рекомендованих до фінансування за кошти громадського бюджету м. Львова.

Львівська міська рада своєю ухвалою затверджує перелік проектів, які будуть профінансовані за кошт міського бюджету м. Львів у 2018 році.

Нагадаємо, наступного року на проекти громадського бюджету міська рада виділить близько 20 млн грн., а точніше не менше 1% від бюджету розвитку. Проекти, які виносять на голосування громадські активісти та організації подавали до Львівської міської ради у період з 15 серпня до 15 вересня. Загалом цього року подали 296 проектів на загальну суму понад 236 млн. грн.