П’ятниця, 29 Листопада

Де можна використовувати цифровий закордонний паспорт в “Дія”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мінцифри відповіло на поширене серед українців питання: «Навіщо потрібен цифровий закордонний паспорт, якщо з ним неможливо подорожувати за межі країни?».

Більше 14 млн українців мають закордонний біометричний паспорт, тоді як близько 4 млн володіють ІD-картками. Тому, щоб більшість українців могли користуватися можливостями цифрових документів, Міністерство цифрової трансформації оцифрувало закордонні паспорти, аби значно спростити верифікацію особистості в певних випадках.

Про це повідомляється на офіційній сторінці “Дії” у Telegram.

Згідно із Законом, закордонний біометричний паспорт надає українцям такі самі можливості, як і звичайний внутрішній або ID-картка.

Е-паспорти в Дії можна використовувати:

  • для подорожей поїздом Україною;
  • для входу в адмінбудівлі;
  • під час отримання адміністративних послуг;
  • для посвідчення вашої особи, якщо вас зупинила поліція;
  • під час медичного обслуговування;
  • якщо потрібно отримати поштові послуги чи послуги зв’язку.

Важливо: Українці не можуть перетинати кордон за допомогою е-паспорта в додатку “Дія”.

Також у Мінцифри зазначили, що працюють над тим, щоб у всіх магазинах, барах та ресторанах за цифровими документами користувачі сервісу могли посвідчити свій вік.

У “Дії” також є електронні версії студентського, посвідчення водія, техпаспорту та автоцивілки.

У квітні 2020 Кабінет міністрів схвалив постанову, згідно з якою цифрові паспорти у додатку «Дія» стали офіційними аналогами паперових документів.

Нагадаємо, у квітні 2020 року Мінцифри презентувало ID-картку та закордонний біометричний паспорт у мобільному додатку “Дія”. Згодом у додатку “Дія” з’явився рідер QR-кодів. Новий функціонал дозволяє миттєво підтвердити дійсність документу.

Україна – одна серед перших у світі держав, де можливо користуватися е-паспортом без потреби пред’являти паперовий чи пластиковий аналог.