Вівторок, 16 Квітня

Безвізовий режим з ЄС: як оформити документи на дитину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Оскільки 11 червня безвізовий режим вже повноцінно вступить в силу, подорожі до Європи стали ще більш актуальними. А з огляду на те, що настало довгоочікуване літо, пора шкільних канікул, діти можуть відправлятися з батьками в тривалі подорожі в країни ЄС.

Щоб їздити в Європу без візи, обов’язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України. Те ж стосується і дітей. При цьому, паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітей до 16 років оформляється терміном на 4 роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років. Читай по пунктам, як оформити біометричний закордонний паспорт для дитини.

 • Заяву на оформлення закордонного паспорта може подати один з батьків дитини, або ж їх законний представник. У такому випадку він повинен мати при собі документи, що засвідчують його особу та повноваження.
 • Записатися в чергу для оформлення паспорта можна через сайт ДМСУ. Тобі знадобляться наступні документи:
 1. Свідоцтво про народження. З 14 років – паспорт громадянина України.
 2. Дві кольорові фотографії розміром 3,5 на 4,5 см і одна фотографія розміром 10 на 15 см, якщо дитина не досягла віку 12 років.
 3. Квитанція про сплату адміністративної послуги.
 4. Паспорт громадянина України одного з батьків.

Безвізовий режим з ЄС: як оформити документи на дитину © depositphotos.com

 • Якщо в свідоцтві про народження вказано, що один з батьків – іноземець, то при подачі документів потрібна довідка про реєстрацію українського громадянства дитини.
 • Якщо у мами і дитини різні прізвища, то подається документ, який підтверджує їхні родинні зв’язки.
 • Діти у віці від 16 років і старше мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна тільки в супроводі обох батьків, або в супроводі одного з батьків, або з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків. Якщо один з батьків не хоче підписувати згоду, то спір вирішується в судовому порядку. Основна мета розгляду – довести, що виїзд за кордон відбувається в інтересах самої дитини.
 • Якщо ж дитина проживає з одним з батьків, і не має можливості отримати завірений дозвіл на виїзд з країни від іншого, то знадобиться один з наступних документів:
 1. Свідоцтво про смерть другого з батьків.
 2. Рішення суду про визнання другого з батьків зниклим безвісти.
 3. Рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним.
 4. Рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків.
 5. Для одиноких матерів знадобиться довідка про народження дитини, видана відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька.

Безвізовий режим з ЄС: як оформити документи на дитину © depositphotos.com

 • До 12 років діти не здають відбитки пальців, проте такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в’їзд в ЄС. Вже з 12 років ця процедура є обов’язковою, а підпис дитини при оформленні паспорта потрібний, починаючи з 14 років.
 • Кожне консульство встановлює свої терміни розгляду документів. В основному чекати доводиться не менше 5 робочих днів.
 • Що стосується повного списку документів на біометричний паспорт не тільки для дітей, а й для дорослих, то дізнатися про нього і про те, де у Львові подати документи на оформлення біометричного паспорта, можеш за посиланням.

Нагадуємо, що 11 травня Рада міністрів Євросоюзу ухвалила остаточне рішення про надання громадянам України права на безвізові подорожі до країн шенгенської зони за біометричними паспортами. А 17 травня в Європейському парламенті відбулася урочиста церемонія підписання законодавчого акту, яким для громадян України буде запроваджено безвізовий режим. 22 травня законодавчий акт був оприлюднений в Офіційному журналі ЄС. 11 червня розпочинає діяти безвізовий режим.

Джерело: Tochka.net