Неділя, 24 Листопада

Англомовні вірші за рівнями А1-С1

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Поезія – невід’ємна літературна складова кожної мови. Якщо ви всерйоз вирішили зайнятися вивченням англійської мови, варто включити її у свій навчальний план. Так ви тренуватимете вимову, пам’ять, а також вивчатимете нові слова. Редакція Studway підготувала список саме для Вас. Почнемо?

Для рівня Elementary (A1)

(Ви знаєте прості слова та вирази)

Alphabet Song (Charles Bradley). З чого починається вивчення будь-якої мови? Правильно, з алфавіту! Ця пісенька-віршик допоможе швидко і весело розібратися з усіма літерами англійської абетки.
The Wheels on the Bus (Lydia Ulsaker). Найпопулярніша пісенька дітей Великобританії, США, Канади та Австралії. Як почуєте її один раз, потім вже не викинете мелодію зі своєї голови. Легка, весела й жартівлива. Може дійсно стати першою пісенькою, яку ви вивчите англійською.
Ten Green Bottles (Nursery Rhyme). Напевно всі знають цю пісеньку-лічилочку-гру з американських фільмів і серіалів – її співають діти у шкільних автобусах, коли їдуть на екскурсію. Віршик написали, щоб навчити дітей правильно рахувати.
One, Two, Buckle My Shoe (Nursery Rhyme). Це класична лічилочка, яку можна віднести до так званого «дитячого фольклору». Її легко запам’ятати, з нею легко вчити цифри та деякі нові слова.

Для рівня Pre-Intermediate (A2)

(Ви маєте базові знання і невеликий словниковий запас)

The three little kittens (Mother Goose). Веселий і легкий віршик, який знають і люблять всі діти з Великобританії та США. Історія про трьох маленьких кошенят, які загубили свої рукавички й розповіли про це матері, дуже швидко «в’їсться» у вашу пам’ять, і ви будете наспівувати її всюди. Серйозно. Всюди.
The Star (Jane and Ann Taylor). Насправді, майже всі знають цю колискову за іншою назвою – «Twinkle, twinkle, little star». Це чудовий віршик, який легко запам’ятати, і в якому багато корисних слів.
Humpty Dumpty’s Song (Lewis Carroll). Класичний твір англійського письменника Льюїса Керрола. Це пісенька Шалама-Балама (або Хитуна-Бовтуна) – одного із персонажів твору Керолла – «Аліси в задзеркаллі». Пам’ятаєте – «Шалам-Балам на мурі сидів. Шалам-Балам на землю злетів…»?
Oh, the Places You’ll Go! (Dr. Seuss). Надихаюча й мотивуюча поема американського письменника Теодора Гейзеля, відомого у літературному світі під псевдонімом «Доктор Сьюз» (автор «Кота у капелюсі» і «Як Грінч украв Різдво!»). Цей вірш легкий для сприйняття, а яскраві ілюстрації додають йому позитиву.

Для рівня Intermediate (B1)

(Розумієте майже все, однак все рівно іноді заглядаєте в словник)

Fire and Ice (Robert Frost). Найвідоміший твір американського поета Роберта Фроста, який у 1923 році увійшов у збірку «Нью-Гемпшир», що отримала Пулітцерівську премію. У цій поемі автор міркує над питанням кінця світу. Світ буде знищений або «вогнем», який уособлюється у бажанні й жадобі, або «льодом», який автор вбачає у ненависті.
Hope Is The Thing With Feathers (Emily Dickinson). Емілі Дікінсон – американська поетеса. Її стиль може спершу відлякувати – вірші мають неординарну структуру, сповнені метафорами та іронією, – але, звикнувши до цього, ви зрозумієте всю глибину ї цілісність її думки. Радимо ознайомитися і з іншими творами поетеси.
The Rose That Grew From Concrete (Tupak Shakur). Тупак Шакур був не просто репером, який розповідав про справжнє життя вулиць. Він був справжнім поетом, який вкладав глибокий сенс і почуття у кожне своє слово. Цей твір є гарним прикладом.
Annabel Lee (Edgar Allan Poe). Водночас чаруючий і містичний твір американського поета і письменника Едгара Аллана По. Ця поема не містить вкрай складних виразів і фраз, а тому вона може стати початком перед іншими більш складними творами відомого автора.
I See Fire (Ed Sheeran). Ще один чудовий виконавець у нашому списку. Ця пісня стала чудовим фінальним акордом другої частини трилогії пригод хоббіта Більбо Беггінса. Вірш здобув прихильність усіх фанатів Дж. Р. Р. Толкієна та Пітера Джексона.

Для рівня Upper-Intermediate (B2)

(Розумієте все; маєте гарний словниковий запас)

A Dream Within A Dream (Edgar Allan Poe). В цьому творі письменник демонструє своє прекрасне володіння мовою та римою. Просто почніть читати поему, і ви самі в цьому переконаєтесь.
Pass On (Michael Lee). Майкл Лі – молодий, але вже досить відомий у США поет. Він півфіналіст Національного поетичного слему, а також фіналіст Індивідуального світового політичного слему, який у 2012 році отримав звання «Найкращого поета». Його вірші сповнені емоцій та енергії, тому треба мати дуже гарний словниковий запас, щоб зрозуміти їх. А ось відео, де Майкл читає свій вірш:

So you want to be a writer? (Charles Bukowski). Цікава поема від американського поета і романіста Чарлза Буковскі. Якщо ви думаєте, що це легкий твір, то це не так. Тут немає рими, але є дуже чудові вирази і поради, до яких варто прислухатися тим, хто бажає присвятити своє життя письменництву.
Still I Rise (Maya Angelou). Твір, який змусить вас, попри будь-які обставини, ніколи не здаватися. Майя Енджелоу не просто американська письменниця та поетеса, вона також активний борець за громадянські права, яка співпрацювала із Мартіном Лютером Кінгом і Малкольмом Іксом.
Mockingbird (Marshal Bruce Mathers III). Емінем вже другий репер у нашому списку, але його дійсно можна вважати одним із кращих поетів сучасності. Мало хто знає, але майже кожного дня він читає якийсь словник. Це допомагає розширити свій словниковий запас і легко підбирати рими. Mockingbird – твір, створений у стилі колискової, в якому Маршал демонструє усю свою любов до дочки.

Для рівня Advanced (C1)

(Ви прекрасно все розумієте, тому бажаєте чогось складного)

The Raven (Edgar Allan Poe). Ще одне творіння Едгара Аллана По, яке напевно має найбільшу популярність серед його поем. Складне й важке для сприйняття, воно зачаровує своєю таємничою силою, тому ви не зможете відірватися від тексту до самого кінця.
The Chaos (Gerard Nolst Trenite). Ця поема використовується для вдосконалення своєї вимови. Тут дуже багато слів, які схожі за написанням, але мають різні звучання. Спробуйте прочитати цей твір з першого разу і не збитися.А ось як правильно читати цю поему:

All the Worlds a Stage (William Shakespeare). Погодьтесь, без Шекспіра не може обійтися жодна поетична добірка. Ми вирішили обрати твір, який породив за собою відому фразу «Весь світ – театр…».
Poem 1 (Edmund Spencer). Едмунд Спенсер – англійський поет XVI століття, якого вважають одним із найкращих поетів тієї епохи. Його творчість також вплинула на Джона Мілтона, Вільяма Блейка і Джорджа Байрона.
З цих творів пропонуємо вам почати свій шлях у прекрасний світ англомовної поезії. І пам’ятайте, чим більше ви читаєте – тим краще починаєте розуміти мову.

Матеріал підготовлено редакцією STUDWAY.