Понеділок, 25 Листопада

Альтернативне опалення будинку: способи обігріти будинок без газу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Альтернативне опалення приватного будинку: найкращі способи обігріти котедж

Добре, коли в районі проживання проведено магістральний газ. Купив котел, встановив, і все – ніяких проблем. У кімнатах тепло, а у ванній і на кухні завжди є гаряча вода. Складніше, коли з якихось причин доводиться шукати альтернативні джерела опалення будинку. Тут доведеться серйозно задуматися, і не тому що, немає гідних варіантів. Скоріше навпаки. Сучасні технології дозволяють реалізувати систему опалення, практично на будь-якому енергоносії. Важливо, щоб вона виявилася не тільки ефективною, але і максимально економною.

Альтернативне опалення будинку: способи обігріти будинок без газу

Котли на твердому паливі: плюси і мінуси

Котли на твердому паливі, наприклад, встановлюються не просто для того, щоб зігрітися. Дана система опалення – повноцінний альтернативний обігрів заміського будинку. Відрізняється доступністю і простотою у використанні. Більшість твердопаливних котлів працюють на брикетах або пелетах, автоматизовані, добре прогрівають будинок.

Якщо говорити про мінуси – це, в першу чергу, постійна турбота про належне зберігання запасів енергоджерел. Обов’язкове регулярне чищення димоходів і досить значна вартість опалення в холодні зимові місяці.

Теплові насоси: переваги і недоліки

Найбільш вигідні на даний момент альтернативні системи без газу – це теплові насоси. Досить рідкісний поки що вид опалення в Україні, проте, що заслуговує пильної уваги.

Теплові насоси використовують поновлюване тепло із зовнішнього середовища: грунту, водойм або повітря. Завдяки сучасним технологіям дані системи опалення дозволяють економити до 80% витрат на обігрів будинку і це далеко не всі їхні переваги.

Плюси установки теплового насоса:

  • можливість реалізації інтелектуального управління;
  • довгий термін служби (від 20 до 25 років);
  • повна незалежність від газу, а при установці генератора, і від електрики.

Що стосується недоліків, як таких, їх немає. Єдиний фактор, що перешкоджає широкому впровадженню теплових насосів – висока вартість обладнання та складність монтажу системи.

Види теплових насосів

Опалення будинку альтернативною енергією, зокрема, тепловими насосами, в залежності від виду обладнання, може здійснюватися кількома способами. Кожен з них має як плюси, так і мінуси. Фахівці рекомендують при виборі того чи іншого варіанта керуватися умовами навколишнього середовища і архітектурними особливостями будови.

Види теплових насосів:

  • повітря-повітря – тепло витягується з більш холодного повітря, і далі, йде на обігрів приміщення;
  • вода-вода – в якості теплоносія використовуються грунтові води;
  • вода-повітря – в більшості випадків, джерелом теплоенергії є свердловина;
  • грунт-вода – в цьому випадку, використовується тепло з грунту.

Співвідношення витрат електроенергії і одержуваної теплової енергії в теплових насосах називається коефіцієнтом перетворення. Для описаного вище обладнання, даний показник може варіюватися від 1 до 5, що в принципі, вважається досить непоганим результатом.

Геліосистеми для опалення приватного будинку

Сонячна енергія як альтернативне опалення будинку, вже зараз широко використовується для обігріву приватних будинків. Для цієї мети на рівній, плоскій поверхні встановлюється необхідну кількість сонячних панелей на фотоелектричних перетворювачів.

Сонячні батареї здатні виробляти достатню для обігріву будинку кількість електроенергії. Геліосистеми можна використовувати для водяного, електричного і повітряного опалення. За відгуками фахівців, найкраще себе зарекомендувала інтеграція з системою «тепла підлога».

Доцільність використання альтернативного опалення

Альтернативні способи обігріву приватного будинку – це майбутнє, впевнені експерти. Адже вони дають змогу не тільки істотно знизити витрати на опалення, але так само, створювати абсолютно незалежні системи життєзабезпечення житла.

Альтернативне опалення будинку: способи обігріти будинок без газу

Так, в даний момент, впровадження альтернативних видів опалення вимагає чималих вкладень, але, по-перше, прогрес не стоїть на місці, з’являються нові матеріали, процес установки обладнання оптимізується і здешевлюється. По-друге, вже зараз, будь-яка система опалення на поновлюваних джерелах енергії окупається протягом 7-15 років, після чого стає максимально економною і вигідною.

Інформативна стаття про існуючі види альтернативної енергетики є у Вікіпедії. Її можна знайти за цим посиланням: альтернативні джерела енергії. Матеріал буде корисний всім, хто цікавиться даним питанням. В тому числі, власникам приватних будинків, які шукають нові способи опалення.