Четвер, 28 Листопада

9 книг про подорожі, які варто прочитати кожному

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Здавалося би для того аби подорожувати треба, щоб склалось багато різних факторів. Але насправді все набагато простіше. Відкриваючи книги про подорожі, можна не лише перенестись в будь-яку частину світу, а й надихнутись на нові пригоди, зрозуміти, що по суті нам бракує лише бажання, а все решта обов’язково знайдеться.

1. Леонід Кантер, Павло Солодько “З табуретом до океану”

Почнемо з національного виробника. Колись на київській кухні зародилась ідея творчих експедицій з табуретами до чотирьох океанів. За п’ять років три табурети вже були на своїх місцях і залишився останній. Книга українського режисера Леоніда Кантера розповідає про пригоди, які довелось пережити трьом командам: з України, Білорусі та Росії на шляху до Тихого Океану через дві Америки. Маючи нагоду послухати деякі з цих розповідей під час розмови на кухні, мушу сказати, що книга видавництва “Фоліо” читається не менш захопливо і на одному диханні.

2. Жюль Верн “Діти Капітана Гранта”

Книга, яку Жюля Верна попросили написати члени Французького географічного товариства, щоб діти краще знали географію. В результаті “Діти капітана Гранта” стали чудовим чтивом не лише для школярів, а і для їхніх батьків. Завдяки цьому твору багато людей полюбили мандри та географію, а декому досі сниться безкрая пампа Патагонії.

3. Тахір Шах “Дім Халіфа” (“Один рік у Касабланці”-в рос. перекладі)

Надзвичайно цікаве занурення в культуру та звичаї Марокко від британського афганця, котрий в один момент стомився від ритму Лондона та вирішив перевезти свою сім’ю жити до Касабланки. Щоб стати “своїм” у цій мусульманській країні не достатньо досконало вивчити арабську. Треба вміти розмовляти з джинами…

4. Рома Свечнікау “Рома Едзе”

Ви би могли просто так кинути все своє колишнє життя та відправитись у мандри навколо світу? 1 липня 2012 двадцятирічний білоруський студент Рома Свечнікау залишив універ та відправився в незабутню подорож. Книжка, що вийшла цього року, охоплює першу частину мандрівки Роми. Щирі люди, цікаві пригоди та шанс прочитати щось білоруською.

5. Керін Мюллер “Вздовж дороги інків” (“Смак листя коки”-в рос. перекладі)

Колись давно Керін намалювала червоним фломастером лінію на карті Південної Америки. Це була дорога інків, що простяглась на тисячі кілометрів від Колумбії до Чилі. Книга про те, що мрії мають властивість здійснюватись, про великий народ, який жив колись, та про їх спадок, часом не завжди помітний, але все-таки збережений нащадками.

6. Грег Мортенсон, Девід Олівер Релін “Три чашки чаю”

Грег Мортенсон хотів здійснити сходження на одну з найнебезпечніших гір у світі К2 в пам’ять про свою сестру. Доля випадку, що не дозволила йому цього зробити, так само завела його до віддаленого поселення Корфе на півночі Пакистану. Так розпочалась історія звичайної людини, яка повна рішучості, змогла трохи змінити світ. Мортенсон був двічі номінований на Нобелівську премію миру в 2009 та 2010 роках.

7. Джон Кракауер “В диких умовах”

Відомий американський автор описує життя Крістофера Меккендлесса, більше відомого всім під псевдо “Алекс Супербродяга”. Неймовірна історія людини, яка віддала все, що мала, на благодійність, та відправилась в подорож Америкою, щоб врешті оселитись жити на Алясці в абсолютно диких умовах. За історією книги Шоном Пенном був знятий чудовий однойменний фільм.

Крім біографії Крістофера, Кракауер відомий також книгою про трагедію сходження на Еверест – “В розрідженому повітрі”, та розслідуванням “Три чашки брехні” про свого колегу Грега Мортенсона, якого він звинуватив у перекручуванні фактів.

8. Ед Стаффорд “Вздовж Амазонки”

У квітні 2008 року колишній капітан британської армії Ед Стаффорд відправився у пішу подорож вздовж Амазонки. 2,5 роки, близько 10 000 кілометрів, багато відкриттів та перешкод. Прекрасна книга про Південну Америку та про те, що потрібно робити для здійснення своїх мрій.

9. Джек Керуак “В дорозі”

Настільна книга для покоління бітників надихає на подорожі і по цей час. Без перебільшення можна сказати, що автостоп став популярним у всьому світі в тому числі і завдяки книзі Керуака, де описані його подорожі разом з другом Нілом Кессіді просторами США.

Джерело: time2go.com.ua