Як казав Оноре де Бальзак: “Гроші потрібні навіть для того, щоби без них обходитись”, пише UA Modna.
Але що робити, якщо їх катастрофічно не вистачає? Давайте з’ясовувати!
Отож, хронічно бідні люди:
1. Не керують своїми фінансами
Алгоритм управління грошима зводиться до наступного: витрачаю гроші, коли є, не витрачаю, коли немає. Такий підхід прирікає на вічну гонитву за грошима. Часто вона закінчується боргами і кредитами.
2. Не рахують свої гроші
Єдине, що знають бідні люди, — скільки грошей залишилося до зарплати. Але найчастіше назвати точну суму ніхто не може.
3. Беруть кредити або в борг
Кредит, як ярмо: змушує відпрацьовувати те, що людина не захотіла заробити. Борги тиснуть на психіку і позбавляють можливості змінити ситуацію — ризикувати і працювати, щоб заробляти більше. Ба більше, вони не знають, чому виникають борги і як їх позбутися.
4. Зневажають гроші і багатих людей
Якщо гроші або багатство асоціюється з негативом, — свідомість блокує це. Те, що зневажають, -— те відкидають.
5. Шукають винних у своїй бідності
Немає відповідальності за себе і свої доходи — немає грошей. Куди простіше назвати «редискою» уряд, керівника або сусіда на Porsche, ніж відірвати свою дупу від теплого дивану.
6. Об’єднуються з собі подібними
Куди простіше знайти людину, якій гірше, ніж тобі, і на її тлі себе заспокоювати. Принагідно можна і понити і поскаржитися — знайти підтримку серед друзів, які так само не вміють зберігати гроші.
7. Заробляють, щоб більше витрачати
Коли у бідних з’являються «зайві» гроші, вони купують собі радість у вигляді більш дорогих речей, розваг, модних іграшок. У той час, як багаті відправляють ці гроші на створення джерела доходу.
8. Роблять тільки те, що подобається, але не те, що потрібно
По суті, всі попередні пункти — наслідок цієї помилки. Психологія «подобається — роблю, не подобається — не роблю» опускає людину до рівня пекінеса. А маленькі собачки не мають грошей.