Щоб насолодитися красою природи, зовсім не треба далеко їхати. Україна тішить мальовничими місцями, в числі яких вісім чудових каньйонів. Каньйон у цьому списку називають одним із семи чудес України. Тому не пропустіть нагоди познайомитись з ним та усіма іншими!
1. Буцький каньйон
Буцький каньйон по праву називають одним з найкрасивіших місць Центральної України. Його кам’яні береги, вік яких оцінюють в 2 млрд. років, нависають над стрімкою річкою Гірський Тікич. Це місце вже давно облюбували альпіністи. Звивистий і довгий Буцький каньйон починається біля двометрового перекату колишньої греблі ГЕС, в народі іменують його водоспадом Вир. Тут можна побачити мальовничі руїни, що залишилися від старого водяного млина, який побудували у 19 столітті. Милуватися околицями каньйону можна біля самої води, влаштувавши пікнік або залишившись тут з наметом на нічліг.
Де знаходиться: біля села Буки, Маньківський район, Черкаська область.
2. Актовський каньйон
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон Диявола» або «Малий Крим». Своїм ландшафтом ця місцевість нагадує відомі каньйони Північної Америки. Протікає річка Мертвовод, насичена сірководнем, і має дивний колір, але є тут місця і для купання з чистою прозорою водою. Поруч з Актовським каньйоном знаходиться ще одне дивовижне місце – Трикратський ліс-лабіринт.
Де знаходиться: село Актове, Вознесенський район, Миколаївська область.
3. Арбузинський каньйон
Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка Арбузинка. За підрахунками, гранітно-базальтові скелі Арбузинського каньйону сформувалися близько 4 млрд. років тому. Завдяки вулканічному походженню у цьому районі не буває зими, адже вулкан, який дав життя цьому регіону, досі не охолов. Обидва каньйони – Актовський і Арбузинський входять до складу природного парку «Бузький гард».
Де знаходиться: біля сіл Актове і Трикрати, Вознесенський район, Миколаївська область.
4. Дністровський каньйон
Це найбільший в Україні каньйон. Він знаменитий своїми верхніми видами, коли річка Дністер петляє не гірше знаменитої річки Колорадо в США. За величну красу та унікальні пейзажі його називають одним із семи чудес України.
Крім того, на вершині каньйону знаходиться знаменитий Заліщицький півострів, який входить до регіонального ландшафтного парку “Дністровський каньйон”. Зверху відкривається просто нереальна панорама на вигини Дністра.
5. Смотрицький каньйон
Загальна довжина ущелини 9 км. Незважаючи на те, що каньйон знаходиться біля Кам’янець-Подільської фортеці. Найкраще милуватися з високого правого берега й більше уваги приділити огляду Кам’янець-Подільської та Старої фортеці.
Це глибока вузька долина річки Смотрич із стрімкими схилами, що сягають висоти 50 м, та унікальними виходами на денну поверхню силурійських вапняків. Утворений течією річки крізь товщу Товтр (залишки прадавніх коралових рифів у вигляді гостро виступаючих пагорбів). У межах каньйону є постійні та сезонні водоспади.
Через ущелину перекинуто декілька мостів, у тому числі міст Стрімка лань, який, окрім прямого застосування — з’єднання берегів для пішохідного перетину урвища, використовувався для екстремальних стрибків з моста. Смотрицький каньйон включений до списку «Сім чудес Кам’янця-Подільського».
Де знаходиться: місто Кам’янець-Подільський.
6. Тетерівський каньйон
Невеликий, але мальовничий каньйон пробила річка Тетерів в гранітних скелях. Каньйон вузький. Його ширина змінюється від 20 до 100 метрів, а висота гранітних скель місцями досягає 30 метрів. Він затоплений водосховищем, але незатоплені частини дуже популярні у скелелазів.
Це заповідна зона, де ростуть 500-річні дуби-патріархи. В околицях можна подивитися на рyїни палацу Терещенко і Тригірський монастир.
Де знаходиться: село Дениші, Житомирської області.
7. Каньйон річки Синюхи
Маловідоме місце в Україні – це каньйон річки Синюхи. Слід сказати, що загальна довжина річки більше 100 км, вона вважається однією з найчистіших річок, адже на ній не знайдеш жодного промислового підприємства. Сам каньйон займає лише малу частину водойми, але при цьому ця ділянка одна з найгарніших.
Де знаходиться: біля села Тернівка, Новоархангельський район, Кіровоградська область.
8. Коростишівський “Гранітний кар’єр”
Мальовниче озеро, що утворилося на місці затопленого гранітного кар’єру, скелясті береги висотою до 10 м, синя вода. Пейзаж навколо каньйону незвичайний, береги покриті ялинами та березами, що нагадує Карелію. Глибина штучного озера до 20 м.
Де знаходиться: м. Коростишів (Житомирська область), вул. Червоних Партизан, 117.