Четвер, 28 Листопада

7 випадків, коли потрібно сказати “ні”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Якщо вас не цінують, не підтримують, звинувачують в тому, що дощ пішов, що гривня впала, що лого на макеті вийшло замале, скажіть «ні». Про це пише Ярослава Гресь.

Скільки важливих «ні» я не сказала у своєму житті… Хотіла здаватися кращою, ніж є, хотіла усім подобатися, боялася, що, сказавши «ні», буду сама до скону. Самотня невдаха – такий собі план. Хто з нас його не розглядав? Ми мовчки погоджуємося з речами, які руйнують нас, які нас спотворюють. Одного дня я зрозуміла, що від мене майже нічого не лишилося. Від мене справжньої. Тоді я сіла і написала список. Список «ні», які я говоритиму завжди, як би не було важко:

1. «Ні» психологічному нaсиллю.

«Я уявляв тебе іншою…», «Ти ніхто без мене», «Мала, ну чого ти плачеш, ну 19 тобі, ну целюліт в тебе, то й що – я ж це говорю з любов’ю!», «Не носи підбори, ти як чапля», «Це ти істеричка, а я просто хочу до себе поваги», «Ой, як в тебе смішно стирчать зубки…», «Твоя українська слабенька, забагато помилок…», «Не пиши вірші – це не твоє…», «Навряд з твоїх ідей щось вийде…».

Ніхто. Не має. Права. Вас обрaжати. Навіть якщо ви важите 120 кіло і ходите в рожевій міні-сукні. Навіть, якщо не все вдається на роботі. Навіть, якщо ваші котлети не такі смачні, як у його мами. Ніхто. Не має. Права. Вас. Ображати.

2. «Ні» нецікавій роботі, поганим концертам, книжкам, непотрібним зустрічам.

Життя дуже коротке, щоб витрачати його на те, що вас не наповнює, а спустошує. Якщо 17:59 – ваш улюблений час, звільняйтеся. Якщо хтось так-собі-письменник, це не ваша біда.

3. «Ні» стереотипам.

Усі мають бути худі, очі великі, ноги довгі, заміж мають вийти один раз, бажано, до 25, народити двох ідеальних, розумних, ввічливих дітей, у яких завжди чисті вуха і шкарпетки, які здорові та усміхнені без ніяких там аутизмів, синдромів Дaуна, епілепсій, дцп. Інакше їх треба сховати дуже-дуже далеко, «щоб нормальні дітки на майданчику не лякалися».

Усі мають готувати борщ. Прати. Прасувати. Вишивати. Бо що ти за жінка без вишитого хрестиком лебедя. Читати тільки розумні книжки. Не матюкатися, божезбав. І, звичайно, займатися спортом. TRX. Йога. Курси пізнання себе.

4. «Ні» зайвим людям.

Усім, хто просто поглинає ваш час та енергію, залишаючи по собі таку втому, ніби ви розвантажили потяг з чавуном.

5. «Ні» контролю над вашим життям.

Воно ваше. Ніхто не має права вирішувати, з ким вам зустрічатися, кого любити, у що вірити, який ламінат обрати для вітальні.

6. «Ні» будь-яким справам з мудаками.

В бізнесі, в дружбі, в стосунках – якщо вас не цінують, не підтримують, звинувачують в тому, що дощ пішов, що гривня впала, що лого на макеті вийшло замале, скажіть «ні». Скажіть: «До побачення!».

7. «Ні» розчаруванню.

Забороніть собі розчаровуватися. Забороніть навіть думати, що за чорним немає білого, що життю кінець, що віри немає. Дива трапляються, коли на них і не чекав. З а в ж ди.

Щодня мені страшно сказати «ні». Моя слабка воля шепоче: «Бійся, бійся залишитися без проектів, без людей, без майбутнього. Потерпи трошки, це ж неважко. В принципі нічого ж страшного…».  І щодня моє сильне серце говорить «ні». Моє серце знає: там, за рогом, вже за мить, на нього чекають десятки прекрасних, десятки потрібних, десятки щасливих «так».