Під час сварки дуже легко ранити людину різким словом, необдуманим вчинком. Однак прихована образа може ще довго жити в серці партнера, ускладнюючи взаєморозуміння між вами.
Тутка зібрав список з 7 речей, які краще ніколи не робити, посварившись з близькими, щоб потім ні про що не шкодувати.
Не вмішуйте інших членів сім’ї
Ваша сварка — це справа, що стосується тільки вас двох і нікого більше. Втягуючи в конфлікт батьків, ви ризикуєте перетворити звичайну лайку у справжню ворожнечу сімей. Навіть якщо в відносини партнерів повернеться гармонія, то інші члени сім’ї, швидше за все, запам’ятають ваші претензії до другої половинки і будуть використовувати їх проти нього або неї в кожному новому конфлікті.
Уникайте будь-якого насильства
В ході сварки люди, як правило, виявляють найгірші риси свого характеру. Деякі, намагаючись довести правоту, вдаються до насильства. Очевидна, але часом необхідна порада: не дозволяйте ні собі, ні своєму партнеру розпускати руки. І неважливо, наскільки ви злі один на одного. Біль, заподіяна коханою людиною, в кінцевому підсумку вб’є почуття, що зв’язують вас.
Не валіть все на купу
Якщо основна причина сварки — гора немитого посуду, то нехай вона нею і залишається. Не варто пригадувати партнеру всі помилки, щоб додати своїм словам вагу. Це вірний спосіб перевести дрібну побутову сварку в статус затяжного конфлікту. До того ж у коханої людини може виникнути логічне запитання: чи потрібно взагалі продовжувати відносини, в яких до нього так багато претензій?
Ніколи не говоріть про розлучення
«Розлучення» — найобразливіше слово, яке може бути сказано подружжям у розпалі сварки. Ці слова наносять сильний удар почуттям вашої другої половинки. І чим частіше ви їх вимовляєте, тим швидше розлучення відбудеться в реальності. Якщо ви любите один одного, то ніколи не говоріть про розлучення, щоб потім не шкодувати про поспішне і емоційне рішення.
Ніколи не йдіть з дому під час сварки
Йти з дому під час сварки — значить показати, що вам неприємно перебувати під одним дахом з партнером. Гучно грюкнувши дверима і тікаючи в темряву, ви залишаєте конфлікт не розв’язаним, а у коханої людини можуть виникнути сумніви щодо вашої зрілості. Більш правильною поведінкою буде почекати, поки партнер і ви самі заспокоїтеся, і обговорити все, як дорослі люди.
Не лягайте спати окремо
Лягаючи спати окремо від партнера після з’ясування стосунків, ви тим самим показуєте, що не готові до примирення, в той час як дотримання щоденних звичок розрядить напружену атмосферу і швидко зведе конфлікт нанівець. Спочатку ви можете лежати спиною один до одного, але вже вранці прокинетеся в обіймах партнера, не пам’ятаючи, що взагалі спричинило початок сварки.
Не з’ясовуйте стосунки на людях
Якщо ви дозволяєте собі і партнеру зчепитися в громадському місці, то, найімовірніше, ви не поважаєте не тільки один одного, але й оточуючих людей, які просто хотіли приємно провести вечір, а не спостерігати за вашою «мильною оперою». Не варто робити ваш особисті розбірки надбанням громадськості. Краще потерпіть і висловіть все наболіле вже вдома.