Прокинься і співй! Ранок тільки що став твоїм найкращим другом. Не важливо, любиш ти його чи ні, але рaнковий час перед роботою може стати твоїм ключeм до успішного і здoрового способу життя. Багатьох бізнeсменів, політиків та інших впливових людeй поєднує одна спільна риса – вони встають рaно-вранці.
Маргарет Тетчер щоранку вcтавала о 5 рaнку. Френк Ллойд Райт піднімався о 4, а Роберт Айгер, генеральний директор кoмпанії «Дісней», прокидається о пів на п’яту. І це далеко не пoвний список.
За вeрсією Inc.Magazine, «жайворонки» більш проактивні і більш продуктивні, не кажучи вже про користь ранніх підйoмів для здоров’я і гарного самопочуття.
Давай розглянемо докладніше 5 речей, які успішні люди роблять до 8 години ранку.
1. Тренування
Більшість людей, які тренуються щодня, тренуються вранці. Не важливо, йога це або похід у тренажерний зал – тренування до початку робочого дня забезпечує не тільки заряд енергії на весь день, а й заслужене почуття досягнутої мети. Будь-хто зможе розібрати гору паперів після двохсот віджимань!
Ранкові заняття також виключають можливість ухилятися від тренувань після довгого робочого дня. Навіть якщо твої очі не загоряються від думки про пробіжку о п’ятій ранку, спробуй прокидатися на 15 хвилин раніше, щоб зробити розтяжку або пару віджимань. Це допоможе твоєму тілу прокинутися і підготує тебе до майбутнього дня.
2. Розклад на день
Збільшуй свій потенціал, складаючи розклад на день разом зі списком своїх цілей і завдань. Найкращий час для цього саме ранок, бо тільки в ці години ти можеш побути в тиші наодинці з самим собою. Ранковий час стимулює ефективність роздумів, що сприяє ефективному розподілу пріоритетності наших завдань.
У такі години ти зможеш, не відволікаючись, знаходити рішення своїх проблем і укладати всі справи в рамки свого дня. Складаючи розклад, не забувай про своє психічне здоров’я. Заплануй 10-хвилинну перерву після важливої наради, щоб пройтися по вулиці або помедитувати у своєму кабінеті.
Намагаєшся перейти на здорове харчування? Залиш трохи вечірнього часу на те, щоб підготувати пару поживних cнеків, які наступного дня ти зможеш взяти з собою на роботу.
3. Здоровий сніданок
Всі ми часто вибігаємо з дому з чашкою кави і відчуттям порожнечі в шлунку. Ти сідаєш за свій робочий стіл і тут же починаєш мріяти про омріяну обідню перерву. У цьому немає нічого хорошого.
Скористайся додатковим ранковим часом, щоб дати своєму тілу підживлення, необхідне для ефективної роботи протягом усього дня. Це допоможе тобі зосередитися на роботі, а не на своєму буркітливому шлунку.
Сніданок не тільки добре впливає на фізичне здоров’я, але і дає можливість спілкуватися з нашими близькими. Навіть п’ять хвилин розмови з дітьми або дружиною за тарілкою вівсянки зможе підвищити тобі настрій ще до того, як ти вийдеш з дому.
4. Візуалізація
У наш час ми часто до нудоти обговорюємо фізичне здоров’я, при цьому зовсім забуваючи про наш психічний стан. Ранок – прекрасний час, щоб провести трохи часу з самим собою за допомогою медитації або візуалізації.
Приділи хвилинку тому, щоб уявити собі майбутній день, і сконцентруйся на своїх майбутніх перемогах. Навіть одна хвилина візуалізації і позитивних роздумів зможе поліпшити тобі настрій і підвищить твої очікування від робочого дня.
5. Починай із найважчого
У кожному списку справ є пункт, який страшенно не хочеться виконувати. Думки про таке завдання можуть мучити тебе весь день (або весь тиждень), поки нарешті, відклавши його незліченну кількість разів і після довгих мук, тобі все-таки вдається викреслити його зі списку.
Ось простий спосіб уникати подібних стресів – виконуй найнеприємніші завдання першими. Замість того, щоб безперервно думати про них з першої кави до обідньої перерви, прибирай їх з дороги в першу чергу.
Ранок – час, коли ти (найчастіше) відчуваєш себе повним сил і енергії, що означає, що тобі буде легше придумувати ефективні рішення для важких проектів. Тільки подумай, твій день буде проходити набагато легше, а не навпаки. До кінця робочого дня ти зможеш виконувати простіші завдання, що дозволить тобі швидше розслабитися у свій вільний час. І це успіх!
Автор: Jennifer Cohen