Вчені і дієтологи давно задаються питанням: в каві більше шкоди чи користі?
Останні дослідження показують, що в каві, мабуть, більше користі. Ось п’ять несподіваних причин не відмовляти собі в чашечці кави, пише “Країна Здоров’я“.
Кава знижує ризик розвитку діабету 2 типу
Дослідження 2011 року, проведене в Школі громадського здоров’я Каліфорнійського університету за участю більше 700 жінок, показало, що жінки в постменопаузі, які п’ють не менше чотирьох чашок кави в день, мають удвічі нижчий ризик розвитку цукрового діабету 2 типу, ніж ті, які не п’ють кави.
Перешкода розвитку толерантності до інсуліну
Австралійські вчені, що проводили дослідження в 2009 році, підтверджують результати американських колег і додають свої висновки: кожна чашка кави знижує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу на 7%. Все тому, що кофеїн прискорює метаболізм і підвищує чутливість організму до глюкози і інсуліну.
Кава знижує ризик розвитку раку
Раніше вважалося, що кава провокує розвиток раку. Однак дослідники тоді не враховували, що любителі кави найчастіше є також споживачами алкоголю і сигарет. Коли ці фактори стали розглядати окремо, з’ясувалося, що кава сприяє профілактиці раку завдяки стимуляції механізмів репарації (відновлення) ДНК.
Емпіричні висновки
Дослідження 2011 року, проведені в Гарвардському університеті, дали такі результати: жінки, які п’ють кілька чашок кави в день (з кофеїном або без кофеїну), мають нижчий ризик розвитку раку ендометрію; а у чоловіків, які споживають шість чашок кави в день, ризик розвитку раку простати на 60% нижче.
Наукове обгрунтування
Німецькі вчені вже майже 10 років тому знайшли в каві унікальний антиоксидант метілпірімідін, який надає виражений антиканцерогенний ефект і здатний попереджати такі види раку, як рак товстої кишки, прямої кишки, рак порожнини рота, шлунку і стравоходу. Більше метілпірімідіна міститься в каві темного обсмаження, яка використовується для еспресо.